Lexi z Jeleniej Góry

Moderator: Anonymous2

Pośredni
Avatar użytkownika
Posty: 1036
Dołączył(a): 11 gru 2012, o 17:21

Re: Lexi z Jeleniej Góry

Postprzez Lumikello » 12 kwi 2017, o 13:26

2 gramy przez pierwsze 14 dni - później 1 gram. Podawałam razem z tym drugim preparatem.

Kersi przez pewien czas miała problemy z chodzeniem ( przewracała się ) i ze wstawaniem. Była wnoszona na piętro, bo nie była wstanie sama wejść. Po kilku dniach podawania było widać poprawę, bo miała chęci brykać za piłeczką :)

Szczerze polecam karmę Trovet. Skład nie powala, ale pomogła na samym początku.
Ostatnio edytowano 12 kwi 2017, o 13:28 przez Lumikello, łącznie edytowano 1 raz
Blog osobisty Questa, Bambi, Loli i Romana ;)
https://ogonkudlaty.blogspot.com

BIS Puppy
Posty: 89
Dołączył(a): 28 cze 2016, o 21:56
Lokalizacja: Szczecin

Re: Lexi z Jeleniej Góry

Postprzez EwaM. » 12 kwi 2017, o 13:28

Podpowiem w takim razie Pani Mai, żeby zasugerowała ten Cortaflex weterynarzowi do którego chodzi z Lexi, bo jak widać jest on chyba powszechnie stosowany u psów ze zwyrodnieniami. Zobaczymy co na to wet, bo też nie wiem, czy będzie można ten preparat stosować równocześnie z zastrzykami przeciwzapalnymi i przeciwbólowymi. Chociaż najgorsze jest to, że te zastrzyki w ogóle nie pomagają :/

Moderator
Avatar użytkownika
Posty: 5914
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 16:52
Lokalizacja: Łaszewo / Brodnica

Re: Lexi z Jeleniej Góry

Postprzez Winterfield » 12 kwi 2017, o 13:32

colekcjonerka napisał(a):
EwaM. napisał(a):.................I jak to jest z dawkowaniem tego Cortaflexu dla koni? Bo mniemam, że dawka powinna być o wiele mniejsza niż ta dla konia :)


Ja podawałam Cortaflex dla koni swojej suczy. Dawkę wymierzył nam wet. Preparat podawany był przez miesiąc ale u nas był bardziej problem z "luźnymi łapami" niż stawami.


Taaak koński Cortaflex jest najlepszy na wszelkie problemy ze stawami i krząstkami :) :ok:
"Często nie polemizuję z lenistwa, gdy trzeba ubrać w ładne słowa pytanie, czy ktoś zupełnie stracił rozum." [Małokulturalna blog]
[Nasz kanał na YouTube] - ponoć pierwsze 100 tysięcy subskrybentów jest najtrudniejsze, później jest z górki... daj suba!

Obrazek

Pośredni
Avatar użytkownika
Posty: 1036
Dołączył(a): 11 gru 2012, o 17:21

Re: Lexi z Jeleniej Góry

Postprzez Lumikello » 12 kwi 2017, o 13:58

EwaM. napisał(a):Podpowiem w takim razie Pani Mai, żeby zasugerowała ten Cortaflex weterynarzowi do którego chodzi z Lexi, bo jak widać jest on chyba powszechnie stosowany u psów ze zwyrodnieniami. Zobaczymy co na to wet, bo też nie wiem, czy będzie można ten preparat stosować równocześnie z zastrzykami przeciwzapalnymi i przeciwbólowymi. Chociaż najgorsze jest to, że te zastrzyki w ogóle nie pomagają :/


Kersiaczek dostawała tylko przez pierwsze 7 dni tabletki przeciwzapalne i przeciwbólowe. I jak okazało się że po odstawieniu problem wraca, zostały zrobione zdjęcia rtg. Od tego czasu dostaje tylko preparaty na stawy. Jak ma gorszy moment dodatkowo czarci pazur jako środek przeciwbólowy. Niestety ale przy zwyrodnieniu nie ma szansy na wyleczenie. Mogę jej tylko poprawić komfort życia.

Nasz wet szybko postawił Kersi na nogi :) Tego samego życzę Lexi!
Blog osobisty Questa, Bambi, Loli i Romana ;)
https://ogonkudlaty.blogspot.com

BIS Puppy
Posty: 89
Dołączył(a): 28 cze 2016, o 21:56
Lokalizacja: Szczecin

Re: Lexi z Jeleniej Góry

Postprzez EwaM. » 12 kwi 2017, o 14:18

Przekazałam już wszystkie informacje Pani Mai, będzie się konsultowała z weterynarzem Lexi, bo nie chce niczego sama wprowadzać, żeby nie zaszkodzić i tak schorowanej suni. Ale mam nadzieję, że nie będzie przeciwwskazań, skoro zastrzyki nie pomagają, a ten preparat czyni cuda. I oczywiście Lexi trzeba sporo odchudzić, bo chude nóżki nie wytrzymują dużego ciężaru. Ale pojawia się problem z tym, jak to zrobić w jej stanie. Chyba jedynie poprzez karmę? Bo ruch obecnie jest u niej mocno ograniczony ze względu na stawy i brak mięśni (Lexi czasami jak idzie potrafi się przewrócić).

BIS Junior
Avatar użytkownika
Posty: 681
Dołączył(a): 12 gru 2012, o 00:12

Re: Lexi z Jeleniej Góry

Postprzez ada » 12 kwi 2017, o 14:41

Nacierpi się ta bidulka, jak dobrze, że ma takich wspaniałych ludzi za opiekunów. Dzięki Ewa za te relacje, kibicuję Lexi mocno :tulimy:

BIS Puppy
Posty: 89
Dołączył(a): 28 cze 2016, o 21:56
Lokalizacja: Szczecin

Re: Lexi z Jeleniej Góry

Postprzez EwaM. » 21 kwi 2017, o 16:34

Kochani!
Jest mi niezmiernie miło poinformować, że Lexi pojechała właśnie do nowego domu. Stan zdrowia suni nadal jest opłakany, ale trafiła na wspaniałych ludzi, których nie przeraziły ani jej problemy zdrowotne, ani behawioralne. Nowa rodzina ma już jednego samoyeda oraz huskyego, więc dobrze, że trafiła w ręce osób, które mają pojęcie o rasie i znają ich specyfikę. Teraz pozostaje nam już tylko trzymać kciuki za tę dzielną pannę, która pomimo tak wielu cierpień nadal walczy i postanowiła ponownie zaufać ludziom!
Po cichu mam nadzieję, ze kiedyś uda mi sie spotkać Lexi osobiście, ponieważ zamieszkała w tym samym mieście co my:)
Poniżej link z podróży do Domu Stałego:

https://www.facebook.com/Fundacja.Polno ... =3&theater

BIS Junior
Avatar użytkownika
Posty: 681
Dołączył(a): 12 gru 2012, o 00:12

Re: Lexi z Jeleniej Góry

Postprzez ada » 21 kwi 2017, o 16:56

CUDowna wiadomość. :brawa: :zaciesz: :D

Pośredni
Avatar użytkownika
Posty: 824
Dołączył(a): 22 wrz 2014, o 09:56
Lokalizacja: zachodniopomorskie, Świdwin

Re: Lexi z Jeleniej Góry

Postprzez colekcjonerka » 21 kwi 2017, o 19:22

Cudowna wiadomość!!!!!

Avatar użytkownika
Posty: 2
Dołączył(a): 22 kwi 2017, o 00:01

Re: Lexi z Jeleniej Góry

Postprzez KrzysiekPrzemek » 22 kwi 2017, o 00:07

Lexi jest u nas i zrobimy wszystko, żeby była wreszcie szczęśliwa i uśmiechnięta, tak jak nasze pozostałe 2 cudowne psiaki :-)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do NIEAKTUALNE / Outdated topics

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości