Witam, planuje kupic pieska

Zanim zaczniesz pisać - przedstaw się
Bejbik
Posty: 14
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 12:53
Lokalizacja: Glasgow

Witam, planuje kupic pieska

Postprzez Magdalena KNZ » 7 kwi 2016, o 17:07

dzien dobry wszystkim. Mam na imie Magda i od 10 lat mieszkam w UK. Wreszcie przyszedl czas ze skonczylam studia i kupilsmy z partnerem domek z ogrodkiem i czas na pieska (tak, mam 30 lat i wole pieska niz myslec o dzieciach) :D Oczywiscie nie chce nikogo tym obrazic, moje wlasne podejscie. Kocham zwierzaki bardzo i (czasem) bardziej od ludzi!

BIS Junior
Avatar użytkownika
Posty: 609
Dołączył(a): 1 cze 2015, o 20:31
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Re: Witam, planuje kupic pieska

Postprzez Monmar » 8 kwi 2016, o 10:06

Cześć :)
Nie wiem po co ludzie porównują dzieci i zwierzęta. Myślenie typu "mam dziecko, dlatego nie mam psa" albo "kupuję psa, bo nie chcę mieć dzieci" jest dla mnie kompletnie niezrozumiałe. Przecież jedno nie przeszkadza drugiemu. To nie są substytuty. Sorry za dygresję, witam serdecznie. :]

Junior
Avatar użytkownika
Posty: 177
Dołączył(a): 13 paź 2013, o 22:32
Lokalizacja: Wolverhampton

Re: Witam, planuje kupic pieska

Postprzez Efa » 8 kwi 2016, o 12:32

Czesc Magda, witaj na forum. Ja tez wole psy niz dzieci, niestety skapowalam sie za pozno :hahaha: Taki maly pol zart pol serio. Powodzenia w poszukiwaniach szczeniaczka.

Junior
Avatar użytkownika
Posty: 275
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 18:41
Lokalizacja: Ścinawka Średnia

Re: Witam, planuje kupic pieska

Postprzez opoola » 8 kwi 2016, o 12:40

Cześć witaj na forum. Znam osobiście kilka par które tak jak Ty nie są jeszcze gotowe na dzieci i szanuję Twoją decyzję bo nie każdy chce mieć dziecko, ale są też takie które chcą a nie mogą.
Aleksandra Tarkowska
"Imperial Pearl"

Bejbik
Posty: 14
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 12:53
Lokalizacja: Glasgow

Re: Witam, planuje kupic pieska

Postprzez Magdalena KNZ » 8 kwi 2016, o 19:05

Monmar, ja nie porownywalalm dzieci do zwierzat. Po prostu napislam ze zaraz mi 30 strzeli, bede konczyc szkole w tym roku a ja zamiast planowac dzieci to planuje zakup pieska. Dla mnie dzieci to po prostu za duzo roboty. Siostra ma dwa i lubie odwiedzac i byc ciocia ale na tym sie konczy :lol: Pewnie w koncu zaczne myslec i o dzieciach tez ale narazie jakos piesek jest priorytetem. Ah i zdrowie sie tez troche psuje wiec narazie na dzieci bym nie miala sily. Nie chcialam nikogo zdenerwoac :)

Administrator ds. Sporów
Avatar użytkownika
Posty: 2174
Dołączył(a): 22 paź 2013, o 13:15
Lokalizacja: Polska

Re: Witam, planuje kupic pieska

Postprzez Zoja » 8 kwi 2016, o 21:18

Ja uważam, że każdy czuje czy jest na niego czas w jakiejs kwestii czy nie, zwlaszcza jesli chodzi o rodzenie dzieci.
Ja z perspektywy czasu i powiedzmy że doswiadczenia swojego i innych mogę się o tyle wypowiedzieć, że jest też różnica jeśli chodzi o to jakiego psa chcemy miec, pimpka kanapowego czy wymagającego aktywnego żywczyka. Przy pierwszej opcji kwestia posiadania dzieci przed/po psie jest wlasciwie obojetna, z duzym żywym psem jest zdecydowanie trudniej podczas ciąży/zajmowania się małymi dziećmi. Nie jest to niemożliwe ale nigdy nie wiadomo jak w i po ciąży kobieta będzie się czuła a co za tym idzie obowiązek wychodzenia z psem spada na kogoś innego kto będzie w stanie podołać tempu i wymaganiom psa. Samoyedy jak wiemy są psami które mają sporo siły, lubią ciągnąć, wymagają spacerów, czesania, zabawy. Według mnie po prostu wygodniej jest najpierw mieć dzieci a dopiero potem zabierać się za aktywnego dużego psa z którym nie każdy sąsiad/mama sobie poradzi w razie potrzeby.
No i oczywiscie dla samej kobiety planowanie dziecka po 30 moze wiazac sie z mozliwoscia problemow zajscia w ciaze, a im dalej z wiekiem tym ryzyko chorob czy roznych wad u dziecka wzrasta wiec warto i o tym pomyslec :P aczkolwiek uwazam, ze nie mozna nikogo do niczego zmuszac a jedynie mozna przemyslec pewne kwestie zwlaszcza jesli jednak jakies plany rodzinne w przyszlosci wystepuja :)

BIS Junior
Avatar użytkownika
Posty: 609
Dołączył(a): 1 cze 2015, o 20:31
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Re: Witam, planuje kupic pieska

Postprzez Monmar » 8 kwi 2016, o 21:35

Magdalena KNZ napisał(a):Monmar, ja nie porownywalalm dzieci do zwierzat. Po prostu napislam ze zaraz mi 30 strzeli, bede konczyc szkole w tym roku a ja zamiast planowac dzieci to planuje zakup pieska. Dla mnie dzieci to po prostu za duzo roboty. Siostra ma dwa i lubie odwiedzac i byc ciocia ale na tym sie konczy :lol: Pewnie w koncu zaczne myslec i o dzieciach tez ale narazie jakos piesek jest priorytetem. Ah i zdrowie sie tez troche psuje wiec narazie na dzieci bym nie miala sily. Nie chcialam nikogo zdenerwoac :)


nie zdenerwowałam się :)
trochę mnie ten temat irytuje po prostu przyznaję się...Jak powiedzieliśmy rodzicom, że będziemy mieć psa to pierwsze co usłyszeliśmy to było: "jakto a czemu nie dziecko?"

Bejbik
Posty: 14
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 12:53
Lokalizacja: Glasgow

Re: Witam, planuje kupic pieska

Postprzez Magdalena KNZ » 8 kwi 2016, o 21:55

Widze ze zaczelam cos co moze byc tematem rzeka :D Ja mam te same rozmowy z siostra ktora ma dwoje dzieci a ja jej mowie ze chce pieska. Ja dopiero skoncze szkole w maju, studiowalam przez 6 lat architekture i najpierw znalezc prace i popracowac troche zeby bylo mnie na dziecko wogole stac bylo. Ale wybralam taka droge bo nie ma we mnie jeszcze (albo wogole) instynktu maciezynskiego i nie przeszkadza mi to. I napewno nie jestem typem 'kariera ponad wszystko'. Skonczylam szkole zeby miec wyksztalcenie a nie kupe kasy. Po prostu zyje jak mi wygodnie. Kazdy ma inne podejscie do zycia. Ja chce psa i domek na wsi a siostra ma dzieci, fioła na rybki kocha mieszac w bloku w miescie. I sie dogadujemy! :D

Bejbik
Posty: 14
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 12:53
Lokalizacja: Glasgow

Re: Witam, planuje kupic pieska

Postprzez Magdalena KNZ » 8 kwi 2016, o 21:58

Monmar napisał(a):
Magdalena KNZ napisał(a):Monmar, ja nie porownywalalm dzieci do zwierzat. Po prostu napislam ze zaraz mi 30 strzeli, bede konczyc szkole w tym roku a ja zamiast planowac dzieci to planuje zakup pieska. Dla mnie dzieci to po prostu za duzo roboty. Siostra ma dwa i lubie odwiedzac i byc ciocia ale na tym sie konczy :lol: Pewnie w koncu zaczne myslec i o dzieciach tez ale narazie jakos piesek jest priorytetem. Ah i zdrowie sie tez troche psuje wiec narazie na dzieci bym nie miala sily. Nie chcialam nikogo zdenerwoac :)


nie zdenerwowałam się :)
trochę mnie ten temat irytuje po prostu przyznaję się...Jak powiedzieliśmy rodzicom, że będziemy mieć psa to pierwsze co usłyszeliśmy to było: "jakto a czemu nie dziecko?"



Mi wciaz rodzice mialcza o dzieci ale ja nie bede dla nich rodzic :D No i jak mowie siostra ma dwojke to powinno im starczyc :lol:

Administrator ds. Sporów
Avatar użytkownika
Posty: 2174
Dołączył(a): 22 paź 2013, o 13:15
Lokalizacja: Polska

Re: Witam, planuje kupic pieska

Postprzez Zoja » 8 kwi 2016, o 22:09

Wlasnie, najwazniejsze to byc szczesliwym a w jakim wydaniu to kazdy decyduje za siebie :) A rodzice to wiadooomo ze zawsze beda sie domagac wnuczkow :) u nas najpierw kwękali o chociaz jednego a potem jak sie pierwszy urodzil to kwękali 'NO KIEDY DRUGIE? Psa se wzieli zamiast pomyslec o drugim dziecku!' 8-) czekam az zaczna sie pytac kiedy trzecie :ugeek:

Następna strona

Powrót do PRZYWITAJ SIĘ / Introductions

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości