Yuki się wita (Nordpies)

Zanim zaczniesz pisać - przedstaw się
Administrator ds. Sporów
Avatar użytkownika
Posty: 2174
Dołączył(a): 22 paź 2013, o 13:15
Lokalizacja: Polska

Re: Yuki się wita (Nordpies)

Postprzez Zoja » 14 cze 2016, o 20:50

Śmieszą mnie takie wywody, naprawdę. Co myślisz człowieku że Ci przyklaśniemy i szampana postawimy? Nagle dziecko z dnia na dzień dostało alergii po której wylądowało w szpitalu na granicy życia i śmierci rozumiem tak?? W czwartek piszesz jak to jest fajnie a w piątek nagle dziecko dostaje alergii i pies natychmiast ląduje na sprzedaż? Hahahah boże kogo chcesz oszukać? Już abstrachując od tego że samoyedy to rasa która nie powinna uczulać to nie dałeś jej nawet szansy, nie wiem, tygodnia? Żeby się upewnić? Ponowić testy u dziecka? Zrobiłeś to czy z dnia na dzień wywaliłeś psa bo dziecko kichnęło 3 razy (o ile to prawdziwy powód)? Pokaż nam badania laboratoryjne że dziecko ma potwierdzona alergie to może i znajdzie się tu miejsce na wyrozumiałość! :evil:
I oczywiście, wypadki losowe się zdarzają, czasem ktoś po prostu nie ma wyjścia i z bólem serca chce zapewnić psu lepszy dom. Na to jest zrozumienie. Ale i w pierwszym i w drugim przypadku tego samego psa porzuca się przez niedojrzałe wymówki, a to się okazuje że drogi pies kosztuje! A to że...no i właśnie. Ciekawa jaka jest PRAWDA.

Administrator ds. Sporów
Avatar użytkownika
Posty: 2174
Dołączył(a): 22 paź 2013, o 13:15
Lokalizacja: Polska

Re: Yuki się wita (Nordpies)

Postprzez Zoja » 14 cze 2016, o 21:24

P.S. Moze powinnam sie powstrzymywac od takich prywatnych uniesien, ale dla mnie ktos, kto nagle jest w kropce, opisuje ze szczegolami co tam u psa slychac po czym NAGLE, z dnia na dzien z niego rezygnuje jest po prostu niewiarygodny! Dlaczego nie napisales tutaj cos w stylu: "sluchajcie, od jakiegos czasu zauwazylem u corki objawy alergii, obawiam sie ze to na psia siersc. Zrobie wszystko zeby to zaobserwowac, sprawdzic. Bardzo sie martwie, pokochalem sunie, nie wiem co teraz. Nie chce myslec o najgorszym, prosze, poradzcie co mam robic". Nie stac Cie bylo na taki wpis skoro na inne tematy potrafisz sie tak rozwlekac czy o co chodzi? Wszyscy bysmy tutaj zrozumieli Twoja sytuacje, pomogli znalezc dobry dom, wsparli dobrym slowem. Ale po co! Lepiej psa wystawic jak smiecia na olx bo tak jest najlatwiej!

BIS Junior
Posty: 624
Dołączył(a): 18 gru 2012, o 20:03
Lokalizacja: Zator/Małopolskie

Re: Yuki się wita (Nordpies)

Postprzez Ania/Magnat » 14 cze 2016, o 21:25

Ostatnio nie czytam forum, bo nie mam czasu ale to szczyt durnoty w tłumaczeniu. Zoja możesz mi dać bana. Skoro Rymek masz małe dzieci (ja też mam ) poniżej 3 roku życia i testy alergiczne u takich dzieci są niewiarygodne, to po jaką chol...ę kupiłeś psa?, bo chciałeś psa dla siebie? Yedy to wymagające psy, nie zawsze ma się czas na ich kąpiel i czesanie, lubią uciec i wytaplać się w jakimś syfie i potem o 12 w nocy trzeba wsadzać je do wanny i kąpać, to wymaga czasu i pracy. Nie wiedziałeś o tym, czy żona się zbuntowała, że będzie miała trzecie dziecko do opieki? Mogę Cię oceniać, bo mam bardzo dobre pojęcie co to znaczy małe dziecko i pies w domu. Ja musiałam oswoić relacje Magnata z młodym raczkującym, chodzącym i szarpiącym go za wąsy. Przeszłam warczenie psa na moje dziecko, włącznie z chwytaniem psa zębami za rękę MOJEGO DZIECKA. Lekko nie było ale jak decyduje się ktoś na psa to pies staje się członkiem rodziny a rodziny się nie porzuca i nie oddaje (jak to mówi się w bajkach , znasz skoro masz dzieci...oglądałeś Lilo i Stich?, polecam).
Dlatego Cię oceniam, bo znam sytuacje dziecko i pies.
Obrazek

Administrator ds. Sporów
Avatar użytkownika
Posty: 2174
Dołączył(a): 22 paź 2013, o 13:15
Lokalizacja: Polska

Re: Yuki się wita (Nordpies)

Postprzez Zoja » 14 cze 2016, o 21:32

Za co ban skoro mam takie samo zdanie na ten temat? Owszem, alergie bywają, ale nigdy nie są nagłe ani pojedyncze, i skoro rodzic podejrzewał coś to mógł najpierw na próbę pobyć u hodowcy lub u znajomego z psami. Dziecko alergiczne natychmiast by pokazało że cierpi i to by wiele wyjaśniło. A tymczasem pan bierze sobie pieska pomimo że dziecko sie boi a żona krzywo patrzy po czym cholera wie dlaczego nagle po kilku dniach miłości wystawia go na sprzedaż. Serio ludzie? :x

Moderator
Avatar użytkownika
Posty: 5914
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 16:52
Lokalizacja: Łaszewo / Brodnica

Re: Yuki się wita (Nordpies)

Postprzez Winterfield » 14 cze 2016, o 21:36

Zoja napisał(a):P.S. Moze powinnam sie powstrzymywac od takich prywatnych uniesien, ale dla mnie ktos, kto nagle jest w kropce, opisuje ze szczegolami co tam u psa slychac po czym NAGLE, z dnia na dzien z niego rezygnuje jest po prostu niewiarygodny! Dlaczego nie napisales tutaj cos w stylu: "sluchajcie, od jakiegos czasu zauwazylem u corki objawy alergii, obawiam sie ze to na psia siersc. Zrobie wszystko zeby to zaobserwowac, sprawdzic. Bardzo sie martwie, pokochalem sunie, nie wiem co teraz. Nie chce myslec o najgorszym, prosze, poradzcie co mam robic". Nie stac Cie bylo na taki wpis skoro na inne tematy potrafisz sie tak rozwlekac czy o co chodzi? Wszyscy bysmy tutaj zrozumieli Twoja sytuacje, pomogli znalezc dobry dom, wsparli dobrym slowem. Ale po co! Lepiej psa wystawic jak smiecia na olx bo tak jest najlatwiej!


DOKŁADNIE... I zawsze, ale to zawsze powód rzekomo jest ten sam: alergia dziecka. Zwykle wyimaginowana, bo tym najprościej się zasłonić, zamiast powiedzieć "przerosło nas to".
żal mi w tym wszystkim psa, który przerzucany jest z domu do domu, jak worek ziemniaków.

Ja chodzę i smarkam od pyłków, też powinnam psa oddać, bo wydaje mi się, że od wczoraj mi oczy podpuchły, a leżał ze mną w łóżku?
"Często nie polemizuję z lenistwa, gdy trzeba ubrać w ładne słowa pytanie, czy ktoś zupełnie stracił rozum." [Małokulturalna blog]
[Nasz kanał na YouTube] - ponoć pierwsze 100 tysięcy subskrybentów jest najtrudniejsze, później jest z górki... daj suba!

Obrazek

Administrator ds. Sporów
Avatar użytkownika
Posty: 2174
Dołączył(a): 22 paź 2013, o 13:15
Lokalizacja: Polska

Re: Yuki się wita (Nordpies)

Postprzez Zoja » 14 cze 2016, o 21:40

Alergia, już to widzę. Pewnie psina ząbkami potraktowała dziecko w zabawie a że to i tak na tym punkcie strachliwe, zapłakało głośniej niż zwykle to żona się wkurzyła i kazała wypieprzać z psem bo jej i tak nie zależało. Nie tak było? :evil:

Jak zobaczę wynik aktualnych badań alergologicznych z których ewidentnie wynika uczulenie na psią sierść to zwrócę honor i przeproszę za te nerwy.

BIS Junior
Avatar użytkownika
Posty: 609
Dołączył(a): 1 cze 2015, o 20:31
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Re: Yuki się wita (Nordpies)

Postprzez Monmar » 14 cze 2016, o 22:26

Słuchajcie nie ma się co kłócić i obrzucać niemiłymi słowami. Mleko się wylało. Mi niepotrzebne żadne powody i tłumaczenia. Gówno mnie to obchodzi czemu Pan psa sprzedaje. I tak się prawdy nie dowiemy. Tak samo jak to było z poprzednią właścicielką...dobrze, że na początku niż jak pies się przywiąże. Skupmy się na tym co najistotniejsze czyli na znalezieniu nowego domku dla małej. Pan chyba czystego sumienia nie miał skoro na forum nie napisał że szuka dla niej nowego domu. Gdzie jak nie tutaj jest najwięcej miłośników rasy, także tych którzy psa jeszcze nie mają a o nim marzą. Może dla kogoś zabrakło szczeniaczka w miocie i nie wie że tutaj mała kruszynka czeka. Może warto przenieść wątek do działu np. adopcji (mimo że suczka jest na sprzedaż).
Zakończmy spory bo one nic nie wnoszą poza stratą nerwów (naszych własnych niestety). A Panu krzyż na drogę, do widzenia.

Administrator ds. Sporów
Avatar użytkownika
Posty: 2174
Dołączył(a): 22 paź 2013, o 13:15
Lokalizacja: Polska

Re: Yuki się wita (Nordpies)

Postprzez Zoja » 14 cze 2016, o 22:39

Oczywiscie, ze dobrze ze psiak jest maly i jeszcze niewiele pamieta. Ale mimo wszystko mnie obchodzi powód tego PANA, bo skoro uczestniczyl tak zywo w forum dlaczego nie zwrocil sie z tym problemem tutaj?? Na pewno czytał go wcześniej skoro tak skrupulatnie ponoć przygotowywał się do przyjęcia samoyeda. Dobrze wiedział, że ten kto szuka pomocy dostanie ją tutaj, a ten kto ściemnia lekko mieć nie będzie. To forum jest specyficzne, to nie banda napalonych dzieciaków tylko profesjonalni hodowcy oraz odpowiedzialni właściciele psów tej wspaniałej rasy, często wykształceni w kierunkach które pozwalają wypowiadać się i radzić w sposób profesjonalny i rzeczowy. Jeśli ktoś traktuje psy z miłością i oddaniem znajdzie tu sprzymierzeńców. Jeśli zamierza kręcić zostanie potraktowany tak, jak na to zasługuje. Spory powstają bo chyba nie wszyscy zdają sobie właśnie z tego sprawę. Denerwujemy się bo widzimy jak po raz kolejny Bogu ducha winny pies jest przerzucany z rąk do rąk. To nie śmieć, nie przedmiot. To żywe stworzenie które ZASŁUGUJE na dobry i odpowiedzialny dom.

BIS Junior
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 01:19
Lokalizacja: Kraków.

Re: Yuki się wita (Nordpies)

Postprzez Mhruu » 15 cze 2016, o 01:31

Swoją drogą... ponoć dziecko uczestniczyło w dogoterapii i miało kontakt z psem i objawów nie było, więc alergii nie ma ;3 No chyba, że pan kupił psa mimo objawów dziecka. A to już głupota.

BIS Junior
Avatar użytkownika
Posty: 609
Dołączył(a): 1 cze 2015, o 20:31
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Re: Yuki się wita (Nordpies)

Postprzez Monmar » 15 cze 2016, o 08:48

strasznie żałuję że póki co nie stać mnie na drugiego psa :( ona mi przypomina mała Bułeczkę z tym swoim oczkiem, na pewno by się zaprzyjaźniły...

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PRZYWITAJ SIĘ / Introductions

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości