hejo ;)

Zanim zaczniesz pisać - przedstaw się
Bejbik
Posty: 12
Dołączył(a): 6 cze 2016, o 12:12
Lokalizacja: Warszawa

hejo ;)

Postprzez Hatszepsut » 6 cze 2016, o 13:12

Witam wszystkich bardzo cieplutko !!
Jestem Agnieszka i jeszcze nie mam swojego psiaka. Od lat baaardzo chciałam mieć psa ale początkowo rodzice zabraniami, potem studia i wynajmowanie mieszkania. Moje starsze siostry mają już swoje zwierzaki i widzę jaka więź tworzy się między właścicielem a psem i baaardzo im tego zazdroszczę. Teraz wreszcie jestem na swoim i chciałabym spełnić marzenie z dzieciństwa . Mam nadzieję że forum pomoże mi podjąć właściwą decyzję ;) .

Pośredni
Avatar użytkownika
Posty: 1036
Dołączył(a): 11 gru 2012, o 17:21

Re: hejo ;)

Postprzez Lumikello » 6 cze 2016, o 13:30

Witaj na forum :D
Blog osobisty Questa, Bambi, Loli i Romana ;)
https://ogonkudlaty.blogspot.com

Grand Champion
Avatar użytkownika
Posty: 3037
Dołączył(a): 1 lut 2013, o 21:21
Lokalizacja: Rosiny Zachodniopomorskie

Re: hejo ;)

Postprzez Achaja » 7 cze 2016, o 11:30

Cześć :macha: Na forum znajdziesz mnóstwo informacji o rasie. Powodzenia w szukaniu własnych czterech łapek :D
Obrazek

Pośredni
Avatar użytkownika
Posty: 1131
Dołączył(a): 20 lip 2013, o 23:30
Lokalizacja: Kielce

Re: hejo ;)

Postprzez Kesi » 8 cze 2016, o 00:18

Witaj na forum :)
Obrazek

Bejbik
Posty: 12
Dołączył(a): 6 cze 2016, o 12:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: hejo ;)

Postprzez Hatszepsut » 13 cze 2016, o 16:14

Hektor jest już z nami od kilku dni. Jest przecudowny! Je chętnie i bawi się z nami, ale na spacery trzeba go wręcz ciągnąć. Jak już się uda wyjść to "5 kroków" i kładzie się na ziemi i nie mogę go zachęcić niczym ( zabawką ani jedzeniem ) żeby się poruszał. W mieszkaniu zachowuje się normalnie. Chodzi, biega , bawi się. Z powrotem ze "spaceru" podobnie, albo gorzej... nie chce się ruszyć, czy to się położy na słońcu, czy w cieniu. W ciągu dnia dużo śpi, pije sobie wodę , leży w chłodnym miejscu itp. Nie wiem jaka może być tego przyczyna. Mieliście podobne sytuacje?

Pośredni
Avatar użytkownika
Posty: 915
Dołączył(a): 2 sty 2013, o 10:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: hejo ;)

Postprzez Anonymous2 » 13 cze 2016, o 18:29

Hatszepsut napisał(a):Hektor jest już z nami od kilku dni. Jest przecudowny! Je chętnie i bawi się z nami, ale na spacery trzeba go wręcz ciągnąć. Jak już się uda wyjść to "5 kroków" i kładzie się na ziemi i nie mogę go zachęcić niczym ( zabawką ani jedzeniem ) żeby się poruszał. W mieszkaniu zachowuje się normalnie. Chodzi, biega , bawi się. Z powrotem ze "spaceru" podobnie, albo gorzej... nie chce się ruszyć, czy to się położy na słońcu, czy w cieniu. W ciągu dnia dużo śpi, pije sobie wodę , leży w chłodnym miejscu itp. Nie wiem jaka może być tego przyczyna. Mieliście podobne sytuacje?


Zmiana domu to na pewno duży stres dla szczenięcia, a jak sama stwierdziłaś jest z Wami dopiero kilka dni. Niechęć do wychodzenia może być po prostu związana ze stresem, nowym miejscem, nowymi ludźmi. Każde szczenie porzebuje czasu na oswojenie się z nową sytuacją.
Myślę, że nie ma powodu, żeby się martwić. Jeśli nie chce wychodzić to można go zachęcać na różne sposoby, ale nie zmuszać. Nie ciągnąć na smyczy.

Pośredni
Avatar użytkownika
Posty: 915
Dołączył(a): 2 sty 2013, o 10:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: hejo ;)

Postprzez Anonymous2 » 13 cze 2016, o 18:32

Możecie rozważyć też obrożę feromonową. Ponoć niektórym psom naprawdę pomaga.

BIS Junior
Avatar użytkownika
Posty: 370
Dołączył(a): 24 kwi 2014, o 19:35

Re: hejo ;)

Postprzez Bianka » 14 cze 2016, o 12:00

Witaj!
A może zwyczajnie jest mu za ciepło? Piszesz, że kładzie się w chłodnym miejscu. Moja Bianka jak wychodzimy na podwórko, a stwierdzi, że temperatura jej nie odpowiada, to albo kładzie się pod krzakami, albo otwiera sobie drzwi do domu i idzie się położyć do pokoju odpoczywać. Na spacer idziemy wieczorem, kiedy już jest chłodniej i też idzie spokojniej, wręcz momentami przy nodze. Jest zmęczona po krótkim spacerze, gdzie w chłodniejszych temperaturach czasem po 1,5h spacerze odpocznie chwilę i znowu szaleje.
"Psy patrzą na nas z szacunkiem,
koty z pogardą,
a świnie jak na równych sobie."

Winston Churchill.

Bejbik
Posty: 12
Dołączył(a): 6 cze 2016, o 12:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: hejo ;)

Postprzez Hatszepsut » 14 cze 2016, o 23:58

Dziękuje za informacje.
Mam takie pytanie bo chce skorzytac z metody klikerowej ,ale kiedy zaczac? Czy odczekac jakis tydzien lub dwa zeby Hektor sie dobrze czul w mieszkaniu czy jak? Czy jak np klikne za pozno czy za wczesnie ( ogolnie zrobie cos nie tak) to potem juz klapa czy da sie to naprawic zeby to uwarunkowanie bylo wlasciwe?

I jeszcze w kazdym filmiku jest inaczej, jedni mowia ze wystarczy kilka razy kliknac i dac smakolyk i tak kilka razy dziennie kilka dni, inni ze doslowkie kilka razy klik i smakolyk i potem juz mozna probowac " siad" itp ? To jak to ma byc?

Grand Champion
Avatar użytkownika
Posty: 3037
Dołączył(a): 1 lut 2013, o 21:21
Lokalizacja: Rosiny Zachodniopomorskie

Re: hejo ;)

Postprzez Achaja » 15 cze 2016, o 16:46

Kliker to dobre warunkowanie możesz zacząć choćby od dzis. Taki typowe ćwiczenia klik-smakolyk, klik smakołyk rób tylko do czasu aż pies zrozumie o co chodzi. Czyli zacznie wodzić wzrokiem od klikera do reki ze smakolykiem i w Twoje oczy. Cos jakby chcial powiedzieć "Ej dlaczego to nie klika? Popsute?". Potem w ramach odświeżania tego połączenia w mózgu ale tez budowania zaufania etc. Ćwiczy sie już tylko kontakt wzrokowy (kontakt wzrokowy-klik-smakołyk).

Generalnie w nagradzaniu klikerem bardzo.ważny jest tzw. Timing. Czyli istotne jest kiedy sie klika ale tez bez przesady. Szybko dojdziesz do wprawy.
Obrazek

Następna strona

Powrót do PRZYWITAJ SIĘ / Introductions

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości