Cześć :)

Zanim zaczniesz pisać - przedstaw się
Bejbik
Posty: 8
Dołączył(a): 21 maja 2015, o 15:56

Cześć :)

Postprzez KT Arts » 21 maja 2015, o 17:55

Cześć wszystkim :) Mam na imię Kasia i co prawda nie mam białego misia w domu to nie trafiłam tu bez powodu :) Od prawie 7 lat jestem bardzo szczęśliwą posiadaczką mojej wielkiej miłości - czarnego nowofundlanda Toro. Wywrócił on moje życie do góry nogami i odkąd idziemy razem przez życie mieliśmy mase upadków, ale też wzlotów. Trenujemy razem pracę wodną i mamy w tym nasze małe sukcesy. Uwielbiam to wzajemne poleganie na sobie i zaufanie. Toro wprowadził mnie w świat kynologii, był inspiracją do pasji fotograficznej którą ciągle rozwijam, jestem mu za to bardzo wdzięczna :)
Mogłabym o nim pisać i pisać, ale to byłoby chyba trochę nie na temat :P Trafiłam na to forum przez mojego TŻ'ta który ostatnio zaczął "szukać" psa dla siebie. Zawsze lubiłam samojedy ale od niedawna zaczęłam bardziej interesować się tą rasą, pochodzeniem, charakterem, wymaganiami itp. Jesteśmy osobami aktywnymi i choć trudno mi to czasem przyznać, niuf nie pojedzie ze mną na wycieczkę rowerową albo górski szlak.. Jest cudownym molosem mogącym siedzieć w wodzie godzinami i chodzić na długie spacery, ale.. no i zawsze jest to ale.
Z doświadczenia wiem, że mogę sobie czytać tysiące artykułów o danej rasie, a i tak najwięcej dowiem się i nauczę na forum :) Dlatego też jestem i mam nadzieję że przyszłość spowoduje pozostanie w białym świecie na dłużej :) Na razie samojed jest małym marzeniem przyszłości, a w między czasie chce dowiedzieć się o białych misiach jak najwięcej :) (tak nawiasem, fajnie byłoby pracować w wodzie z samojedem :) )

Troszkę się rozpisałam, ale trudno :P Cześć wszystkim !

A to My (Toruś patrzy w oczka <3 )
Obrazek

Toro po kąpieli, strzyżeniu i czesaniu :) W listopadzie skończy 8 lat :)
Obrazek

Toro z suczką z która razem z siostrą się wychowywałyśmy, w kwietniu Kroszka skończyła 15 lat, nadal chodzi na kilku km spacery i dotrzymuje kroku czarnemu :) (w naszym domu jest też roczny kocur przybłęda Luis i 3 szczury siostry :) )
Obrazek

BIS Junior
Avatar użytkownika
Posty: 483
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 21:10
Lokalizacja: Zaścianki

Re: Cześć :)

Postprzez RmK » 21 maja 2015, o 18:35

Witaj na forum :)

P.S. Ja chcę fotkę szczura, takiego jeszcze tu nie było ;)
Obrazek

Moderator
Avatar użytkownika
Posty: 5914
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 16:52
Lokalizacja: Łaszewo / Brodnica

Re: Cześć :)

Postprzez Winterfield » 21 maja 2015, o 19:03

Witam serdecznie! Najlepszy wybór to świadomy wybór :) super, że napisałaś tyle o sobie :) masz wpaniałego niufka, uwielbiam tą rasę :) mam nadzieję, że znajdziesz tutaj odpowiedzi na interesujące Cię zagadnienia... a jeśli nie - śmiało pytaj :)
Pozdrawiam :)
"Często nie polemizuję z lenistwa, gdy trzeba ubrać w ładne słowa pytanie, czy ktoś zupełnie stracił rozum." [Małokulturalna blog]
[Nasz kanał na YouTube] - ponoć pierwsze 100 tysięcy subskrybentów jest najtrudniejsze, później jest z górki... daj suba!

Obrazek

BIS Junior
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 11 gru 2012, o 19:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Cześć :)

Postprzez Fredzia » 21 maja 2015, o 19:13

No hej! Uwielbiam takie świadome podejście :)
Buziole dla wielkiego weterana!
http://anteris.cba.pl

Bejbik
Posty: 8
Dołączył(a): 21 maja 2015, o 15:56

Re: Cześć :)

Postprzez KT Arts » 21 maja 2015, o 20:15

Bardzo dziękuję za miłe przyjęcie :)

Mam fotki tylko jednego szczurka bo zrobić mu zdjęcie to ciężka sprawa :P
Oto szanowny Zizu, przegania wszystkie psy i kota z pokoju siostry :) wygląda to komicznie:)
Obrazek

Obrazek

Jak wszyscy to wszycy :) Luis, przygarnięty jako półroczny, i mamy przez niego mase problemów ale jest cudowny :loveu:
Obrazek

Bejbik
Posty: 8
Dołączył(a): 21 maja 2015, o 15:56

Re: Cześć :)

Postprzez KT Arts » 21 maja 2015, o 20:28

A tak odnośnie pytań, jak wygląda stosunek samojedów do pływania? :)

Administrator ds. Sporów
Avatar użytkownika
Posty: 2174
Dołączył(a): 22 paź 2013, o 13:15
Lokalizacja: Polska

Re: Cześć :)

Postprzez Zoja » 21 maja 2015, o 21:23

Witam serdecznie! Swietna kompania! :D Szczuro i kocio czadowy, ale plywak wspanialy! Piekne zdjecia!!

Mysle ze jesli chodzi o samojedy to nie ma problemu z plywaniem, gorzej z suszeniem potem futra za kazdym razem bo podszerstek, ktory posiadaja namaka drastycznie i nalezy to potem dosuszac bo samo nie wyschnie. :roll:

Bejbik
Posty: 8
Dołączył(a): 21 maja 2015, o 15:56

Re: Cześć :)

Postprzez KT Arts » 21 maja 2015, o 22:18

Cześć :D dziękuję, miło mi :)

Uff dobrze że jestem już z doświadczeniem w tym temacie, bo niufy też niestety trzeba suszyć.. jak mojemu czasem odpuszczę to potem tak jedzie stęchłą sierścią że nadaje sie tylko do kąpieli :P Tona piachu i śmieci z lasu to normalka :) Jak gdzieś kopał to zdradza go tylko ubrudzony nos, a tak to nic nie widać na tej czarnej sierści :P

BIS Junior
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 11 gru 2012, o 19:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Cześć :)

Postprzez Fredzia » 21 maja 2015, o 22:25

KT Arts napisał(a):A tak odnośnie pytań, jak wygląda stosunek samojedów do pływania? :)


Eris wchodzi tylko do klatki piersiowej, później jest panika, bo tak obciąża go mokre futro ;) Nigdy nie pływał. Ale też trzeba nawet po tych kąpielach "do klaty" suszyć. Nawet późno na psim wyjeździe... ;)
Obrazek
http://anteris.cba.pl

Bejbik
Posty: 8
Dołączył(a): 21 maja 2015, o 15:56

Re: Cześć :)

Postprzez KT Arts » 21 maja 2015, o 22:42

Szczerze mówiąc widziałam tylko kilka filmów gdzie samojed faktycznie pływał no i byłam ciekawa czemu tak :) futro przeszło mi przez myśl, ale na to w razie czego mam zabezpieczenie - kapok :) Mój niuf jest leniuszkiem i chwali sobie kapoczek :D

Następna strona

Powrót do PRZYWITAJ SIĘ / Introductions

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 50 gości