Witam serdecznie :)

Zanim zaczniesz pisać - przedstaw się
Bejbik
Posty: 12
Dołączył(a): 8 paź 2014, o 15:32

Witam serdecznie :)

Postprzez vitae » 8 paź 2014, o 15:39

Nazywam się Agnieszka i od 2 tygodni jestem właścicielem ślicznej Samoyedki z Macedonii :)
Mam hodowle westów, które trochę nieporadnie radzą sobie w sportach za co Frida nadaje się do tego idealnie :)

Grand Champion
Avatar użytkownika
Posty: 3037
Dołączył(a): 1 lut 2013, o 21:21
Lokalizacja: Rosiny Zachodniopomorskie

Re: Witam serdecznie :)

Postprzez Achaja » 8 paź 2014, o 16:10

Witaj :) Zycze miłego forumowania :) I koniecznie załóż swojej Fridzie galerie.
Obrazek

BIS Junior
Avatar użytkownika
Posty: 632
Dołączył(a): 22 sie 2014, o 11:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witam serdecznie :)

Postprzez Kinginia » 8 paź 2014, o 16:11

Witam serdecznie !
Chętnie zobaczymy też zdjęcie Fridy :)

Moderator
Avatar użytkownika
Posty: 5914
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 16:52
Lokalizacja: Łaszewo / Brodnica

Re: Witam serdecznie :)

Postprzez Winterfield » 8 paź 2014, o 16:17

Witaj Agnieszko :) pochwal się koniecznie swoją małą Macedonką :D z jakiej jest hodowli? po jakich rodzicach?
No i jak tam pierwsze wrażenia przy nowej rasie? Westiki to zupełnie inne psy niż yedy, ciekawa jestem jak układają się ich relacje i jakie są Wasze odczucia :) swoją drogą, jak nazywa się Twoja hodowla? :)
pozdrawiam serdecznie!
Paulina :)
"Często nie polemizuję z lenistwa, gdy trzeba ubrać w ładne słowa pytanie, czy ktoś zupełnie stracił rozum." [Małokulturalna blog]
[Nasz kanał na YouTube] - ponoć pierwsze 100 tysięcy subskrybentów jest najtrudniejsze, później jest z górki... daj suba!

Obrazek

BIS Junior
Avatar użytkownika
Posty: 367
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 20:54
Lokalizacja: Poznań

Re: Witam serdecznie :)

Postprzez Gandalf » 8 paź 2014, o 16:26

I ja witam na forum :)
Obrazek

Bejbik
Posty: 12
Dołączył(a): 8 paź 2014, o 15:32

Re: Witam serdecznie :)

Postprzez vitae » 8 paź 2014, o 16:39

Młoda nazywa się Frida Od Mano Siberian po Emi Od Mano Siberian i Anatina Big Brother.
Nasza hodowla to Stardust Silver istniejemy dopiero od 3 lat :)
Jeżeli chodzi o wrażenia: zupełnie inne charaktery, westy są okropnie wylewne i weszłyby na głowę gdyby tylko mogły straszne uparciuchy i gdy mają coś przeciwko od razu to okazują. Frida znowu ma własne ścieżki, uwielbia towarzystwo ale przy tym nie zaburza "przestrzeni życiowej" domowników. Jest uparta ale w inny sposób, ona poprostu ignoruje. Ale o dziwo wspólnie wszystkie zwierzaki sie dogadują. Baliśmy się o naszą westkę alfa, że będzie na nią buczec i podporządkowywac ją, ale przy każdej takiej próbie Frida kompletnie ignorowała swojego prześladowcę i w końcu znudziło się jej. Westy są dominujące i bardzo zaborcze ale jakoś gładko przyjeły nowego członka rodziny. Problem był innego typu: jak Frida przyjechała miała 2,5 miesiąca a my zostawiliśmy sobie szczeniaka westa 4 miesiącznego, dzieciaki dom roznosiły, o wszystko się szarpały i harce o 4 rano rozpoczynały, rozdzililiśmy je i teraz jest dobrze :).
Z takich moich spostrzerzeń: Frida jest strasznie chłonna, siada, kładzie się, daje łapy, aportuje i ustawia się na komendy no i trzyma czystośc jak odpowiednio często się z nią wychodzi. Rzeczy do oganięcia: czesanie-gryzie, chodzenie na smyczy-- dostaje alergii jak tylko chce się z nią przejśc zapiera się i koniec nie pójdzie i już no i faktycznie na ogrodzie ignoruje czasem jak sie ją woła ale pracujemy nad tym :)
Pozdrawiam :)

Moderator
Avatar użytkownika
Posty: 5914
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 16:52
Lokalizacja: Łaszewo / Brodnica

Re: Witam serdecznie :)

Postprzez Winterfield » 8 paź 2014, o 17:11

Czyli z Twoich relacji wszystko normalnie :lol: a skąd pomysł akurat na Samoyeda? czy to uwielbienie białych psów? :lol:
świetnie, że mała tak szybko się zadomowiła :) a hodowlę, z której pochodzi znam, fajnie, że poszerza się nam pula genetyczna w Polsce :) niech rośnie zdrowo!
Kiedy debiut wystawowy?

Porady dotyczące problemów spacerowych i nauki czesania (tak, wiele samoyedków gryzie szczotkę :P) znajdziesz w dziale JA I MÓJ SAMOYED.
A w razie czego śmiało pytaj :)
"Często nie polemizuję z lenistwa, gdy trzeba ubrać w ładne słowa pytanie, czy ktoś zupełnie stracił rozum." [Małokulturalna blog]
[Nasz kanał na YouTube] - ponoć pierwsze 100 tysięcy subskrybentów jest najtrudniejsze, później jest z górki... daj suba!

Obrazek

Bejbik
Posty: 12
Dołączył(a): 8 paź 2014, o 15:32

Re: Witam serdecznie :)

Postprzez vitae » 8 paź 2014, o 20:14

Z przyjemnością :)
chcieliśmy w domu pierwotniaka i psiaka który będzie mógłby byc użytkiem :). Uwielbiam prace z psami, ale westy nie do wszystkiego się nadają więc padło na Samoyeda :). Ich wady są dla nas codziennością przy westach: wszędzie włosy (mamy pralkę z funkcją odkłaczania), hałaśliwe (oj westy też potrafią), niszczenie (mój pierwszy miot westów wygryzł dziure w ścianie i poobgryzał wszystkie meble w kuchni- gorzej nie będzie :)).
A po za tym ruch :) jesteśmy aktywni i chcieliśmy zwierzaka który dotrzyma nam kroku, westy starsze niż półtora roku to już aktywne kanapowce (jedynie aktywnie zmieniają miejsce ułożenia) no dobra lubią jeszcze prace na tropie i norowanie :).

Wybieramy się wstępnie na Wałbrzych :) a wy?
Z chęcią poznam ludzi z pasją od których można się wiele nauczyc :) to mój pierwszy psiak w tym typie a każdy inaczej się układa .

Moderator
Avatar użytkownika
Posty: 5914
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 16:52
Lokalizacja: Łaszewo / Brodnica

Re: Witam serdecznie :)

Postprzez Winterfield » 8 paź 2014, o 21:28

My trzymamy się raczej północy Polski lub jeździmy za granicę. Ale mam nadzieję, że spotkamy się na którejś wystawie :)
Świetnie, że nastawiacie się też na aktywność z Samoyedem :) zdecydowanie za dużo samojedów w Polsce to kanapowce ;) może spróbujecie kiedyś sił na zawodach psich zaprzęgów? my w ten weekend bawiliśmy w Minikowie :)

Obrazek
"Często nie polemizuję z lenistwa, gdy trzeba ubrać w ładne słowa pytanie, czy ktoś zupełnie stracił rozum." [Małokulturalna blog]
[Nasz kanał na YouTube] - ponoć pierwsze 100 tysięcy subskrybentów jest najtrudniejsze, później jest z górki... daj suba!

Obrazek

BIS Junior
Posty: 695
Dołączył(a): 9 cze 2014, o 00:46
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: Witam serdecznie :)

Postprzez goloszka » 8 paź 2014, o 21:49

Witaj,a kiedy w Walbrzychu jest wystawa,z mila checia bym zobaczyla,pomimo,ze nie wystawiam Benka,skad jestes,bo ja mam do Walbrzycha 40km

Następna strona

Powrót do PRZYWITAJ SIĘ / Introductions

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 65 gości