RANKING WYSTAWOWY 2017

Moderator: Royal Winter Marta

Grand Champion
Avatar użytkownika
Posty: 3446
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 16:56
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: RANKING WYSTAWOWY 2017

Postprzez Royal Winter Marta » 3 kwi 2018, o 13:04

Winterfield napisał(a):Ok ok, to w 2018 po prostu na bieżąco zliczam swoje psy, bo wierzę, że można dostać oczopląsu od cyferek.



a może jest ktoś kto chcę mi pomóc? :)
Hodowla samoyedów Royal Winter FCI
www.royalwinter.pl

Moderator
Avatar użytkownika
Posty: 5914
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 16:52
Lokalizacja: Łaszewo / Brodnica

Re: RANKING WYSTAWOWY 2017

Postprzez Winterfield » 3 kwi 2018, o 13:11

Siberian Love napisał(a):Dla mnie więcej pracy, bo muszę liczyć po kolei. Jeśli chcecie- dla mnie nie ma problemu, ja mogę liczyć tak jak było w roku 2016.
punkty za lokatę, za wniosek, za tytuł i koniec, tylko pytanie, czy będzie to miało odniesienie, bo "wygrać" może pies który weźmie 5 BOBów na popidówach, a "słabszy" okaże się ten co np weźmie BOSa w stawce 35 ....



A może zrobić tak, że rozliczamy po prostu ilościowo zgłoszone psy i naliczać punkty nie tylko za obecne, a za całość stawki... Dalej - jeśli brakuje czyjegoś wyniku, wrzucać brakującemu z automatu 0 punktów za wystawę (co spowoduje obniżenie średniej), chyba że zamelduje, że był nieobecny, to nie będzie 0 wliczane do podziału przez ilość wystaw... może to zmobilizuje do uzupełniania? Tak gdybam tylko.
Co do weteranów, to może faktycznie warto liczyć od 1 wystawy miejsca, z tym że niesprawiedliwym byłoby, gdyby weteran pojechał raz, wykosiłby wszystko, dzielone przez 1 daje kolosalną sumę i się nie kalkuluje więcej zgłaszać i podium rankingu gwarantowane. Toteż moim zdaniem w przypadku weteranów może rozwiązaniem byłoby dzielenie uzyskanego wyniku przez ilość wystaw w przypadku osiągnięcia pułapu 3 wystaw w ciągu roku lub dzielić jedną wystawę przez 3 (jeśli pies był na jednej lub dwóch wystawach) - jako średnia teoretycznie dolnego pułapu. Jeśli będzie jeden weteran, niczego to nie zmieni, jeśli będzie więcej, będzie teoretycznie sprawiedliwie.


edit: chociaż teraz się zastanawiam czy automatyczne 0 wliczane do średniej nie spowoduje, że ludzie przestaną wrzucać wyniki innych ludzi :haha:
"Często nie polemizuję z lenistwa, gdy trzeba ubrać w ładne słowa pytanie, czy ktoś zupełnie stracił rozum." [Małokulturalna blog]
[Nasz kanał na YouTube] - ponoć pierwsze 100 tysięcy subskrybentów jest najtrudniejsze, później jest z górki... daj suba!

Obrazek

Grand Champion
Avatar użytkownika
Posty: 3446
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 16:56
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: RANKING WYSTAWOWY 2017

Postprzez Royal Winter Marta » 3 kwi 2018, o 13:15

Winterfield napisał(a):
Siberian Love napisał(a):Dla mnie więcej pracy, bo muszę liczyć po kolei. Jeśli chcecie- dla mnie nie ma problemu, ja mogę liczyć tak jak było w roku 2016.
punkty za lokatę, za wniosek, za tytuł i koniec, tylko pytanie, czy będzie to miało odniesienie, bo "wygrać" może pies który weźmie 5 BOBów na popidówach, a "słabszy" okaże się ten co np weźmie BOSa w stawce 35 ....



A może zrobić tak, że rozliczamy po prostu ilościowo zgłoszone psy i naliczać punkty nie tylko za obecne, a za całość stawki... Dalej - jeśli brakuje czyjegoś wyniku, wrzucać brakującemu z automatu 0 punktów za wystawę (co spowoduje obniżenie średniej), chyba że zamelduje, że był nieobecny, to nie będzie 0 wliczane do podziału przez ilość wystaw... może to zmobilizuje do uzupełniania? Tak gdybam tylko.
Co do weteranów, to może faktycznie warto liczyć od 1 wystawy miejsca, z tym że niesprawiedliwym byłoby, gdyby weteran pojechał raz, wykosiłby wszystko, dzielone przez 1 daje kolosalną sumę i się nie kalkuluje więcej zgłaszać. Toteż moim zdaniem w przypadku weteranów może rozwiązaniem byłoby dzielenie uzyskanego wyniku przez ilość wystaw w przypadku osiągnięcia pułapu 3 wystaw w ciągu roku lub dzielić jedną wystawę przez 3 (jeśli pies był na jednej lub dwóch wystawach) - jako średnia teoretycznie dolnego pułapu. Jeśli będzie jeden weteran, niczego to nie zmieni, jeśli będzie więcej, będzie sprawiedliwie.


edit: chociaż teraz się zastanawiam czy automatyczne 0 wliczane do średniej nie spowoduje, że ludzie przestaną wrzucać wyniki innych ludzi :haha:


Zapraszam do dyskusji

viewtopic.php?f=107&t=2376
Hodowla samoyedów Royal Winter FCI
www.royalwinter.pl

Poprzednia strona

Powrót do Ranking Wystawowy / Shows Ranking

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość