Cześć!

Zanim zaczniesz pisać - przedstaw się
Bejbik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 4 mar 2016, o 14:30

Cześć!

Postprzez Cerro » 5 mar 2016, o 01:18

Cześć wszystkim. ;)

Postanowiłam niedawno, że spełnię swoje wieloletnie marzenie i wreszcie sprawię sobie psa. Po rozważeniu wielu opcji, od schronu przez chihuahua po dogi niemieckie, stanęło na samojedzie. Psa wezmę najprawdopodobniej dopiero na pierwszy kwartał 2018 (chciałam przedtem zamknąć sprawę ze studiami), ale już teraz orientuję się w temacie. Przede wszystkim nadganiam sprawy ogólnie związane z psami, bo na parę lat z tego wypadłam, dowiaduję się też jak najwięcej o rasie.

Jestem obecnie na etapie wyboru hodowli, wstępnie wyselekcjonowałam pięć, z każdą coś jest w moich oczach nie do końca tak i chyba muszę obniżyć wymagania albo pojechać po psa do Holandii. :P Problem w tym, że szukam zwierzaka bardzo uniwersalnego - przede wszystkim kompana do turystyki, zarówno w terenie jak i miejskiej; psa do biegania / jeżdżenia z nim na rowerze trzy razy w tygodniu, amatorsko, ale zawsze; o wystarczająco dobrym eksterierze, żeby choćby dla zabawy zakosztować wystaw. I najlepiej z hodowli w okolic Śląska, żeby móc się przejechać i zobaczyć wszystko na własne oczy. :o

Poczytałam już forum i widziałam, że parę osób się wybiera na CAC do Katowic w marcu. Zamierzam się przejść, może psy z którejś hodowli wpadną mi w oko.

Pośredni
Avatar użytkownika
Posty: 1131
Dołączył(a): 20 lip 2013, o 23:30
Lokalizacja: Kielce

Re: Cześć!

Postprzez Kesi » 5 mar 2016, o 10:00

Witaj na forum :)
Obrazek

Moderator
Avatar użytkownika
Posty: 5914
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 16:52
Lokalizacja: Łaszewo / Brodnica

Re: Cześć!

Postprzez Winterfield » 5 mar 2016, o 10:53

Witam serdecznie :)

Cerro napisał(a): Problem w tym, że szukam zwierzaka bardzo uniwersalnego - przede wszystkim kompana do turystyki, zarówno w terenie jak i miejskiej; psa do biegania / jeżdżenia z nim na rowerze trzy razy w tygodniu, amatorsko, ale zawsze; o wystarczająco dobrym eksterierze, żeby choćby dla zabawy zakosztować wystaw. I najlepiej z hodowli w okolic Śląska, żeby móc się przejechać i zobaczyć wszystko na własne oczy. :o.


To nie są jakieś wygórowane wymagania :pp: takiego psa dostanie się w niemal każdej hodowli, inna kwestia, że te najlepsze niekoniecznie muszą być z okolic Śląska i tu raczej to kryterium puściłabym w zapomnienie ;)
trudniej jest, jeśli w Polsce nie ma psa, który odpowiada Twojemu gustowi - ja tak miałam przez długi czas, w Polsce naprawdę mało co mi się podoba :P ale na szczęście jest kilka suk, które mi się podobają bardzo bardzo, gorzej z samcami, ale też kilka jest całkiem w 'moim' typie :)
Dlaczego akurat Holandia? Masz tam upatrzoną hodowlę? :)
"Często nie polemizuję z lenistwa, gdy trzeba ubrać w ładne słowa pytanie, czy ktoś zupełnie stracił rozum." [Małokulturalna blog]
[Nasz kanał na YouTube] - ponoć pierwsze 100 tysięcy subskrybentów jest najtrudniejsze, później jest z górki... daj suba!

Obrazek

Bejbik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 4 mar 2016, o 14:30

Re: Cześć!

Postprzez Cerro » 5 mar 2016, o 12:44

Holandia rzuciła mi się, bo - mam wrażenie - holenderskie psy trochę bardziej przypominają psy niż pluszaki, tzn. są długie i długołape, a jednocześnie niezbyt wielkie. Po stronach polskich hodowli, przynajmniej tych w okolicy, mam wrażenie, że stawia się na bardziej zwarte, mniej dynamiczne zwierzaki z uroczymi pyszczkami. Może tak się je tylko ustawia do zdjęć, a w ruchu wypadają inaczej, dlatego też chcę obejrzeć psiaki na wystawie. :)

Pośredni
Avatar użytkownika
Posty: 1036
Dołączył(a): 11 gru 2012, o 17:21

Re: Cześć!

Postprzez Lumikello » 5 mar 2016, o 15:45

Cześć :)

Pozory mogą mylić, nie widziałaś mojej Bambi w akcji lub dzieci Kersi ;) ;)

Samoyed z Holandii nie koniecznie będą się podobały na naszych ringach.
Blog osobisty Questa, Bambi, Loli i Romana ;)
https://ogonkudlaty.blogspot.com

Grand Champion
Avatar użytkownika
Posty: 3037
Dołączył(a): 1 lut 2013, o 21:21
Lokalizacja: Rosiny Zachodniopomorskie

Re: Cześć!

Postprzez Achaja » 5 mar 2016, o 17:47

Mało dynamiczne yedy w PL? Mamy takie torpedy, że sobie nie wyobrażasz :D

Witaj na forum :) Życzę owocnego poszukiwania własnego yeda :) Myślę, że nie będzie trzeba jechać aż do Holandii. Rasa zrzesza wiele osób z głową na karku ;) Wielu wyjeżdża na krycia za granicę, inni eksportują piękne rodowody do PL. Jest w czym wybierać ;)
Obrazek

Bejbik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 4 mar 2016, o 14:30

Re: Cześć!

Postprzez Cerro » 5 mar 2016, o 18:27

Dzięki wszystkim za powitanie. :)

Mało dynamiczne yedy w PL? Mamy takie torpedy, że sobie nie wyobrażasz :D

Wierzę, że na nie natrafię. Tak naprawdę szukać dopiero zaczęłam, psa planuję z wyprzedzeniem na 2018. :P

Jechać do Holandii tak naprawdę mimo wszystko nie zamierzam, nawet i w sąsiadujących województwach są hodowle, których psy mi się podobają, a jest jeszcze mnóstwo tych na północy Polski i Czechy za rogiem. :D

A z yedem będziemy raczej oboje się uczyli wystawiania niż podbijali ringi, przynajmniej na razie. :pp:

Lumikello, akurat Twoja Bambi nawet na zdjęciu wygląda świetnie (Kersi zresztą też).

Powrót do PRZYWITAJ SIĘ / Introductions

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości