Proszę o pomoc... Samoyed ze Słupska

Moderator: Anonymous2

Grand Champion
Avatar użytkownika
Posty: 3037
Dołączył(a): 1 lut 2013, o 21:21
Lokalizacja: Rosiny Zachodniopomorskie

Re: Proszę o pomoc... Samoyed ze Słupska

Postprzez Achaja » 8 wrz 2016, o 21:07

Zoja napisał(a):Ale szczeniak że ugryzie? No bez przesady :|


Może mało znasz matek :D Niektóre są tak przerysowane, że szok ;) Raz zaprosiliśmy znajomych na grilla. Wraz z nimi przyjechała dziatwa 3 latka i 7 latek. W końcu musiałam oddać psy do teściów bo jedna ze znajomych tak się trzęsła o dzieci, że się nie dało siedzieć. Autentycznie czułam się winna, że pozwoliłam psom zbliżać się do dzieci. W zasadzie to Achaji, reszta ma dzieci w głębokim poważaniu. Ale Achaja kocha dzieci i zawsze w ich pobliżu włącza jej się opiekunka. Wylizuje uszy, podkłada głowę pod ręce do głaskania i generalnie na krok nie odstępuje. Ja to uważam za mega urocze ale jak widać nie każdy.
Obrazek

Junior
Avatar użytkownika
Posty: 294
Dołączył(a): 29 lip 2015, o 23:27

Re: Proszę o pomoc... Samoyed ze Słupska

Postprzez Raising Fluffy » 8 wrz 2016, o 21:51

Achaja napisał(a):
Zoja napisał(a):Ale szczeniak że ugryzie? No bez przesady :|


Może mało znasz matek :D Niektóre są tak przerysowane, że szok ;) Raz zaprosiliśmy znajomych na grilla. Wraz z nimi przyjechała dziatwa 3 latka i 7 latek. W końcu musiałam oddać psy do teściów bo jedna ze znajomych tak się trzęsła o dzieci, że się nie dało siedzieć. Autentycznie czułam się winna, że pozwoliłam psom zbliżać się do dzieci. W zasadzie to Achaji, reszta ma dzieci w głębokim poważaniu. Ale Achaja kocha dzieci i zawsze w ich pobliżu włącza jej się opiekunka. Wylizuje uszy, podkłada głowę pod ręce do głaskania i generalnie na krok nie odstępuje. Ja to uważam za mega urocze ale jak widać nie każdy.


Dokładnie...Sąsiadka stoi i patrzy ale widzę ,że też sie nie zachowuje sie naturalnie...Pies wyczuwa lęk i nie bardzo wie co z tym zrobić...
Mnie, przez całe życie towarzyszyły psy . Kiedy byłam dzieckiem pies mnie ugryzł ,została mi blizna pod okiem....taaaak ,ugryzł mnie obcy pies niewdzięcznik ,dałam mu kanapkę i schyliłam się ,pewnie chciałam zapytać czy mu smakuje...zle odczytał moje intencje i mnie dziabnął w twarz :o .Mimo to ,nie został mi uraz co bardzo dziwiło moją matkę...

Grand Champion
Avatar użytkownika
Posty: 3037
Dołączył(a): 1 lut 2013, o 21:21
Lokalizacja: Rosiny Zachodniopomorskie

Re: Proszę o pomoc... Samoyed ze Słupska

Postprzez Achaja » 8 wrz 2016, o 21:56

Fionka ja mam lekką zajęczą wargę. Mnie ugryzł pies cioci. Nie z agresji, z ekscytacji. Podskoczył, uszczypnął i pociągnął. Nic nie poczułam ale do teraz pamiętam ile było krwi. A mimo to fobii na tle psów nie mam.
Obrazek

BIS Junior
Avatar użytkownika
Posty: 483
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 21:10
Lokalizacja: Zaścianki

Re: Proszę o pomoc... Samoyed ze Słupska

Postprzez RmK » 8 wrz 2016, o 22:04

Kiedyś obserwowałem dziecko, które się bało szczeniaka. Zastanawiałem się wtedy czy powodem nie mogą być współczesne bajeczki, które są istotną częścią poznawania świata. Kawałkiem życia. Dzieciak może być na etapie lęku przed włochatym potworem, a lgnąć do gołej przytulanki.

W drugą stronę to też działa, ileż matek słyszało- mamo ja chcę pieska.... Ja chciałem mieć mądrego i dzielnego Szarika. Kiedyś..., na współczesnych bajkach się nie znam 8-)
Obrazek

Administrator ds. Sporów
Avatar użytkownika
Posty: 2174
Dołączył(a): 22 paź 2013, o 13:15
Lokalizacja: Polska

Re: Proszę o pomoc... Samoyed ze Słupska

Postprzez Zoja » 9 wrz 2016, o 01:24

A ja się boję dużych psów :oops: nie to, że panikuję czy uciekam, ale po prostu odczuwam dyskomfort przy owczarkach niemieckich, bullterrierach, amstaffach....Nie wiem no, mam obawy przed tego typu rasami :roll: Może też dlatego, że wszystkie niemiłe psie sytuacje kojarzą mi się właśnie z takimi typami. Dlatego zawsze jestem mało wylewna, żeby nie wiem kto i jak mnie zapewniał że ten to jest taka przytulnka to jednak rezerwa jest.

Natomiast co do dzieci....kiedyś największym marzeniem, najpiękniejszym prezentem dla dziecka był pies, faktycznie. Nie jakieś tam gadżety, zabawiacze (może dlatego, że ich nie było?). Teraz dzieci to i krowy na własne oczy nie uświadczą, to może i do szczeniaków im daleko idąc takim tropem? Kto wie...

Junior
Avatar użytkownika
Posty: 294
Dołączył(a): 29 lip 2015, o 23:27

Re: Proszę o pomoc... Samoyed ze Słupska

Postprzez Raising Fluffy » 9 wrz 2016, o 10:20

Zoja napisał(a):A ja się boję dużych psów :oops: nie to, że panikuję czy uciekam, ale po prostu odczuwam dyskomfort przy owczarkach niemieckich, bullterrierach, amstaffach....Nie wiem no, mam obawy przed tego typu rasami :roll: Może też dlatego, że wszystkie niemiłe psie sytuacje kojarzą mi się właśnie z takimi typami. Dlatego zawsze jestem mało wylewna, żeby nie wiem kto i jak mnie zapewniał że ten to jest taka przytulnka to jednak rezerwa jest.

Natomiast co do dzieci....kiedyś największym marzeniem, najpiękniejszym prezentem dla dziecka był pies, faktycznie. Nie jakieś tam gadżety, zabawiacze (może dlatego, że ich nie było?). Teraz dzieci to i krowy na własne oczy nie uświadczą, to może i do szczeniaków im daleko idąc takim tropem? Kto wie...

Fakt, mieszkam na wsi od 10 lat i też krowy nie widziałam :cojest: ...Codziennie za to widzę świnkę wietnamską ,którą nabyłam we wrocławskim zoo za 50zł...
Sołtys się śmieje,że jesteśmy jedynymi :lol:hodowcami świnek we wsi... :lol: ale dwa domy dalej mam okazję zobaczyć kurę ....no i czasmi z rana słyszę jak pieje kogut...

Administrator ds. Sporów
Avatar użytkownika
Posty: 2174
Dołączył(a): 22 paź 2013, o 13:15
Lokalizacja: Polska

Re: Proszę o pomoc... Samoyed ze Słupska

Postprzez Zoja » 23 wrz 2016, o 09:10

Smasher napisał(a):Jak dobrze pójdzie to za tydzień zamieszcze Wam zdjęcia w jego nowych lepszych warunkach :)


No? :co: "Tydzień" minął ze 3 tyg temu, jakieś wieści? (Fotki?)

Bejbik
Posty: 21
Dołączył(a): 1 wrz 2016, o 23:40

Re: Proszę o pomoc... Samoyed ze Słupska

Postprzez Smasher » 23 wrz 2016, o 17:14

Obecnie jestem w delegacji. Zdjecia mam :) ale nowy wlasciciel nie zyczy sobie zamieszczania na internecie. Moge Ci wyslac na priva jak Ci bardzo zalezy ;)

Moderator
Avatar użytkownika
Posty: 5914
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 16:52
Lokalizacja: Łaszewo / Brodnica

Re: Proszę o pomoc... Samoyed ze Słupska

Postprzez Winterfield » 23 wrz 2016, o 17:54

To ja poproszę na priv jako Moderator. Jeśli sprawa jest rozwiązana, przeniosę wątek do nieaktualnych.
"Często nie polemizuję z lenistwa, gdy trzeba ubrać w ładne słowa pytanie, czy ktoś zupełnie stracił rozum." [Małokulturalna blog]
[Nasz kanał na YouTube] - ponoć pierwsze 100 tysięcy subskrybentów jest najtrudniejsze, później jest z górki... daj suba!

Obrazek

Administrator ds. Sporów
Avatar użytkownika
Posty: 2174
Dołączył(a): 22 paź 2013, o 13:15
Lokalizacja: Polska

Re: Proszę o pomoc... Samoyed ze Słupska

Postprzez Zoja » 23 wrz 2016, o 20:19

Przecież ja nie chcę twarzy nowego właściciela tylko zdjęcie psa, psu chyba lotto dbanie o wizerunek w internecie? 8-)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do NIEAKTUALNE / Outdated topics

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości