WITAM...Proszę o pomoc.

Zanim zaczniesz pisać - przedstaw się
Bejbik
Posty: 27
Dołączył(a): 10 paź 2014, o 22:19

WITAM...Proszę o pomoc.

Postprzez ary30 » 14 gru 2014, o 17:34

Witam...Bardzo chciałbym prosić Państwa o pomoc.
Temat dotyczy zakupu szczenięcia,którego planujemy zakupić z jednej hodowli.
W związku z tym proszę o pomoc osoby obeznane w tym temacie:)

Jedna z hodowli psów rasowych nie dawno ogłosiła iż spodziewają się miotu szczeniąt.
Szczenięta już są,na chwilę obecną mają ok 2 miesięcy,hodowczyni po rozmowie z nami nadmieniła,iż psy będą posiadały metryczki.
Ale gdy zapytałem o badania dotyczące chorób oczu,badania na dysplazję stawów itp...Wspomniała że te psy nie chorują na wymienione choroby.
Czytając wyczytałem inaczej,hodowla tej Pani jest zarejestrowana w ZK. Dodam że hodowca wspomniał że za dodatkową opłatą może takie badania wykonać.

Rodzice tych szczeniaków są przedstawicielami rasy, posiadają doskonałe pochodzenie (rodowody) można je zobaczyć na miejscu.(słowa hodowcy).

I tu mam pytanie;Skoro hodowca nie ma takich badan szczeniąt(może nie musi?)czy samemu po zakupi szczeniaczka możemy takowe badania wykonać.
Jak tak to bardzo bym prosił o informację,jakie?i gdzie możemy je wykonać i w jakim wieku szczenięcia.
Czy metryczka musi mieć wpisie num tatuażu czy też nie?a może jest to nie konieczne?
I ostatnia sprawa:)żona była za wyborem suczki,ja za wyborem psa,ale niestety postawiła jak zawsze na swoim...I ma być suczka bo niby jest wierniejsza,lepiej się układa (aby nie tak jak żona:) ).
Pozwolę sobie przesłać foto suczki za trzy dni będzie miała dwa miesiące,pieski na zdjęciu,czy jeśli chodzi o wzorzec rasy,czy można stwierdzić,że tak ujmę czystość rasy?że suczka nie odbiega od wzorca?Żona twierdzi że szczeniaczek powinien być bardziej tęższy,upierzony taka kulka.A może suczki od piesków w okresie dwóch miesięcy różnią się fizycznie? Z góry bardzo dziękuje za odp na moje nurtujące mnie pytania.

Grand Champion
Avatar użytkownika
Posty: 3037
Dołączył(a): 1 lut 2013, o 21:21
Lokalizacja: Rosiny Zachodniopomorskie

Re: WITAM...Proszę o pomoc.

Postprzez Achaja » 14 gru 2014, o 18:00

Witajcie :) Generalnie szczenięta nie są badane w chwili odbioru. Jeśli chodzi o dysplazję, to jest to wada rozwojowa i o jej wystąpieniu lub nie a także o stopniu nasilenia choroby można mówic dopiero po ukończeniu przez psiaka rozwoju. Oczywiście możecie dac przebadac swojego szczeniaka i dopłacic ale nie będzie to wcale oznaczało, ze u pieska dysplazja nie wystąpi. Kiedy badac ?? Jesli nie wystąpią kulawizny, czy jakieś wyraźne odciążanie jakiejś nogi poczekac do 16-20 miesiąca i wtedy badanie wykonac. Oczy podobnie, jeśli nie będą łzawic, piesek nie będzie wpadał na przedmioty itd.

Co innego badanie rodziców. Za samoyeda z kompletem badań uważa się samoyeda z prześwietlonymi stawami biodrowymi oraz aktualnymi badaniami oczu (okres ważności dla takich badań to 12 miesięcy). Ale są również w Polsce osobniki przebadane pod kątem dysplazji stawów łokciowych a także te z badaniami genetycznymi na XL-PRA (postępujący zanik siatkówki). To nie prawda, że rasa nie choruje... choruje.
Obrazek

Administrator ds. Sporów
Avatar użytkownika
Posty: 2174
Dołączył(a): 22 paź 2013, o 13:15
Lokalizacja: Polska

Re: WITAM...Proszę o pomoc.

Postprzez Zoja » 14 gru 2014, o 18:07

Badania oczu i bioder robi sie pozniej. Na wlasna reke. Natomiast nie rozumiem stwierdzenia hodowcy pt. te psy na to nie choruja. Oczywiscie ze choruja, po to sie robi badania. Warto sprawdzic badania rodzicow, jesli wyniki sa dobre to raczej mozna sie spodziewac i dobrego zdrowia u szczeniat.
Raczej nieczesto sie zdarza, ze oboje z rodzicow mozna zobaczyc na miejscu bo jednak wiekszosc hodowcow wybiera na ojcow psy z innych hodowli. Aczkolwiek nie jest to niemozliwe oczywiscie.
Obecnie nie ma obowiazku tatuowania szczeniakow. Tylko kilka hodowli w Polsce to robi ale nie jest wymagane przez ZKwP.
Jesli rodzice sa rodowodowymi psami to szczeniak rowniez nie powinien obiegac od wzorca rasy. Te szczeniaki na zdjeciu wygladaja na samojedy, aczkolwiek jak na moje oko sa troche…takie smutne i slabo wypielegnowane…Ale to tylko moze kwestia wyczesania?

Grand Champion
Avatar użytkownika
Posty: 3037
Dołączył(a): 1 lut 2013, o 21:21
Lokalizacja: Rosiny Zachodniopomorskie

Re: WITAM...Proszę o pomoc.

Postprzez Achaja » 14 gru 2014, o 18:14

Zoja napisał(a):Jesli rodzice sa rodowodowymi psami to szczeniak rowniez nie powinien obiegac od wzorca rasy. Te szczeniaki na zdjeciu wygladaja na samojedy, aczkolwiek jak na moje oko sa troche...zaniedbane?


Te szczeniaki są rodowodowymi przedstawicielami rasy. Pochodzą z hodowli zarejstrowanej w ZKwP. Tak się składa, że widziałam to ogłoszenie. Myślę, że są niepodobne do pozostałych szczeniąt samoyeda oferowanych na rynku dlatego, że rodzice pochodzą ze starych, nieco prymitywnych linii. A o zaniedbaniu też ciężko coś mówic. Zdjęcia słabej jakości, najwyraźniej wykonane w pochmurny dzień, do tego niewyphotoshopowane zacieki pod oczami ;)
Obrazek

Administrator ds. Sporów
Avatar użytkownika
Posty: 2174
Dołączył(a): 22 paź 2013, o 13:15
Lokalizacja: Polska

Re: WITAM...Proszę o pomoc.

Postprzez Zoja » 14 gru 2014, o 18:15

ok, ja ogloszenia nie widzialam wiec moja opinia wydana na podstawie porownania z innymi szczeniakami z innych hodowli ;) edytowalam wczesniej slowo ´zaniedbane´ bo faktycznie nietrafne ze wzgl na jakosc zdjecia.

Bejbik
Posty: 27
Dołączył(a): 10 paź 2014, o 22:19

Re: WITAM...Proszę o pomoc.

Postprzez ary30 » 14 gru 2014, o 18:18

Dziękuje wam bardzo za odp:)A czy można stwierdzić po zdjęciach suczek że nie odbiegają od wzorca?
Myślałem że od razu mamy takie badania wykonywać,w takim razie wykonamy jak przyjdzie na to odpowiednia pora.
A może wam mów coś hodowla z Tarnowskiej Riwiery ?jedni piszą negatywnie inni pozytywnie,jak z innymi hodowlami...
Więc nie wie człowiek komu wierzyć od kogo kupić.Każdy swoje chwali a innych wytyka.(konkurencja).
To rozumiem że metryka nie musi posiadać num tatuażu?a rodzice szczeniąt takowe badania,o których mowa hodowca powinien nam okazać?
Ogłoszenie jest ale nie na allegratka.

Bejbik
Posty: 27
Dołączył(a): 10 paź 2014, o 22:19

Re: WITAM...Proszę o pomoc.

Postprzez ary30 » 14 gru 2014, o 18:24

Achaja napisał(a):
Zoja napisał(a):Jesli rodzice sa rodowodowymi psami to szczeniak rowniez nie powinien obiegac od wzorca rasy. Te szczeniaki na zdjeciu wygladaja na samojedy, aczkolwiek jak na moje oko sa troche...zaniedbane?


Te szczeniaki są rodowodowymi przedstawicielami rasy. Pochodzą z hodowli zarejstrowanej w ZKwP. Tak się składa, że widziałam to ogłoszenie. Myślę, że są niepodobne do pozostałych szczeniąt samoyeda oferowanych na rynku dlatego, że rodzice pochodzą ze starych, nieco prymitywnych linii. A o zaniedbaniu też ciężko coś mówic. Zdjęcia słabej jakości, najwyraźniej wykonane w pochmurny dzień, do tego niewyphotoshopowane zacieki pod oczami ;)



Zacieki pod oczami?jak to mam rozumieć proszę o wyjaśnienie:)

Administrator ds. Sporów
Avatar użytkownika
Posty: 2174
Dołączył(a): 22 paź 2013, o 13:15
Lokalizacja: Polska

Re: WITAM...Proszę o pomoc.

Postprzez Zoja » 14 gru 2014, o 18:25

Z ta konkurencja to jest roznie, chyba predzej dochodza do tego prywatne animozje hodowcow niz rzeczywista walka o klienta ;)
W wyborze idelanej hodowli trzeba kierowac sie warunkami, w jakich psy zyja, zdrowiem rodzicow, zaufaniem do hodowcy, dokumentami, nawiazaniem tzw. wspolnego jezyka. Rozne hodowle maja rozne szczenieta. To juz kwestia pzyszlego wlasciciela ktory spodoba mu sie najbardziej. Jesli rodzice sa rodowodowi i hodowcy przedstawiaja ich wazne metryki to nie ma co sie obawiac o odbieganie od wzorca. :)

Grand Champion
Avatar użytkownika
Posty: 3037
Dołączył(a): 1 lut 2013, o 21:21
Lokalizacja: Rosiny Zachodniopomorskie

Re: WITAM...Proszę o pomoc.

Postprzez Achaja » 14 gru 2014, o 18:26

Jest tu na forum Ania/Magnat :) Jej piesek pochodzi właśnie z tej hodowli, myślę, że ze wszytskich to właśnie ona udzieli Wam najpełniejszych i najbardziej zgodnych z prawdą informacji :) Z autopsji.
Obrazek

Administrator ds. Sporów
Avatar użytkownika
Posty: 2174
Dołączył(a): 22 paź 2013, o 13:15
Lokalizacja: Polska

Re: WITAM...Proszę o pomoc.

Postprzez Zoja » 14 gru 2014, o 18:27

Achaja napisał(a):Jest tu na forum Ania/Magnat :) Jej piesek pochodzi właśnie z tej hodowli, myślę, że ze wszytskich to właśnie ona udzieli Wam najpełniejszych i najbardziej zgodnych z prawdą informacji :) Z autopsji.



Dokladnie :)

Następna strona

Powrót do PRZYWITAJ SIĘ / Introductions

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 58 gości