Cześć tu Mira

Zanim zaczniesz pisać - przedstaw się
Puppy
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 13 lut 2015, o 14:59
Lokalizacja: Irlandia

Cześć tu Mira

Postprzez joanna786 » 27 sie 2015, o 14:36

Tak jak KiTi przeglądam forum od dawna a jeszcze nie przywitałam się. Moja historia z samoyedem zaczęła się od filmiku na youtube. Nigdy wcześniej nie słyszałam o tej rasie ani psiaka nie widziałam. Pewnie jak u wszystkich miłość. I zaczęło się moje szperanie, czytanie tych książkowych opisów psów jak i tych bardziej praktycznych z życia wzięte ;) Zastanawiałam się tak to jest możliwe że taka piękność jest diabełkiem. Powiedziałam kilka razy mężowi o psie ale odpowiedź była stanowcza, zdecydowana i ostateczna NIE. Zdjęcia uśmiechniętych maluszków nie pomogły. Pogodziłam się z faktem i postanowiłam że wrócę do tematu gdy przeprowadzimy się do domu ( mieszkamy w apartamencie). Jednak zasiane ziarenko zaczęło kiełkować i po 3 mc mąż się zgodził, nie przekonał go wygląd a łagodny stosunek psa do innych zwierząt (mamy dwa koty po 7 lat ). Kolejne 2 mc czekaliśmy na szczeniaka i pojawiła się ona Mirabella . Mała pierwszej nocy spała pod łóżkiem i gdy popiskiwała dawałam jej rękę do powąchania. Kolejnej nocy był już spokój. Kupki łatwo jest opanować ponieważ układ trawienny działa jak maszynka co wkłada to wychodzi ;) i może dwa trzy tygodnie robiła w domu. Później kilka razy sporadycznie i koniec. Z siuskiem to inna bajka. Mira im była starsza tym siusików było więcej i by nie umoczyć sobie łapek siusiała w ruchu co kończyło się zalaniem całego pokoju. Oczywiście popuszczanie z radości bo ktoś przyszedł bo coś zadzwoniło bo kot podszedł. Dziś Miraś ma 6mc i popuszcza w domu sporadycznie, w nocy trzyma 10 gdzin, nie obsikuje nikogo na powitanie. Jest dość posłuszna ALE jak nie ma ochoty to nie zrobi nic za darmo ;) Zdecydowaliśmy się na psa bo ja akurat już nie pracuję więc mam czas zając się nią i ewentualne złe nawyki wyeliminować bo wiadomo potrafi wymuszać. I problemem jest jej stosunek do obcych. Jest jedynym samoyedem w okolicy wiec pierwsze tygodnie robiła kariere na dworze. Kazdy nie tylko chcial a zwyczajnie dotykał bo przeciez taka puchata kuleczka nic nie zrobi a moje gadanie i proszenie nie docierało. Dzis pies jest juz dosc duzy i nie garnie sie az tak do ludzi wiec daje sie to opanowac. Nic nie zniszczyla w domu gryzie głównie patyki kości i swoje zabawki. Ale to tylko dlatego że ma dużo ruchu. Rano chodze z nia godzine, pozniej wypad na siuska, po południu spacer 30 minut, wyjscie na siusku i wieczorem spuszczam ja. Tego psa trzeba zmusić do ruchu, wysiłku bo ze zwykłego spacerowania nic sobie nie robi :) Jada dwa posiłki dziennie ( gdy daje jej po południu nie rusza ). Rano karma np. z serem, jogurtem lub owocem a wieczorem mięso z warzywami i ryż lub makaron. Rozpisałam sie ale mysle ze moze to się komuś przydac tak jak mi Wasze rady :)
Witam wszystkich i dziękuję za dobrnięcia do końca moich wypocin :ok: :)

Moderator
Avatar użytkownika
Posty: 5914
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 16:52
Lokalizacja: Łaszewo / Brodnica

Re: Cześć tu Mira

Postprzez Winterfield » 27 sie 2015, o 14:52

Ufff... jaki szczegółowy opis! :D super, że dzielisz się doświadczeniami ;)
witam bardzo serdecznie i dużo uścisków dla Miry :D
"Często nie polemizuję z lenistwa, gdy trzeba ubrać w ładne słowa pytanie, czy ktoś zupełnie stracił rozum." [Małokulturalna blog]
[Nasz kanał na YouTube] - ponoć pierwsze 100 tysięcy subskrybentów jest najtrudniejsze, później jest z górki... daj suba!

Obrazek

BIS Junior
Avatar użytkownika
Posty: 483
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 21:10
Lokalizacja: Zaścianki

Re: Cześć tu Mira

Postprzez RmK » 27 sie 2015, o 15:21

Witam serdecznie na Forum :spoko:
Obrazek

BIS Junior
Avatar użytkownika
Posty: 609
Dołączył(a): 1 cze 2015, o 20:31
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Re: Cześć tu Mira

Postprzez Monmar » 27 sie 2015, o 16:51

u Marcina też ziarenko zaczęło kiełkować dopiero po jakimś czasie :) Ciężko się oprzeć urokowi Samoyedków :D
Mirabellka piękne imię :)

Puppy
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 13 lut 2015, o 14:59
Lokalizacja: Irlandia

Re: Cześć tu Mira

Postprzez joanna786 » 27 sie 2015, o 17:06

Urok osobisty na męszczyzn działa najlepiej :lol:

Powrót do PRZYWITAJ SIĘ / Introductions

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości