Proszę o pomoc... Samoyed ze Słupska

Moderator: Anonymous2

Bejbik
Posty: 21
Dołączył(a): 1 wrz 2016, o 23:40

Proszę o pomoc... Samoyed ze Słupska

Postprzez Smasher » 2 wrz 2016, o 00:17

Witam

Z żoną poszukujemy piska rasy Samoyed. Nie stać nas na zakup i znaleźliśmy ciekawą ofertę ze Słupska - za darmo ...my pochodzimy z Katowic. Byłbym w stanie po niego podjechać...ale mam pytanie do znawców rasy - chociaż wiem, że zdjęcie jest niewyraźne. Czy to jest Samoyed ? -

Obrazek

...uzyskalem informację, że w książeczce zdrowia jest napisane Samoyed... co niekoniecznie musi pokrywać się z prawdą...

Po kontakcie z osobą wystawiającą ogłoszenie uzyskałem informację, że pies był zakupiony przez jednego z pracowników makulatury i nie potrafił sobie z nim poradzić i oddał go do kojca... piesek wielokrotnie im uciekał i w kojcu obecnie przebywa z suką owczarka niemieckiego. Żal mi tego psiaka i z chęcią byśmy go przygarnęli. Może jest na forum osoba ze Słupska wybierająca się w stronę Katowic i okolic?


TREŚĆ OGŁOSZENIA;
Oddam w dobre ręce pieska rasy Samoyed. Piesek łagodny ,szukający miłości u osoby która poświęci mu czas. Piesek w listopadzie skończy 4 lata jest zaszczepiony(historia szczepień) .Pies aktualnie mieszka w kojcu przy skupie makulatury w Słupsku.Z uwagi na to że firma pracuje tylko do 15tej nudzi się i kilkukrotnie uciekł, został wykastrowany ale chęć bytowania z kimś była silniejsza i nadal uciekał.Nie mam sumienia wiązać go łańcuchem oraz jest mi żal że musi spędzać 24h w kojcu. Być może znajdzie właściciela który stworzy warunki do tego aby nie chciał dalej uciekać.

Pośredni
Avatar użytkownika
Posty: 1036
Dołączył(a): 11 gru 2012, o 17:21

Re: Proszę o pomoc... Samoyed ze Słupska

Postprzez Lumikello » 2 wrz 2016, o 00:27

Myślę, że jak psiak trafi do kochającego domu to wypięknieje!
Blog osobisty Questa, Bambi, Loli i Romana ;)
https://ogonkudlaty.blogspot.com

Bejbik
Posty: 21
Dołączył(a): 1 wrz 2016, o 23:40

Re: Proszę o pomoc... Samoyed ze Słupska

Postprzez Smasher » 2 wrz 2016, o 00:48

ale myślisz, że to jest Samoyed?? ...bo toszkę długie ogi i ogon spuszczony w dół

Pośredni
Avatar użytkownika
Posty: 1036
Dołączył(a): 11 gru 2012, o 17:21

Re: Proszę o pomoc... Samoyed ze Słupska

Postprzez Lumikello » 2 wrz 2016, o 01:03

Psiak zaniedbany bez odpowiedniej opieki i zainteresowania. Ciężko by wyglądał jak z obrazka.

Jak nie ma rodowodu to jest to piesek w typie rasy. odpowiednio pielęgnowany może wypięknieć :)

Rasowy samoyed również spuszcza ogon w dół z różnych powodów.
Blog osobisty Questa, Bambi, Loli i Romana ;)
https://ogonkudlaty.blogspot.com

Bejbik
Posty: 21
Dołączył(a): 1 wrz 2016, o 23:40

Re: Proszę o pomoc... Samoyed ze Słupska

Postprzez Smasher » 2 wrz 2016, o 01:17

super. Dzięki za odpowiedź. Prześpię się z tematem i może się wybiorę do Słupska go wybawić... mam nadziję, że nam nie będzie uciekał :D ...szkoda, że go wykastrowali :cry:

Pośredni
Avatar użytkownika
Posty: 1036
Dołączył(a): 11 gru 2012, o 17:21

Re: Proszę o pomoc... Samoyed ze Słupska

Postprzez Lumikello » 2 wrz 2016, o 01:20

dlaczego szkoda?
Blog osobisty Questa, Bambi, Loli i Romana ;)
https://ogonkudlaty.blogspot.com

Administrator ds. Sporów
Avatar użytkownika
Posty: 2174
Dołączył(a): 22 paź 2013, o 13:15
Lokalizacja: Polska

Re: Proszę o pomoc... Samoyed ze Słupska

Postprzez Zoja » 2 wrz 2016, o 09:41

Nie wyglada na samoyeda zabardzo...Uszy klapniete plus nogi za dlugie...

Rozumiem dobre checi aczkolwiek nasuwa mi sie taka wolna mysl..."...jesli to samojed...to wezme....jesli nie samoyed...to nie wezme..". :yyy:
To kierujemy sie sercem czy rozumem....? :hmmm: Czy moze to jakas chciwosc skoro "szkoda, ze wykastrowany"?

Ktos kto kieruje sie sercem i ma potrzebe ´wybawienia´ danej istoty chyba nie powinien kalkulowac w kategoriach "jak rasowy to mu pomoge bo moze sam skorzystam´, a jak nie to sie zastanowie... To albo sie chce komus pomoc albo nie...Jak nie rasowy to niech dalej zdycha w tej norze? :yyy:

Jesli kogos nie stac na rasowego psa tylko szuka okazji samojedo-podobnych to troche mam watpliwosci.... Bo pies rasowy, zdrowy prosto od hodowcy zazwyczaj nie wymaga dodatkowego nakladu pienieznego. (juz abstrahujac od faktu jesli ktos nie potrafi poczekac i uzbierac na rase marzen....) Ratujac jakiegokolwiek psa z takich warunkow trzeba sie przygotowac na wydatki weterynaryjno-pielegnacyjne czesto przekraczajace koszty zakupu "nowego" psa.
Jest takie powiedzenie, "Co tanie, to drogie"...

Prosze jeszcze raz przyjrzec sie te fotce, tej mordce, temu psu. Jesli poczuja Panstwo, ze ten pies moglby byc Wasz, ze chwyta Was za serce jego historia, to mu pomozcie. Jesli jedynym kryterium pomocy ma byc to, czy jest to samojed to lepiej zeby pomogl mu ktos, kto go pokocha bez wzgledu na pochodzenie.

P.S. prosze sie nie obrazac, oceniam na podstawie zawartych informacji w poscie oraz w intuicyjnym wlasnym wyczuciu sytuacji. Jesli jest inaczej, mozna obronic wlasne intencje wyjasniajac sz(cz)erzej.

Pośredni
Avatar użytkownika
Posty: 882
Dołączył(a): 30 lis 2012, o 14:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Proszę o pomoc... Samoyed ze Słupska

Postprzez Arctic Challenge » 2 wrz 2016, o 09:52

Samoyed to pies z udokumentowanym pochodzeniem posiadający 4 pokoleniowy rodowód Związku Kynologicznego w Polsce.każdy inny pies to kundelek.

Moderator
Avatar użytkownika
Posty: 5914
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 16:52
Lokalizacja: Łaszewo / Brodnica

Re: Proszę o pomoc... Samoyed ze Słupska

Postprzez Winterfield » 2 wrz 2016, o 10:38

Zgadzam sie z Zoją...

A pies z pewnością wypięknieje po pielęgnacji, tylko mi osobiście bardziej wygląda na psa w typie tych większych owczarków niż samoyeda. Szczególnie patrząc na głowę. W Polce są kłapouche Samoyedy, którym nie stanęły uszy. Ale nawet wtedy ucho wygląda inaczej. Głowa, osadzenie ogona, linie - wszystko przypomina mi bardziej owczarki.
"Często nie polemizuję z lenistwa, gdy trzeba ubrać w ładne słowa pytanie, czy ktoś zupełnie stracił rozum." [Małokulturalna blog]
[Nasz kanał na YouTube] - ponoć pierwsze 100 tysięcy subskrybentów jest najtrudniejsze, później jest z górki... daj suba!

Obrazek

BIS Junior
Avatar użytkownika
Posty: 609
Dołączył(a): 1 cze 2015, o 20:31
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Re: Proszę o pomoc... Samoyed ze Słupska

Postprzez Monmar » 2 wrz 2016, o 10:42

a ja Państwu odradzam adopcje jakiegokolwiek psa skoro kastracja jest problemem, od razu się czerwona lampka zapala...
edit: może to zabrzmi okrutnie, ale kogoś kogo nie stać na zakup psa nie będzie również stać na zapewnienie właściwej opieki

Następna strona

Powrót do NIEAKTUALNE / Outdated topics

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości