Cześć :)

Zanim zaczniesz pisać - przedstaw się
Champion
Avatar użytkownika
Posty: 2329
Dołączył(a): 14 paź 2013, o 23:41
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Cześć :)

Postprzez iwa » 21 maja 2015, o 23:53

Witaj :-) Mój Kłopotek zwykle brodzi, ale zdarzało się już, że pływał. I przyznam, że po pływaniu w czasie urlopu jeden raz go nie suszyłam - wysechł sam na słońcu i nie było problemu :-)

Pośredni
Avatar użytkownika
Posty: 1131
Dołączył(a): 20 lip 2013, o 23:30
Lokalizacja: Kielce

Re: Cześć :)

Postprzez Kesi » 22 maja 2015, o 08:13

Witaj :) Masz pięknego psa :) ja mam 3 samoyedy w domu i 2 pływają i lubią , a jedna sunia tak żeby sobie czasem brzucha nie zamoczyć :D

i tez mam szczurki :D i dwa koty :)
Obrazek

BIS Junior
Avatar użytkownika
Posty: 370
Dołączył(a): 24 kwi 2014, o 19:35

Re: Cześć :)

Postprzez Bianka » 22 maja 2015, o 10:33

Witam! Super kompania! :haha: masz problemy z kociakiem? Dobrze, w takim razie masz już rozgrzewkę przed pomysłami na jakie może wpaść kochany milusi yedek :twisted: :haha:
moja Bianka też tylko do pasa a potem dzikie skoki i walka o życie, żeby się wydostać "z głębin" które chcą ją pochłonąć :lol2:
Fredzia co zrobiłaś Erisowi? :shock: moja Bianka jak tylko widzi, że trzymam suszarkę (nawet jeszcze nie podłączoną do prądu) to już jest wielkie oburzenie! Szczekanie, skakanie, lament, że aż głowa boli :roll: :haha:
"Psy patrzą na nas z szacunkiem,
koty z pogardą,
a świnie jak na równych sobie."

Winston Churchill.

BIS Junior
Avatar użytkownika
Posty: 632
Dołączył(a): 22 sie 2014, o 11:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cześć :)

Postprzez Kinginia » 22 maja 2015, o 10:49

Cześć !
Nowofundlandy są bosssskie !
https://www.youtube.com/watch?v=YnFCmPc54kM

Świetny zwierzyniec :love:

Milord nie miał okazji się jeszcze okazji kąpać, więc nie mam pojęcia jakby reagował na wodę :)

BIS Junior
Avatar użytkownika
Posty: 482
Dołączył(a): 15 mar 2014, o 23:32
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cześć :)

Postprzez jj » 22 maja 2015, o 11:19

Witaj, piękny czarnuch, robi wrażenie :) Napisz trochę więcej o pracy jak będziesz miała chwilę.

Mój samoyed pływa ale widzę, że dużo chętniej wchodziła do wody jak była młodsza i futerka było mniej. Namoknięte futro jest tak ciężkie, że z wody ledwo wychodzi i zanim się otrzepie to się lekko zatacza :D Jak szukasz psa do wody to polecam flata, ten psy nigdy nie mają dość wody, mój pływa o każdej porze roku, jak nie ma zbiornika to nawet kałuża wystarczy. No i nie ma podszerstka.

BIS Junior
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 11 gru 2012, o 19:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Cześć :)

Postprzez Fredzia » 22 maja 2015, o 11:58

jj napisał(a):Witaj, piękny czarnuch, robi wrażenie :) Napisz trochę więcej o pracy jak będziesz miała chwilę.

Mój samoyed pływa ale widzę, że dużo chętniej wchodziła do wody jak była młodsza i futerka było mniej. Namoknięte futro jest tak ciężkie, że z wody ledwo wychodzi i zanim się otrzepie to się lekko zatacza :D Jak szukasz psa do wody to polecam flata, ten psy nigdy nie mają dość wody, mój pływa o każdej porze roku, jak nie ma zbiornika to nawet kałuża wystarczy. No i nie ma podszerstka.


jj masz flata?! Moja przyjaciółka od bulw o nim marzy i jak się przeprowadzą to chce kupić, na razie czyta i pyta i dowiaduje się wszystkiego co tylko możliwe ;)
http://anteris.cba.pl

BIS Junior
Avatar użytkownika
Posty: 482
Dołączył(a): 15 mar 2014, o 23:32
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cześć :)

Postprzez jj » 22 maja 2015, o 12:22

Mam, jakby co to mogę polecić miot albo hodowle, no i o flatce mojej mogę opowiedzieć :) A najlepiej jak przyjaciółka przyjedzie na jakąś wystawę i zobaczy większą ilość przedstawicieli rasy.
Obrazek

BIS Junior
Avatar użytkownika
Posty: 778
Dołączył(a): 19 cze 2014, o 15:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Cześć :)

Postprzez Sambribert » 22 maja 2015, o 12:49

Witaj, cudowne są niufy. Osobiście znam Nemo i Imos dwa ogromne psy wystawowe, mieszkają pod Poznaniem
Obrazek

Bejbik
Posty: 8
Dołączył(a): 21 maja 2015, o 15:56

Re: Cześć :)

Postprzez KT Arts » 23 maja 2015, o 01:11

Cześć wszystkim :) jeśli psa całkiem do wody, to ja tylko niufa, flat jakoś mi nie pasuje (mamy flata w sekcji) :P Zastanawiałam się raczej czy samoyeda do wody też się da, ale jak tak czytam to sie ciesze, że jednak tak :) Z tym zataczaniem to mój niuf też sie czasem zatacza, zwłaszcza w zimowym futrze :)

Problemy z kotem? hmmm mało powiedziane :P między innymi sika po wszystkim, nie wraca czasem na noc, uwielbia zrzucać cokolwiek co da sie przesunąć łapą z półek, dostaje totalnej głupawki o najmniej odpowiedniej porze, drapie do krwi franca, ale to przecież tylko zabawa :devil: a i tak nie da sie na niego długo wkurzac bo za raz przyjdzie sie przymilać i mruczeć, śpi na kolankach albo pod kołdrą, na podusi przy głowie :loveu: nawet teraz leży i mruczy :loveu:

Odnośnie pracy wodnej to zaczynając od początku, w skrócie - zaczeliśmy jak mialam 14 lat zrobilam ratownika młodszego WOPR i kupiliśmy Toro, miał 8 miesięcy. Nie będę mówić o mega problemach jakie musiałam znieść, naprostować i przetrzymać, było tego mase, i do tej pory sie zastanawiam jak jako taka siksa dałam rade. Jak Toro miał 2 lata to zaczeliśmy trenować w sekcji psów ratowniczych w dąbrowie górniczej. Od tamtej pory zdobyliśmy V-ce mistrzostwo polski psów ratowniczych i pracujących w wodzie (brakło nam 20 sek. do pokonania wielokrotnego mistrza polski, przez mój błąd którego nie moge sobie do dzisiaj podarować), rok później pojechaliśmy nad morze na egzamin psów ratowniczych i zrobiliśmy 3 klase z 4 możliwych, czyli uzyskaliśmy stopień "psa wspomagającego ratownika" i w tym samym roku na mistrzostwach zdobyliśmy tytuł drugiego v-ce mistrza polski psów ratowniczych oraz najważniejsze dla mnie, tytuł "the best team" (fajnie jak ktoś widzi i docenia efekty pracy i więź psa z przewodnikiem a nie tylko suche wykonywanie poleceń). W tym samym roku Toro zrobił coś, co przed nim zrobił tylko jeden pies w Polsce - uratowaliśmy życie człowiekowi. Pracowaliśmy 2 sezony na plaży i w ten drugi spełniło sie moje kolejne marzenie - właśnie ta akcja ratownicza :) To chyba tyle z naszych sukcesów WOPRowych :) Wystawialiśmy się też, brakło nam dużego CWC do ukończenia championatu, ale pies pracujący nie ma szans z "pudlofundlandem" a nie ma w niufach kl. użytkowej, więc sobie odpusciłam:) wracamy na ring w styczniu jako weterani :D

Obrazek

Ufff, szacun dla kogoś kto przeczyta tego tasiemca :P troche się rozpisałam :) jakby ktoś chciał poczytać to zapraszam na bloga Toro http://www.agano-ksiaze.blogspot.com , choć poznikały mi zdjęcia, to coś tam jeszcze chyba zostało :)

BIS Junior
Posty: 695
Dołączył(a): 9 cze 2014, o 00:46
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: Cześć :)

Postprzez goloszka » 23 maja 2015, o 01:46

Piękny opis i wielki szacun dla Ciebie i Twojego niufka!

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PRZYWITAJ SIĘ / Introductions

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 50 gości