PILNE 2 Samojedy do oddania za darmo! BIELSKO-BIAŁA

Moderator: Anonymous2

Puppy
Avatar użytkownika
Posty: 66
Dołączył(a): 12 wrz 2016, o 21:04

PILNE 2 Samojedy do oddania za darmo! BIELSKO-BIAŁA

Postprzez krystocha » 1 paź 2016, o 13:00

Hej!

Dzisiaj w drodze w góry zaczepił mnie Pan, którego kojarzyłam wcześniej. Zapytał, czy chce Samojeda, bo ma dwa do oddania. Suczkę i psa w wieku 5 lat. Psy chodziły w zaprzęgu - hulajnoga, czterokołowiec (czy jak to się nazywa?). Nie wiem, czy dobrze pamiętam, ale chyba jeden z nich ma rodowód drugi nie. Pan musiał podjąć pracę w Niemczech i jego żona, strasza Pani nie radzi sobie z nimi sama. Pan mówił, że hulajnogę i ten czterokolwiec da również za darmo. Wieczorem dołączę zdjęcia, gdyż pojadę do niego jak wrócę z gór.

Administrator ds. Sporów
Avatar użytkownika
Posty: 2174
Dołączył(a): 22 paź 2013, o 13:15
Lokalizacja: Polska

Re: PILNE 2 Samojedy do oddania za darmo! BIELSKO-BIAŁA

Postprzez Zoja » 1 paź 2016, o 15:16

Ojej! Zapytaj koniecznie go z jakiej hodowli pochodzą psiaki, może Hodowca cos poradzi na czas poszukania nowego domu?? Szkoda, że do Polski mam tak daleko, możliwe że mogłabym je adoptować ale obecnie nie planuje przyjazdu. Ale moze ktos inny bedzie chetny, dobrze by bylo wziac oba na raz bo rozdzielone pewnie beda tesknic :/

Puppy
Avatar użytkownika
Posty: 66
Dołączył(a): 12 wrz 2016, o 21:04

Re: PILNE 2 Samojedy do oddania za darmo! BIELSKO-BIAŁA

Postprzez krystocha » 1 paź 2016, o 19:25

Byłam dzisiaj u Państwa zrobić zdjęcia i zapytać co i jak. Psy wabią się Halny i Burza. Pieski mieszkają na zewnątrz, mają swój wybieg, Burzę Pani bierze do domu, gdy ta ma cieczkę. Pieski nie są wykastrowane/wysterylizowane. Burza jest nauczona czystości (gdyż Pani bierze ją do domu, kiedy ma cieczkę), Halnego trzeba by czystości nauczyć, gdyby miał mieszkać w domu. Burza jest psem z rodowodem (poniżej zdjęcia jej metryki), Halny nie. Ogólnie pieski są naprawdę BARDZO łagodne i przyjazne, ciągną do ludzi, byłby świetnym kompanem dla każdego. Najlepiej jakby ktoś wziął oba, ale jeżeli znajdą osobne domy, to też będzie dobrze. Pieski potrzebują wizyty u groomera, który by porządnie wyczesał i wykąpał. Burza - bardzo przyjazna suczka, przesłodka, miła, spokojna i dostojna. Halny - pies duży, masywny, przepiękny, zagiąłby niejednego rodowodowego :D Oba pieski urodziły się w grudniu 2010 roku. Są nauczone ciągnięcia w zaprzęgu, chodzą przy hulajnodze, czterokołowcu. Proszę Was, może ktoś może je wziąć do siebie? A może jednego z nich?
Nr telefonu do właścicielki - 506 562 804

BURZA
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
METRYKA BURZY
Obrazek
HALNY
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
RAZEM
Obrazek
Obrazek

Champion
Avatar użytkownika
Posty: 2329
Dołączył(a): 14 paź 2013, o 23:41
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: PILNE 2 Samojedy do oddania za darmo! BIELSKO-BIAŁA

Postprzez iwa » 1 paź 2016, o 20:11

Może należałoby powiadomić hodowcę?

Puppy
Avatar użytkownika
Posty: 66
Dołączył(a): 12 wrz 2016, o 21:04

Re: PILNE 2 Samojedy do oddania za darmo! BIELSKO-BIAŁA

Postprzez krystocha » 1 paź 2016, o 20:34

Ja nie wiem, nie chcę tylko, żeby właściciele mieli problemy. Mąż Pani właścicielki wyjechał do pracy do Niemiec i jest w Polsce raz w miesiącu, a starsza Pani sobie z pieskami nie radzi...

Moderator
Avatar użytkownika
Posty: 5914
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 16:52
Lokalizacja: Łaszewo / Brodnica

Re: PILNE 2 Samojedy do oddania za darmo! BIELSKO-BIAŁA

Postprzez Winterfield » 1 paź 2016, o 21:52

Niech tylko bardzo ostrożnie sprawdzają potencjalne domy, żeby psy nie trafiły do pseudohodowli. Niewysterylizowana suczka i niekastrowany pies to łakomy kąsek dla rozmnażaczy.
"Często nie polemizuję z lenistwa, gdy trzeba ubrać w ładne słowa pytanie, czy ktoś zupełnie stracił rozum." [Małokulturalna blog]
[Nasz kanał na YouTube] - ponoć pierwsze 100 tysięcy subskrybentów jest najtrudniejsze, później jest z górki... daj suba!

Obrazek

Puppy
Avatar użytkownika
Posty: 66
Dołączył(a): 12 wrz 2016, o 21:04

Re: PILNE 2 Samojedy do oddania za darmo! BIELSKO-BIAŁA

Postprzez krystocha » 2 paź 2016, o 00:27

Warunek adopcji - kastracja i sterylizacja. Inaczej nie ma mowy o dostaniu piesków :)

Administrator ds. Sporów
Avatar użytkownika
Posty: 2174
Dołączył(a): 22 paź 2013, o 13:15
Lokalizacja: Polska

Re: PILNE 2 Samojedy do oddania za darmo! BIELSKO-BIAŁA

Postprzez Zoja » 2 paź 2016, o 10:30

Ludzie dla hajsu obiecają wszystko, na pewno lepiej te zabiegi by bylo przeprowadzic przed adopcja jednak. Ciekawe z jakiego pseudo pochodzi Halny :| ehh

Puppy
Avatar użytkownika
Posty: 66
Dołączył(a): 12 wrz 2016, o 21:04

Re: PILNE 2 Samojedy do oddania za darmo! BIELSKO-BIAŁA

Postprzez krystocha » 2 paź 2016, o 11:28

Najpierw pies ma jechać do lecznicy od dotychczasowych właścicieli i dopiero po zabiegu do domu przyszłych właścicieli. Nie ma innej opcji.

Grand Champion
Avatar użytkownika
Posty: 3446
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 16:56
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: PILNE 2 Samojedy do oddania za darmo! BIELSKO-BIAŁA

Postprzez Royal Winter Marta » 2 paź 2016, o 13:06

Kochani,

od rana jestem w kontakcie z właścicielka.

Suka jest z rodowodem- Pies jest bez rodowodu.
Mąż tej Pani aktualnie pracuje za granicą, przyjeżdża raz na jakiś czas do domu. Kobieta nie ma siły (i warunków fizycznych) na zapewnienie psom aktywności takiej jaką potrzebują.
Zależy jej by psy trafiły do jednego domu (nie jest to warunek). Obiecałam, że pomogę....
Hodowla samoyedów Royal Winter FCI
www.royalwinter.pl

Następna strona

Powrót do NIEAKTUALNE / Outdated topics

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości