Ranking wystawowy- zmiany i propozycje

Moderator: Royal Winter Marta

Grand Champion
Avatar użytkownika
Posty: 3446
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 16:56
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Ranking wystawowy- zmiany i propozycje

Postprzez Royal Winter Marta » 3 kwi 2018, o 13:10

Witajcie,

W związku z tym, że ranking 2018 nie zawiera na ten moment wiele pozycji, może chcielibyście wprowadzić jakieś zmiany w jego regulaminie?

...i może jest ktoś "na ochotnika" kto zechcę ogarnąć ze mną punktacje na bieżąco? Nie chcę sytuacji takich jak w tej chwili, że mamy już kwiecień,a ja nadal dostaje zgłoszenia odnośnie nie doliczonych, źle policzonych wystaw.
Też jestem człowiekiem i wszystkich osobom, które nie wykazują żadnego zrozumienia moich błędów zalecam posiedzieć i sporządzić samemu taki ranking, a uwierzycie, że nie jest wielkim wyczynem pomyłka.



Pierwszym zgłoszonym "postulatem" było wprowadzenie zmian w frekwencji weteranów- myślę, że słuszna uwaga, nie każdy weteran chociażby z racji wieku musi jeździć wiele po wystawach.
Hodowla samoyedów Royal Winter FCI
www.royalwinter.pl

Moderator
Avatar użytkownika
Posty: 5914
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 16:52
Lokalizacja: Łaszewo / Brodnica

Re: Ranking wystawowy- zmiany i propozycje

Postprzez Winterfield » 3 kwi 2018, o 13:16

No to wrzucam raz jeszcze


Siberian Love napisał(a):Dla mnie więcej pracy, bo muszę liczyć po kolei. Jeśli chcecie- dla mnie nie ma problemu, ja mogę liczyć tak jak było w roku 2016.
punkty za lokatę, za wniosek, za tytuł i koniec, tylko pytanie, czy będzie to miało odniesienie, bo "wygrać" może pies który weźmie 5 BOBów na popidówach, a "słabszy" okaże się ten co np weźmie BOSa w stawce 35 ....



A może zrobić tak, że rozliczamy po prostu ilościowo zgłoszone psy i naliczać punkty nie tylko za obecne, a za całość stawki... Dalej - jeśli brakuje czyjegoś wyniku, wrzucać brakującemu z automatu 0 punktów za wystawę (co spowoduje obniżenie średniej), chyba że zamelduje, że był nieobecny, to nie będzie 0 wliczane do podziału przez ilość wystaw... może to zmobilizuje do uzupełniania? Tak gdybam tylko.
Co do weteranów, to może faktycznie warto liczyć od 1 wystawy miejsca, z tym że niesprawiedliwym byłoby, gdyby weteran pojechał raz, wykosiłby wszystko, dzielone przez 1 daje kolosalną sumę i się nie kalkuluje więcej zgłaszać i podium rankingu gwarantowane. Toteż moim zdaniem w przypadku weteranów może rozwiązaniem byłoby dzielenie uzyskanego wyniku przez ilość wystaw w przypadku osiągnięcia pułapu 3 wystaw w ciągu roku lub dzielić jedną wystawę przez 3 (jeśli pies był na jednej lub dwóch wystawach) - jako średnia teoretycznie dolnego pułapu. Jeśli będzie jeden weteran, niczego to nie zmieni, jeśli będzie więcej, będzie teoretycznie sprawiedliwie.


edit: chociaż teraz się zastanawiam czy automatyczne 0 wliczane do średniej nie spowoduje, że ludzie przestaną wrzucać wyniki innych ludzi :haha:
"Często nie polemizuję z lenistwa, gdy trzeba ubrać w ładne słowa pytanie, czy ktoś zupełnie stracił rozum." [Małokulturalna blog]
[Nasz kanał na YouTube] - ponoć pierwsze 100 tysięcy subskrybentów jest najtrudniejsze, później jest z górki... daj suba!

Obrazek

Moderator
Avatar użytkownika
Posty: 5914
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 16:52
Lokalizacja: Łaszewo / Brodnica

Re: Ranking wystawowy- zmiany i propozycje

Postprzez Winterfield » 3 kwi 2018, o 13:18

Ewentualnie weteranom zmienić pułap na minimum 2 wystawy. Jesli pies weźmie udział w jednej, to wynik jednej i tak dzielony na 2, skoro decyduje średnia.
Ja weterana też będę miała za dwa miesiące :haha: tylko jeszcze nie wiem, czy wystawianego... ale wątek mnie interesuje :P
"Często nie polemizuję z lenistwa, gdy trzeba ubrać w ładne słowa pytanie, czy ktoś zupełnie stracił rozum." [Małokulturalna blog]
[Nasz kanał na YouTube] - ponoć pierwsze 100 tysięcy subskrybentów jest najtrudniejsze, później jest z górki... daj suba!

Obrazek

Grand Champion
Avatar użytkownika
Posty: 3446
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 16:56
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Ranking wystawowy- zmiany i propozycje

Postprzez Royal Winter Marta » 3 kwi 2018, o 13:21

Winterfield napisał(a):No to wrzucam raz jeszcze


Siberian Love napisał(a):Dla mnie więcej pracy, bo muszę liczyć po kolei. Jeśli chcecie- dla mnie nie ma problemu, ja mogę liczyć tak jak było w roku 2016.
punkty za lokatę, za wniosek, za tytuł i koniec, tylko pytanie, czy będzie to miało odniesienie, bo "wygrać" może pies który weźmie 5 BOBów na popidówach, a "słabszy" okaże się ten co np weźmie BOSa w stawce 35 ....



A może zrobić tak, że rozliczamy po prostu ilościowo zgłoszone psy i naliczać punkty nie tylko za obecne, a za całość stawki... Dalej - jeśli brakuje czyjegoś wyniku, wrzucać brakującemu z automatu 0 punktów za wystawę (co spowoduje obniżenie średniej), chyba że zamelduje, że był nieobecny, to nie będzie 0 wliczane do podziału przez ilość wystaw... może to zmobilizuje do uzupełniania? Tak gdybam tylko.
Co do weteranów, to może faktycznie warto liczyć od 1 wystawy miejsca, z tym że niesprawiedliwym byłoby, gdyby weteran pojechał raz, wykosiłby wszystko, dzielone przez 1 daje kolosalną sumę i się nie kalkuluje więcej zgłaszać i podium rankingu gwarantowane. Toteż moim zdaniem w przypadku weteranów może rozwiązaniem byłoby dzielenie uzyskanego wyniku przez ilość wystaw w przypadku osiągnięcia pułapu 3 wystaw w ciągu roku lub dzielić jedną wystawę przez 3 (jeśli pies był na jednej lub dwóch wystawach) - jako średnia teoretycznie dolnego pułapu. Jeśli będzie jeden weteran, niczego to nie zmieni, jeśli będzie więcej, będzie teoretycznie sprawiedliwie.


edit: chociaż teraz się zastanawiam czy automatyczne 0 wliczane do średniej nie spowoduje, że ludzie przestaną wrzucać wyniki innych ludzi :haha:


Dla mnie znacznie wygodniejsze, liczenie odgórnie ilości zgłoszonych psów, bo niestety w momencie kiedy ja podliczam punkty, a później ktoś dodaje wynik to liczenie jest od nowa i stąd niektóre braki... z kolei np nie mając pełnej stawki rasy, a mając tylko szczeniaki - jestem w stanie je policzyć bo one do BOB się nie wliczają...
Kwestia podliczania weteranów w momencie kiedy w rankingu będzie więcej niż 1 jest dla mnie ok. 1-3 wystaw w rankingu i tak dzielone przez minimalne 3.
Hodowla samoyedów Royal Winter FCI
www.royalwinter.pl

Moderator
Avatar użytkownika
Posty: 5914
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 16:52
Lokalizacja: Łaszewo / Brodnica

Re: Ranking wystawowy- zmiany i propozycje

Postprzez Winterfield » 3 kwi 2018, o 13:22

No to ja jestem za tym by liczyć punkty za ilość ZGLOSZONYCH psów, a nie OBECNYCH psów - i główny problem się rozwiąże :P
"Często nie polemizuję z lenistwa, gdy trzeba ubrać w ładne słowa pytanie, czy ktoś zupełnie stracił rozum." [Małokulturalna blog]
[Nasz kanał na YouTube] - ponoć pierwsze 100 tysięcy subskrybentów jest najtrudniejsze, później jest z górki... daj suba!

Obrazek

Grand Champion
Avatar użytkownika
Posty: 3446
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 16:56
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Ranking wystawowy- zmiany i propozycje

Postprzez Royal Winter Marta » 3 kwi 2018, o 13:25

Winterfield napisał(a):No to ja jestem za tym by liczyć punkty za ilość ZGLOSZONYCH psów, a nie OBECNYCH psów - i główny problem się rozwiąże :P



Jestem za.
Hodowla samoyedów Royal Winter FCI
www.royalwinter.pl

Pośredni
Avatar użytkownika
Posty: 824
Dołączył(a): 22 wrz 2014, o 09:56
Lokalizacja: zachodniopomorskie, Świdwin

Re: Ranking wystawowy- zmiany i propozycje

Postprzez colekcjonerka » 3 kwi 2018, o 13:51

Wydaje się rozsądne. Jestem za!

Moderator
Avatar użytkownika
Posty: 5914
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 16:52
Lokalizacja: Łaszewo / Brodnica

Re: Ranking wystawowy- zmiany i propozycje

Postprzez Winterfield » 3 kwi 2018, o 19:12

Ewentualnie jeszcze - po namyśle. Liczyć jak kiedyś, mniej zachodu z dopraszaniem się o wyniki, tylko wyliczać średnią z minimum 3 lub 5 wystaw (na moje - psy dorosłe 5 wystaw; juniory, weterany i szczenięta - 3 wystawy).
"Często nie polemizuję z lenistwa, gdy trzeba ubrać w ładne słowa pytanie, czy ktoś zupełnie stracił rozum." [Małokulturalna blog]
[Nasz kanał na YouTube] - ponoć pierwsze 100 tysięcy subskrybentów jest najtrudniejsze, później jest z górki... daj suba!

Obrazek

Junior
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 3 paź 2016, o 09:54
Lokalizacja: Bydgoszcz/Świekatowo

Re: Ranking wystawowy- zmiany i propozycje

Postprzez Przemek Winter Is Coming » 3 kwi 2018, o 21:49

W związku z faktem, że trochę ;) przyczyniłem się do dyskusji to:
1. Weterany, zmniejszmy pułap do 2, ale liczona nawet 1 wystawa, tyle, że w takim przypadku wynik dzielony przez dwa - tak jak pisała Paulina
2. Liczmy za ilość zgłoszonych psów, a nie obecne, ale nadal proponuję zamykać wątek/zgłaszanie wyników np dwa miesiące po wystawie. kto jest zainteresowany, zdąży podać wyniki swoich psów, I tak, jeżeli w klasie będą tylko dwa psy, i będzie podany wynik tylko drugiego, to po prostu liczymy tylko punkty za drugie miejsce, a pierwsze miejsce nie otrzymuje punktów do rankingu...
Winter Is Coming From Poland (FCI) - domowa hodowla Samoyedów :)
http://www.winteriscomingfrompoland.com
Sklep z karmami www.dognotfrog.com

Grand Champion
Avatar użytkownika
Posty: 3446
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 16:56
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Ranking wystawowy- zmiany i propozycje

Postprzez Royal Winter Marta » 3 kwi 2018, o 23:16

PrzemasBDG napisał(a):W związku z faktem, że trochę ;) przyczyniłem się do dyskusji to:
1. Weterany, zmniejszmy pułap do 2, ale liczona nawet 1 wystawa, tyle, że w takim przypadku wynik dzielony przez dwa - tak jak pisała Paulina
2. Liczmy za ilość zgłoszonych psów, a nie obecne, ale nadal proponuję zamykać wątek/zgłaszanie wyników np dwa miesiące po wystawie. kto jest zainteresowany, zdąży podać wyniki swoich psów, I tak, jeżeli w klasie będą tylko dwa psy, i będzie podany wynik tylko drugiego, to po prostu liczymy tylko punkty za drugie miejsce, a pierwsze miejsce nie otrzymuje punktów do rankingu...



Ja proponowałam kiedyś Paulinie opcję zamykania wątku po podaniu wyników. ja bym wiedziała też co zopstało dodane a co nie. Okej, zatem wprowadzę do regulaminu :)
Hodowla samoyedów Royal Winter FCI
www.royalwinter.pl

Następna strona

Powrót do Ranking Wystawowy / Shows Ranking

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość