e-Samoyed
Witamy na wortalu e-Samoyed.pl - jedynym centrum informacji o psach rasy Samoyed w Polsce
Samoyed jest to rasa należąca do sekcji Nordyckich Psów Zaprzęgowych w V grupie FCI (szpice i psy pierwotne)
Samoyedy są potocznie zwane "uśmiechniętymi psami północy", ze względu na charakterystyczny dla rasy uśmiechnięty wyraz pyszczka, na który składają się oczy w migdałowym kształcie i dobrze wypigmentowane wargi z uniesionymi w górę kącikami...
Są to psy bardzo łagodne i towarzyskie, uwielbiające aktywność na świeżym powietrzu w towarzystwie właścicieli i innych psów - z natury nie są raczej konfliktowe...
...sprawdzą się doskonale jako towarzysze wycieczek dogtrekkingowych, długich spacerów, joggingu, a niektóre Samoyedy sprawdzają się także w agility...
...całkiem dobrze radzą sobie również w sportach zaprzęgowych, choć nie są tak szybkie jak Siberian Husky lub tak silne jak Alaskan Malamuty... aktywna praca z człowiekiem daje im ogromną satysfakcję!
Ze względu na łagodny temperament rasy, coraz częściej Samoyedy są polecane i wykorzystywane także do dogoterapii - sprawdzają się w pracy z dziećmi i ludźmi chorymi pod okiem doświadczonych przewodników - terapeutów.
Jednak, choć są to bardzo wszechstronne psy, Samoyed nie jest rasą dla każdego... przed podjęciem decyzji o zakupie Samoyeda, trzeba dowiedzieć się jak najwięcej na temat specyfiki tej rasy... Zapraszamy do lektury wortalu!

 

SAMOYEDY - DOGOTERAPEUCI 
PSY PRACUJĄCE W DOGOTERAPII / KYNOTERAPII

 

Chcesz dodać na listę swojego psa lub uzupełnić dane?
Skontaktuj się z nami poprzez e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 


Dogoterapia lub kynoterapia to bardzo ogólne pojęcie, taki duży worek do którego wrzuca się wszystkie aktywności i zajęcia z udziałem psa (Animal Assisted Intervention - AAI) , takie jak: Aktywność z udziałem zwierząt, Terapia z udziałem zwierząt czy Edukacja z udziałem zwierząt. W tym wypadku psa. Dany pies może pracować tylko w jednym z wymienionych obszarów, gdzie czuje się najlepiej, na przykład brać udział w zajęciach edukacyjnych z profilaktyki pogryzień, a nie radzić sobie przykładowo w szkole specjalnej z dziećmi autystycznymi, co jest już trudnym zadaniem dla psa i jego przewodnika...

CZYTAJ WIĘCEJ... 


 Samoyedy to psy o bardzo wszechstronnych predyspozycjach. Od kilku lat bardzo powszechnie używane są do dogoterapii/kynoterapii, sprawdzając się doskonale w pracy z dziećmi, osobami starszymi lub chorymi. Terapia z udziałem psa niesie za sobą wiele korzyści. W celu ułatwienia znalezienia namiarów na wykwalifikowanych dogoterapeutów pracujących z Samoyedami, powstał właśnie ten dział. 
Zachęcamy do kontaktu z terapeutami i korzystania z ich usług.


 

 

 Joanna Byrczek
Wrocław, woj. dolnośląskie

Stowarzyszenie "Diamentowe Serca"
www.diamentoweserca.pl 
pies: Wini - Bal'der From
Kel'bin Treasure-House
tel. 537 200 430


 

 Karolina Kot - Kotkiewicz
Warszawa, woj. mazowieckie

Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom
pies: Lily - Roxa Honey
The Glow Of The Snowy Star
www.smiling.dog 
www.zwierzetaludziom.pl 
tel. 506 027 790


 


 Adriana Kucharska
Radom, woj. mazowieckie

pies: Honey - Siberian Love
Brilliant Honey Winterfield
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

 Emilia Paczkowska
Chełmno, woj. kujawsko - pomorskie

Polskie Towarzystwo Kynoterapeutyczne
pies: Presley - Presley Winterfield
The Glow Of The Snowy Star
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 


 

 

 Ewelina Ślusarczyk
Kraków, woj. małopolskie

https://www.facebook.com/Prawa.Lapa.Dogoterapeuty
pies: Lucia - Quantum Leap Of Ares 
The Glow Of The Snowy Star
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.