Piękny pies- mieszanka samojeda? - schronisko Józefów

Moderator: Anonymous2

Pośredni
Avatar użytkownika
Posty: 915
Dołączył(a): 2 sty 2013, o 10:24
Lokalizacja: Warszawa

Piękny pies- mieszanka samojeda? - schronisko Józefów

Postprzez Anonymous2 » 24 mar 2013, o 22:18

Zainteresowałam się ogłoszeniem dotyczącym psa do adopcji, który może być mieszanką samojeda. Byłam dzisiaj w schronisku w Józefowie, niestety Merido widziałam tylko przez kilka sekund, bo wystraszony szczekaniem pozostałych psów schował się do budy i nie zamierzał z niej wyjść.
Tak jak jedna z wolontariuszek napisała jest to pies, który nie daje sobie rady w warunkach schroniskowych. :(

Rozmawiając z wolontariuszką dowiedziałam się, że Merido wymaga socjalizacji. Nie wykazuje agresji w stosunku do ludzi, ale jest bardzo nieufny, boi się hałasów i nie wychodzi z boksu na spacery.
Piesek jest troszke niższy od samojedów. Jeśli chodzi o wiek to można przypuszczać, że ma około 2-3 lat. Język ma jak chow chow - fioletowy. :D

Warto zajrzeć na stronę poniżej. Piesek jest przepiękny, przy odrobinie miłości i cierpliwości może być cudownym towarzyszem życia. :)

:arrow: http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 705&type=1

BIS Junior
Avatar użytkownika
Posty: 367
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 20:54
Lokalizacja: Poznań

Re: Piękny pies- mieszanka samojeda? - schronisko Józefów

Postprzez Gandalf » 25 mar 2013, o 10:48

Mam nadzieję że szybko znajdzie domek . Widać że to wyjątkowo wrażliwy słodziak ;)

Anonymous2 fajnie że wstawiłaś informację o tym biedaku a czy idzie dać tą informację tak żeby ci którzy nie mają FB widzieli zdjęcia i opis ? ;)
Obrazek

Pośredni
Avatar użytkownika
Posty: 915
Dołączył(a): 2 sty 2013, o 10:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piękny pies- mieszanka samojeda? - schronisko Józefów

Postprzez Anonymous2 » 25 mar 2013, o 14:09

Ja nie mam facebooka i udalo mi sie wejsc, ale jak wroce do domu to wstawie tutaj zdjecia i wiecej informacji. Bede rowniez dzwonila do wolontariuszki to moze dowiem sie wiecej. Moze uda sie zrobic tak, ze piesek trafi do mnie do domu do czasu znalezienia stalego wlasciciela. Nie jest to jednak jeszcze pewne, mam mimo wszystko nadzieje, ze szybko znajdzie sie osoba, ktora go zaadoptuje.

BIS Junior
Avatar użytkownika
Posty: 367
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 20:54
Lokalizacja: Poznań

Re: Piękny pies- mieszanka samojeda? - schronisko Józefów

Postprzez Gandalf » 25 mar 2013, o 14:46

Super że masz możliwość bezpośrednio kontrolowania sytuacji z psiakiem ;)
A jeśli udało by się Tobie wyciągnąć go ze schrona na czas znalezienia mu domku to już było by mega super :mrgreen:

Może można by się skontaktować z fundacjami pomagającymi szpicą widziałam że prężnie działają i domki znajdują takim biedaką ;)

To dawaj znać jak coś nowego się dowiesz :P
Obrazek

BIS Junior
Posty: 339
Dołączył(a): 7 gru 2012, o 00:53
Lokalizacja: Solec Kujawski

Re: Piękny pies- mieszanka samojeda? - schronisko Józefów

Postprzez EwaN » 25 mar 2013, o 20:58

Dziewczyny ja wstawie info o tym psiaku na nasze chowkowe forum, Ja mam wrażenie że to mieszanka chowa i samoyeda, juz po samej budowie i kolorze sierści widać, że to taka mieszanka.
Zapytam w naszej fundacji, moze cos uda się zrobić.

Pośredni
Avatar użytkownika
Posty: 915
Dołączył(a): 2 sty 2013, o 10:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piękny pies- mieszanka samojeda? - schronisko Józefów

Postprzez Anonymous2 » 25 mar 2013, o 21:37

Ewa, byłoby super gdybyś umieściła taką informacje. :) Rozmawiałam dzisiaj dość długo z wolontariuszką, dobrze by było, gdyby się chociaż dom tymczasowy znalazł, w którym byłaby możliwość socjalizacji psiaka. W schronisku nie ma warunków i możliwości, żeby go socjalizować. Ja chętnie bym wzięła Merido do domu, ale chyba jest to zbyt duże ryzyko jeśli chodzi o kontakty z Parysem. Gdyby się nie dogadywały to byłby problem, bo dla psa, szczególnie takiego jak Merido, powrót do schroniska to byłby koszmar. :(

Pośredni
Avatar użytkownika
Posty: 915
Dołączył(a): 2 sty 2013, o 10:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piękny pies- mieszanka samojeda? - schronisko Józefów

Postprzez Anonymous2 » 25 mar 2013, o 21:50

Zdjęcia pieska:

Pośredni
Avatar użytkownika
Posty: 915
Dołączył(a): 2 sty 2013, o 10:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piękny pies- mieszanka samojeda? - schronisko Józefów

Postprzez Anonymous2 » 25 mar 2013, o 21:54

Informacje z facebook'a, żeby wszystko było z jednym miejscu:

Merido trafił do schroniska w czerwcu 2012 r. Nie wiemy jaka jest jego przeszłość…Może został wyrzucony, a może po prostu komuś uciekł. Na pewno nie posiada chipa. Niestety Merido bardzo źle znosi warunki schroniskowe. Samojedy są psami bardzo rodzinnymi, żyjącymi blisko z człowiekiem, chętnie uczestniczącymi w życiu rodzinnym, a niestety w schronisku ilość kontaktów z ludźmi jest mocno ograniczona I tak Merido stał się psem wycofanym i smutnym. Widać, że bardzo cierpi zamknięty w betonowym boksie, a setka szczekających dookoła psów budzi w nim lęk przez co boi się wychodzić na spacery.
Jednak w trakcie kolejnych odwiedzin w jego boksie Merido dał nam się poznać jako pies bardzo spokojny i wrażliwy. Poczęstowany przysmakami bardzo spokojnie i delikatnie bierze je z ręki. Nie wykazuje agresji w stosunku do innych psów. Jest tolerancyjne do innych zwierząt i woli się wycofać niż prowokować. Szukamy dla Merido domu z dużym pokładem miłości, cierpliwości i chęci do pracy. Domu w którym człowiek da mu tyle czasu ile będzie potrzebował aby na nowo odzyskał pewność siebie i znów zaczął się „uśmiechać”.

Kontakt w sprawie adopcji:
Wolontariuszka Iza - tel. 508-373-398.

Chcemy znaleźć dom najlepszy z możliwych, dlatego zainteresowanych będziemy prosili o wypełnienie ankiety adopcyjnej.

Adoptując psa, bierzemy na siebie odpowiedzialność za los żywego stworzenia na następne kilkanaście lat. Zwierzę nie jest rzeczą.
Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej, zwrot kosztów profilaktyki, sterylizacja/kastracja w odpowiednim wieku oraz zgoda na ewentualne wizyty przed i po adopcyjne.

Adres:
ul. Strużańska 15
Józefów
05-119 Legionowo

Grand Champion
Avatar użytkownika
Posty: 3446
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 16:56
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Piękny pies- mieszanka samojeda? - schronisko Józefów

Postprzez Royal Winter Marta » 25 mar 2013, o 23:23

Głowę ma pomieszaną- samoyed x chow chow :(
Hodowla samoyedów Royal Winter FCI
www.royalwinter.pl

BIS Junior
Posty: 339
Dołączył(a): 7 gru 2012, o 00:53
Lokalizacja: Solec Kujawski

Re: Piękny pies- mieszanka samojeda? - schronisko Józefów

Postprzez EwaN » 26 mar 2013, o 01:15

Patrząc po głowie i wybarwieniu nosa to kremowy chow i samek. Na naszym forum jest juz info , poczekajmy, moze uda sie cos zrobić

Następna strona

Powrót do NIEAKTUALNE / Outdated topics

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości