Witam forumowiczów ;)

Zanim zaczniesz pisać - przedstaw się
Moderator
Avatar użytkownika
Posty: 5914
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 16:52
Lokalizacja: Łaszewo / Brodnica

Re: Witam forumowiczów ;)

Postprzez Winterfield » 19 lis 2015, o 17:05

A pamietasz moze z jakej miejscowosci jest Mukki?

Slodki ma pyszczek, mam nadzieje, ze problemy uda sie zazegnac :) ja mialam grzywaczke z wieloma problemami po przejsciach w mlodym wieku i udalo sie po jakims czasie wszystko wypracowac. Wiec trzymam za Was kciuki!
"Często nie polemizuję z lenistwa, gdy trzeba ubrać w ładne słowa pytanie, czy ktoś zupełnie stracił rozum." [Małokulturalna blog]
[Nasz kanał na YouTube] - ponoć pierwsze 100 tysięcy subskrybentów jest najtrudniejsze, później jest z górki... daj suba!

Obrazek

Bejbik
Posty: 6
Dołączył(a): 18 lis 2015, o 19:09

Re: Witam forumowiczów ;)

Postprzez Stark » 19 lis 2015, o 17:55

Winterfield napisał(a):A pamietasz moze z jakej miejscowosci jest Mukki?



Brzeziny, Hodowla o nazwie Dolina Fanty

BIS Junior
Avatar użytkownika
Posty: 483
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 21:10
Lokalizacja: Zaścianki

Re: Witam forumowiczów ;)

Postprzez RmK » 19 lis 2015, o 19:57

Stark napisał(a):...Treser mówił, że prawdopodobnie dostawało mu się od hodowcy jak nie chciał przyjść się zapiąć i przez to tak reaguje...

No cóż, widzę w tym powiedzeniu szkoleniowe postrzeganie psa: uderzysz- boi się, pogłaszczesz- będzie cię lubił...
Szkoda, że nie masz dobrego kontaktu z hodowcą, bo ten mógłby sporo wyjaśnić, np, czy szczeniak był prowadzony w szelkach, czy tylko obroży. Może ma jakieś przykre doświadczenia, czy można to wykluczyć?

Druga sprawa, o której warto wiedzieć, to dorastanie; młody pies odkrywa własną tożsamość. To, że może czegoś odmówić, albo dowiaduje się co to jest strach. Podobnie jak ludzkie fobie, nie każde szczenięce lęki muszą mieć bezpośrednią przyczynę. Mam znajomych chodzących na 10 piętro po schodach, czy nie lubiących kaszanki. Bez konkretnego powodu. Nie wyrośli z tego, ale nauczyli się z tym żyć ;)
Znajdziesz na forum sporo opisów zachowania dorastających szczeniąt, które, na pozór, wydają się dziwne . Czasem wystarczy wiedzieć, że inni też tak mają, żeby spokojniej podchodzić do problemów, albo znaleźć rozwiązanie.
Obrazek

Moderator
Avatar użytkownika
Posty: 5914
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 16:52
Lokalizacja: Łaszewo / Brodnica

Re: Witam forumowiczów ;)

Postprzez Winterfield » 19 lis 2015, o 20:11

Stark napisał(a):
Winterfield napisał(a):A pamietasz moze z jakej miejscowosci jest Mukki?



Brzeziny, Hodowla o nazwie Dolina Fanty


Tak mi się zdawało po buźce Mukkiego, jest podobny do Sheeny forumowej Karoliny, która też pochodzi z tej hodowli (w sensie Sheena, nie Karolina :P)
"Często nie polemizuję z lenistwa, gdy trzeba ubrać w ładne słowa pytanie, czy ktoś zupełnie stracił rozum." [Małokulturalna blog]
[Nasz kanał na YouTube] - ponoć pierwsze 100 tysięcy subskrybentów jest najtrudniejsze, później jest z górki... daj suba!

Obrazek

Pośredni
Avatar użytkownika
Posty: 1131
Dołączył(a): 20 lip 2013, o 23:30
Lokalizacja: Kielce

Re: Witam forumowiczów ;)

Postprzez Kesi » 19 lis 2015, o 23:49

moja Hera też tak reaguje na szelki, ma 3,5 roku po prostu ich nie lubi, do tej pory nie udało mi sie jej do nich przekonac.
a co do szczekania, to Samoyedy są po prostu szczekliwą rasą, wiec musisz sie z tym faktem pogodzić :)
Obrazek

BIS Puppy
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 14 lis 2014, o 20:14
Lokalizacja: lubelskie

Re: Witam forumowiczów ;)

Postprzez Ty$ka » 21 lis 2015, o 17:34

Witam ciepło jako rówieśniczka... i jako właścicielka również lękliwego psa.

Znam ten ból, jak pies boi się własnego cienia. Jednak wiem też, że da się to pokonać przy sporej dawce pracy i miłości! Trzymam kciuki za Was! Przede wszystkim ciągle budujcie swoją pozycję jako przewodnika, pracujcie nad zaufaniem i zmieniajcie mu skojarzenia. Nawet zostawiłabym psa w szelach na parę dni (polecam norwegi na szkolenie, wiem że quardy większość psów onieśmiela), po to by budować pozytywne skojarzenia. I trzymam kciuki, jakby co służymy radą. :)

BIS Junior
Avatar użytkownika
Posty: 339
Dołączył(a): 29 wrz 2013, o 18:44
Lokalizacja: Poznań/Puszczykowo

Re: Witam forumowiczów ;)

Postprzez Karolina » 21 lis 2015, o 17:36

Winterfield napisał(a):
Stark napisał(a):
Winterfield napisał(a):A pamietasz moze z jakej miejscowosci jest Mukki?



Brzeziny, Hodowla o nazwie Dolina Fanty


Tak mi się zdawało po buźce Mukkiego, jest podobny do Sheeny forumowej Karoliny, która też pochodzi z tej hodowli (w sensie Sheena, nie Karolina :P)



:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ja jestem z innej hodowli :twisted: a Sheena fakt Dolina Fanty :)

Poprzednia strona

Powrót do PRZYWITAJ SIĘ / Introductions

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości