Proszę o pomoc... Samoyed ze Słupska

Moderator: Anonymous2

Pośredni
Avatar użytkownika
Posty: 1036
Dołączył(a): 11 gru 2012, o 17:21

Re: Proszę o pomoc... Samoyed ze Słupska

Postprzez Lumikello » 2 wrz 2016, o 11:53

W zasadzie co tu oceniać? Psiak ewidentnie zaniedbany, potrzebujący pomocy.

Faktem jest to, że przy odpowiedniej pielęgnacji i odżywieniu mamy szansę na pięknego psa. A jak ktoś chce 100% samoyeda w samoyedzie to szuka rodowodowego.
Blog osobisty Questa, Bambi, Loli i Romana ;)
https://ogonkudlaty.blogspot.com

Bejbik
Posty: 21
Dołączył(a): 1 wrz 2016, o 23:40

Re: Proszę o pomoc... Samoyed ze Słupska

Postprzez Smasher » 2 wrz 2016, o 16:27

Widze, ze podczas mojej nieobecnosci az zawrzalo na forum. Szukam Samoyeda z uwagi na jego charakter... wykastrowanie nie jest przeszkoda ale slyszalem, ze takie psiaki szybciej choruja i sa smutne (co to za zycie bez jajek :D )... gdy znalezlismy z zona ta oferte to nas poruszylo. Nie bez powodu chcemy po niego jechac na drugi koniec Polski. Mamy 3,5 roczne dziecko to wlasnie boje sie troszke o jego charakter (bo jak ktos napisal, ze jesli nie rasowy to kundelek...z czym do konca sie nie zgodze bo to kwestja przepisow i podejscia... nie mowie o dzikich hodowlach w norze czy stajni :) )

...jak bede w domu zamieszcze zdjecia, ktore otrzymalem...sa bardziej czytelne. Dzisiaj po 19 jade z zona i kolega po psiaka...

Prosze mnie zle nie odbierac. Nie jestem az takim znawca tej rasy i znaleźlismy ja niedawno i wydaje sie dla nas idealna (ja zawsze chcialem buldoga francuakiego, a zona przytulanca i miska polarnego)

Moderator
Avatar użytkownika
Posty: 5914
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 16:52
Lokalizacja: Łaszewo / Brodnica

Re: Proszę o pomoc... Samoyed ze Słupska

Postprzez Winterfield » 2 wrz 2016, o 16:40

Bzdury z ta kastracja. Statystycznie wykastrowane zwierzęta żyją dluzej, unika się wielu chorób układu rozrodczego i moim zdaniem psy sa właśnie szczęśliwsze bez jajek - mowie to jako właścicielka jajecznego samca, który w czasie cieczek nie je, wylizuje sobie ze stresu lapy do lysego i użala sie nad sobą dzień i noc. Sama tez rozważam kastracje, zeby psu ulżyć, szkoda mi tylko wystaw, bo pies bez jajek nie może w nich uczestniczyć.
Także tylko się cieszyć, że pies wykastrowany!

Jesli chodzi o rasowosc - to prawda jest taka, ze pochodzenie to podstawa, by mówić o rasowosci. To, ze ja ktoras Czartoryska z gęby przypominam, nie czyni mnie szlachcianka :P i podobnie jest w psach... pies musi mieć udokumentowane pochodzenie, określonych przodków, by swego rodzaju tytuł szlachecki - w tym przypadku rasowość - utrzymać.
"Często nie polemizuję z lenistwa, gdy trzeba ubrać w ładne słowa pytanie, czy ktoś zupełnie stracił rozum." [Małokulturalna blog]
[Nasz kanał na YouTube] - ponoć pierwsze 100 tysięcy subskrybentów jest najtrudniejsze, później jest z górki... daj suba!

Obrazek

Bejbik
Posty: 21
Dołączył(a): 1 wrz 2016, o 23:40

Re: Proszę o pomoc... Samoyed ze Słupska

Postprzez Smasher » 2 wrz 2016, o 17:02

chodzi mi głównie o charakter rasy... jeśli ojciec i matka to samoyed to szczeniak tez bedzie Samoyed. Rozumiem, że mowa o udokumentowanym pochodzeniu ;]. Ja bym to np porównał do wiary i chrztu dziecka...jeśli go nie ochrzczę to nie będzie oznaczało, że nie jest np Polakiem albo złym człowiekiem ;]...ale nie chcę się rozwodzić i wszczynać burzy na temat rodowodów etc etc

zamieszczam zdjęcia które otrzymałem

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano 2 wrz 2016, o 17:13 przez Smasher, łącznie edytowano 1 raz

Bejbik
Posty: 21
Dołączył(a): 1 wrz 2016, o 23:40

Re: Proszę o pomoc... Samoyed ze Słupska

Postprzez Smasher » 2 wrz 2016, o 17:03

wg mnie to połączenie samoyeda i goldena

Moderator
Avatar użytkownika
Posty: 5914
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 16:52
Lokalizacja: Łaszewo / Brodnica

Re: Proszę o pomoc... Samoyed ze Słupska

Postprzez Winterfield » 2 wrz 2016, o 17:06

Smasher napisał(a):jeśli go nie ochrzczę to nie będzie oznaczało, że nie jest np Polakiem albo złym człowiekiem ;]...ale nie chcę się rozwodzić i wszczynać burzy na temat rodowodów etc etc


Co ma chrzest do bycia Polakiem? Wiara też nie jest żadnym wymiernikiem etyki, by określać przez chrzest bycie dobrym lub złym. Więc mało trafne porównanie.
Ale faktem jest, że jeśli dziecka nie ochrzcisz, nie będzie należało do wspólnoty Kościoła :P i raczej tego faktu nie przeskoczysz.
Tak samo pies bez rodowodu, nie należy do grona Samoyedów, chociażby i był najwierniejszą kopią.

Zdjęć nie widać.
"Często nie polemizuję z lenistwa, gdy trzeba ubrać w ładne słowa pytanie, czy ktoś zupełnie stracił rozum." [Małokulturalna blog]
[Nasz kanał na YouTube] - ponoć pierwsze 100 tysięcy subskrybentów jest najtrudniejsze, później jest z górki... daj suba!

Obrazek

Bejbik
Posty: 21
Dołączył(a): 1 wrz 2016, o 23:40

Re: Proszę o pomoc... Samoyed ze Słupska

Postprzez Smasher » 2 wrz 2016, o 17:15

już poprawiłem ;] ...dobra złe porównanie ale chodziło mi o nawet nieudokumentowane bycie samoyedem po ojcu i matce samojedowej :)

Moderator
Avatar użytkownika
Posty: 5914
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 16:52
Lokalizacja: Łaszewo / Brodnica

Re: Proszę o pomoc... Samoyed ze Słupska

Postprzez Winterfield » 2 wrz 2016, o 17:19

no włos jakby trochę samoyedowy :)
faktycznie wygląda jak mix samoyeda z goldenem :) bardzo ładny psiak :)

A jeśli chodzi o charakter, w przypadku nieczystej rasy psa należy uczciwie porozmawiać z właścicielem - o wadach i zaletach, bo takie mieszanki miewają czasem zdumiewające cechy i żeby obyło się bez zaskoczeń :) bo trudno wyrokować, po kim pies bardziej charakter odziedziczył. Samoyedy nie mają raczej skłonności do ucieczek, czy szukania przygód na własną łapę, stąd istnieje wysokie prawdopodobieństwo przebicia się cech innej rasy.
"Często nie polemizuję z lenistwa, gdy trzeba ubrać w ładne słowa pytanie, czy ktoś zupełnie stracił rozum." [Małokulturalna blog]
[Nasz kanał na YouTube] - ponoć pierwsze 100 tysięcy subskrybentów jest najtrudniejsze, później jest z górki... daj suba!

Obrazek

Bejbik
Posty: 21
Dołączył(a): 1 wrz 2016, o 23:40

Re: Proszę o pomoc... Samoyed ze Słupska

Postprzez Smasher » 2 wrz 2016, o 17:21

no ładny...ale z żoną wierzymy w to, że zbyt smutno mu w tej kracie i dlatego uciekał.

BTW. Goldeny zawsze mi sie podobały...zaraz po buldożku francuskim, więc drogą dedukcji, żona zakochała się w Samoyedach...mi podobają się goldeny to ten miks jest dla nas ;)

Rozmawiałem ze znajomą ze schroniska, ze nawet gdybyśmy na miejscu stwierdzili, ze to nie dla nas to i tak mamy go sprowadzic na śląsk i znajdziemy mu wspólnie dobry dom ;]
Ostatnio edytowano 2 wrz 2016, o 17:24 przez Smasher, łącznie edytowano 1 raz

Moderator
Avatar użytkownika
Posty: 5914
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 16:52
Lokalizacja: Łaszewo / Brodnica

Re: Proszę o pomoc... Samoyed ze Słupska

Postprzez Winterfield » 2 wrz 2016, o 17:23

Pies docelowo będzie mieszkać z Wami w domu? Jeśli tak, musicie nastawić się na ogrom pracy w nauczenie psa nowych nawyków, zasad panujących w domu i tak dalej. I pamiętajcie, że może nie być lekko :)
Oby wszystko jednak potoczyło się pomyślnie!
"Często nie polemizuję z lenistwa, gdy trzeba ubrać w ładne słowa pytanie, czy ktoś zupełnie stracił rozum." [Małokulturalna blog]
[Nasz kanał na YouTube] - ponoć pierwsze 100 tysięcy subskrybentów jest najtrudniejsze, później jest z górki... daj suba!

Obrazek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do NIEAKTUALNE / Outdated topics

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość