Witam wszystkich!

Zanim zaczniesz pisać - przedstaw się
Grand Champion
Avatar użytkownika
Posty: 3446
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 16:56
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Witam wszystkich!

Postprzez Royal Winter Marta » 4 sie 2014, o 10:01

Wreszcie na forum!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Zazdroszczę małej pociechy! Miałam okazję osobiście i dokładnie wycałować!! :)
Hodowla samoyedów Royal Winter FCI
www.royalwinter.pl

Grand Champion
Avatar użytkownika
Posty: 3037
Dołączył(a): 1 lut 2013, o 21:21
Lokalizacja: Rosiny Zachodniopomorskie

Re: Witam wszystkich!

Postprzez Achaja » 4 sie 2014, o 19:22

Szini napisał(a):Widzę, że życie z samoyedem jest pełne niespodzianek.


O tak :twisted: Nie ważne jak bardzo czujesz się odpowiedzialnym właścicielem... samoyed i tak udowodni Ci, że nim nie jesteś ;) Dobrze, że nic się nie stało z tym czepkiem... bo mogło się skończyć gorzej niż biegunką.

Achaja ostatnio zjadła rękawiczkę gumową :roll: I gdyby nie fakt, że musiałam jej ją wyciągnąć z pewnego miejsca to pewnie nawet bym o tym nie wiedziała. Raz zjadła masło z potłuczoną maselniczką. Przegryzła kabel pod napięciem... do teraz jak sobie o tych wszystkich przypadkach przypomnę to mi włosy dęba stają.
Obrazek

Puppy
Posty: 70
Dołączył(a): 8 maja 2014, o 18:28

Re: Witam wszystkich!

Postprzez Winter Sky » 4 sie 2014, o 19:40

Jejku. W każdym razie cieszę się, że czepek stopniowo sam wychodzi i nie muszę pomagac... :twisted: Widzę, że Achaja, to jeszcze ciekawszy przypadek niż Hope :D

Moderator
Avatar użytkownika
Posty: 5914
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 16:52
Lokalizacja: Łaszewo / Brodnica

Re: Witam wszystkich!

Postprzez Winterfield » 4 sie 2014, o 19:54

Achaja napisał(a):(...)Przegryzła kabel pod napięciem...


Hanis pod naszą nieobecność przegryzł kiedyś kabel od lodówki - całkowicie. Do dzisiaj jestem w szoku, że nic mu się nie stało :P
"Często nie polemizuję z lenistwa, gdy trzeba ubrać w ładne słowa pytanie, czy ktoś zupełnie stracił rozum." [Małokulturalna blog]
[Nasz kanał na YouTube] - ponoć pierwsze 100 tysięcy subskrybentów jest najtrudniejsze, później jest z górki... daj suba!

Obrazek

Grand Champion
Avatar użytkownika
Posty: 3037
Dołączył(a): 1 lut 2013, o 21:21
Lokalizacja: Rosiny Zachodniopomorskie

Re: Witam wszystkich!

Postprzez Achaja » 4 sie 2014, o 20:54

Szini napisał(a):Jejku. W każdym razie cieszę się, że czepek stopniowo sam wychodzi i nie muszę pomagac... :twisted: Widzę, że Achaja, to jeszcze ciekawszy przypadek niż Hope :D


:twisted: To się jeszcze okaże :twisted:
Obrazek

Puppy
Posty: 70
Dołączył(a): 8 maja 2014, o 18:28

Re: Witam wszystkich!

Postprzez Winter Sky » 23 wrz 2014, o 21:10

Mam takie pytanie... Gdzie nocują Wasze samoyedy? Hope ostatnio wybierała nocowanie na zewnątrz. Jaj ulubionym miejscem stała się huśtawka, a ja spasowałam. Skoro tam, gdzie zimniej jest lepiej :shock: . Dzisiaj jednak zapowiadają przymrozek i unieszczęśliwiłam psa zamknięciem w domu. Mamy na zewnątrz budę, tak prewencyjnie, ale Hope do niej nie zagląda. Boję się, że się przeziębi. Co o tym myślicie?

Moderator
Avatar użytkownika
Posty: 5914
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 16:52
Lokalizacja: Łaszewo / Brodnica

Re: Witam wszystkich!

Postprzez Winterfield » 23 wrz 2014, o 21:18

Nasz Hanisek śpi w domu, ale sporo Samoyedów mieszka na zewnątrz i nie dzieje się im krzywda :) generalnie jestem za tym, by pies mieszkał w domu, ale ze względu na to, że potrzebuje regularnego i dobrego kontaktu z człowiekiem. Jeśli ten kontakt jest zapewniony, wg mnie nie ma problemu, by pies większość czasu spędzał na dworze.
My póki co ogródka własnego nie mamy, ale Honey ogólnie woli spędzać czas na balkonie niż w mieszkaniu. Latem na nim śpi (są otwarte drzwi balkonowe), zimą niestety nie pozwalam mu na to, a z pewnością byłby zadowolony. Natomiast przy mrozach -20 w ciągu dnia potrafi leżeć brzuchem do góry na balkonie i nigdy mi się nie przeziębił od tego :)
Dlatego jeśli ogród jest dobrze ogrodzony i zabezpieczony przed kradzieżą psa (trzeba bardzo na to uważać, samoyedy są podatne na kradzież!!), nie ma większych przeciwwskazań do spania Hope na dworze, nawet podczas przymrozków ;)

swoją drogą jestem bardzo ciekawa, jak Hope wyrasta :) może porozpieszczasz nas fotkami małej Serbki? :)
"Często nie polemizuję z lenistwa, gdy trzeba ubrać w ładne słowa pytanie, czy ktoś zupełnie stracił rozum." [Małokulturalna blog]
[Nasz kanał na YouTube] - ponoć pierwsze 100 tysięcy subskrybentów jest najtrudniejsze, później jest z górki... daj suba!

Obrazek

BIS Junior
Posty: 624
Dołączył(a): 18 gru 2012, o 20:03
Lokalizacja: Zator/Małopolskie

Re: Witam wszystkich!

Postprzez Ania/Magnat » 23 wrz 2014, o 23:05

Szini napisał(a):Mam takie pytanie... Gdzie nocują Wasze samoyedy? Hope ostatnio wybierała nocowanie na zewnątrz. Jaj ulubionym miejscem stała się huśtawka, a ja spasowałam. Skoro tam, gdzie zimniej jest lepiej :shock: . Dzisiaj jednak zapowiadają przymrozek i unieszczęśliwiłam psa zamknięciem w domu. Mamy na zewnątrz budę, tak prewencyjnie, ale Hope do niej nie zagląda. Boję się, że się przeziębi. Co o tym myślicie?

Magnat mieszka z nami w domu, ale w ogrodzie ma też kojec z budą. Nie śpi w nim oczywiście, kojec służy głównie do tego, żeby Magnata zamknąć jak ktoś obcy ma wejść do nas, a boi się psów. W nocy Magnat wychodzi z domu około 1godz i śpi albo biega po ogrodzie do ok 6 rano, potem grzecznie nas budzi:-) i musimy wpuścić go do domu. Jak nie mieliśmy ogrodzenia to wychodziłam z Magnatem w nocy na smyczy na siku. Najbardziej był i jest zadowolony jak jest mróz, nigdy się nie przeziębił śpiąc na dworze. Kojec ma drewnianą podłogę, obsadzony jest gęsto tujami, buda ocieplona i wyłożona jest grubo słomą, ale mój zbój woli spać na piasku albo na podeście z kamienia :D
Obrazek

Administrator ds. Sporów
Avatar użytkownika
Posty: 2174
Dołączył(a): 22 paź 2013, o 13:15
Lokalizacja: Polska

Re: Witam wszystkich!

Postprzez Zoja » 24 wrz 2014, o 00:07

Ania/Magnat napisał(a):W nocy Magnat wychodzi z domu około 1godz i śpi albo biega po ogrodzie do ok 6 rano


:shock:




jak to kurna?

Cairo przesypia bite 10h (od 22-08) i ani myśli hasać w nocy 8-) Magnat cierpi na bezsenność czy to Cairuch jeszcze ma sen 'bobasowy' ? :P

Moderator
Avatar użytkownika
Posty: 5914
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 16:52
Lokalizacja: Łaszewo / Brodnica

Re: Witam wszystkich!

Postprzez Winterfield » 24 wrz 2014, o 00:31

Hanis spi tak dlugo jak my :) ostatni spacer ma o 22:30, zwykle pierwszy spacer ok 8... ale w dni wolne od pracy spi do nawet do 11 :P
"Często nie polemizuję z lenistwa, gdy trzeba ubrać w ładne słowa pytanie, czy ktoś zupełnie stracił rozum." [Małokulturalna blog]
[Nasz kanał na YouTube] - ponoć pierwsze 100 tysięcy subskrybentów jest najtrudniejsze, później jest z górki... daj suba!

Obrazek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PRZYWITAJ SIĘ / Introductions

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 63 gości