Poszukiwacze

Zanim zaczniesz pisać - przedstaw się
Junior
Avatar użytkownika
Posty: 259
Dołączył(a): 20 kwi 2017, o 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Poszukiwacze

Postprzez Lexie » 21 kwi 2017, o 01:48

Cześć

Jako że jestem osobą dość zorganizowaną, to mimo że chcielibyśmy odebrać psa dopiero we wrześniu, już przekopałam dogomanię i dotarłam do Was :lol2:

Póki co jestem na etapie uzupełniania tabelek w excelu - spisałam wszystkie hodowle zrzeszone w ZKwP, dopytuję się, które jesienią będą miały szczenięta, a dzięki Waszym opiniom dzisiaj wykreśliłam już jedną hodowlę ;) I liczę kilometry - jestem z Wrocławia, więc trochę się najeździmy :D

Mój narzeczony nigdy nie miał psa, a moje doświadczenia z czworonogami są dość typowe - miałam ukochanego psiaka, kiedy byłam dzieckiem, więc teraz nie wyobrażam sobie wspólnego mieszkania bez psa. Wydaje mi się, że mój poziom świadomości co do pseudohodowli jest wyżej niż średni (bo średnią mamy w Polsce niską), jednak nadal potrzebuję wielu wskazówek już na pierwszym etapie, czyli na etapie kupienia psa.

Co prawda bardzo chcieliśmy mieć beagla, ale z bólem serca ostatnio zasugerowałam, że ten pies nie byłby z nami szczęśliwy. Na ostatnim etapie naszych poszukiwań zostaliśmy z goldenem i samoyedem - te psy idealnie odnalazłyby się, myślę, w naszym świecie. Będziemy dużo podróżować z psem, jesteśmy aktywni, więc chcielibyśmy, żeby pies był żywy i nie miał problemów z nowym otoczeniem i nowymi ludźmi, bo przecież będzie z nami zawsze i wszędzie ;)

W samoyedzie, niedźwiadku, jestem zakochana, ale do goldena lekko też nas ciągnie - w końcu to ten "typowy pies rodzinny". Oprócz prawodpodobnego usposobienia, przekonuje mnie również do samoyeda transparentność hodowli samoyedów w Polsce. Goldeny są tak popularne, że nietrudno znaleźć hodowlę, ale dużo trudniej znaleźć informacje. Z kolei jeśli chodzi o hodowle samoyedów, mam wrażenie, że wszyscy się tutaj znacie ;) Wymieniłam kilka maili z hodowcami (tak, już wiem, że lepiej dzwonić, ale jestem za granicą i ten roaming... ;) ) i znowu - różnica, przynajmniej na razie, jest kolosalna. Dostałam tyle miłych odpowiedzi z poradami, z rekomendacjami innych hodowli, że poczułam, że z samoyedami coś jest na rzeczy - wstąpienie do takiej społeczności jest bardzo kuszące, bo bez wątpienia każdy nowy właściciel potrzebuje wsparcia w wychowaniu psa.

Reasumując, przez najbliższy czas będę obserwowała forum, robiła notatki i uczyła się od Was. Większość popołudnia spędziłam na Waszym forum, to kopalnia wiedzy! Mam pewne wątpliwości co do savoire-vivre'u dotyczącego kontaktowania się z hodowcami psów, więc pewnie o tym będzie mój pierwszy post. ;)

Pozdrawiam

Grand Champion
Avatar użytkownika
Posty: 3037
Dołączył(a): 1 lut 2013, o 21:21
Lokalizacja: Rosiny Zachodniopomorskie

Re: Poszukiwacze

Postprzez Achaja » 21 kwi 2017, o 09:43

Miło Cię widzieć, tu na forum :)

Miałam podobne mile odczucia odnośnie samoyedów na początku naszej drogi :) Po kolakach to była wspaniała odmiana.

Powodzenia w szukaniu swojego wymarzonego samoyedka ;)
Obrazek

BIS Junior
Avatar użytkownika
Posty: 402
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 16:58
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Poszukiwacze

Postprzez Sesto Senso » 21 kwi 2017, o 10:14

Ooo chyba miałyśmy przyjemność wymienić również kilka maili :)
Witamy na forum :)
Obrazek

Administrator ds. Sporów
Avatar użytkownika
Posty: 2174
Dołączył(a): 22 paź 2013, o 13:15
Lokalizacja: Polska

Re: Poszukiwacze

Postprzez Zoja » 21 kwi 2017, o 10:36

Uwielbiam takich ludzi :)
I ten excell :serducho:

:D

Witamy na forum :)

BIS Junior
Avatar użytkownika
Posty: 482
Dołączył(a): 15 mar 2014, o 23:32
Lokalizacja: Wrocław

Re: Poszukiwacze

Postprzez jj » 21 kwi 2017, o 12:30

Witajcie :) Jeśli jesteście z Wrocławia to zapraszam na spacer, będziecie mogli zobaczyć różnice między samoyedem a retrieverem :)

Junior
Avatar użytkownika
Posty: 259
Dołączył(a): 20 kwi 2017, o 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Poszukiwacze

Postprzez Lexie » 21 kwi 2017, o 13:11

Zoja, tak, mam tabelki i to jakie kolorowe :lol: Specjalne etykiety na gmaliu... Mam nadzieję, że nie kupię osobnego komputera, tylko na psie sprawy :lol: Teraz pracuję nad listą książek, dam w swoim czasie do sprawdzenia :D

jj napisał(a):Witajcie :) Jeśli jesteście z Wrocławia to zapraszam na spacer, będziecie mogli zobaczyć różnice między samoyedem a retrieverem :)



Dziękuję, pewnie, bardzo chętnie! Na razie jestem na etapie wyrzutów sumienia - nie wybraliśmy beagla ze względu na jego dobro, ale jak mamy wybrać samoyeda, a nie goldena, to mimo że nie "odrzucam" żadnego konkretnego szczenięcia, muszę się oswoić z ciężarem wyboru :oczko2: Ale jak Lex będzie już z nami, to na pewno mi to minie :)

Dziękuję wszystkim za miłe słowa :)

Pozdrawiam

Champion
Avatar użytkownika
Posty: 2329
Dołączył(a): 14 paź 2013, o 23:41
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Poszukiwacze

Postprzez iwa » 21 kwi 2017, o 20:22

Witamy :) Jeśli spotkasz się na spacerze z samoyedem - przepadłaś :D Będziesz już kochać na zawsze :serducho:

Puppy
Avatar użytkownika
Posty: 62
Dołączył(a): 19 sty 2017, o 10:48
Lokalizacja: Kąty Wrocławskie

Re: Poszukiwacze

Postprzez Kanapix » 24 kwi 2017, o 10:04

Cześć :mrgreen:

Tak naprawde jeśli już się tutaj zarejestrowałaś i przywitałaś to 95% Ciebie jest już "przepadnięte" :D

Samojedów nie da się nie uwielbać :D Nawet jak rozrabiają ;D
Nie ufam ludziom, którzy nie lubią psów, ale ufam psu, który nie lubi jakiegoś człowieka.

Puppy
Posty: 79
Dołączył(a): 17 mar 2017, o 14:13

Re: Poszukiwacze

Postprzez czarodziejka » 24 kwi 2017, o 13:34

Kanapix napisał(a):Cześć :mrgreen:

Tak naprawde jeśli już się tutaj zarejestrowałaś i przywitałaś to 95% Ciebie jest już "przepadnięte" :D

Samojedów nie da się nie uwielbać :D Nawet jak rozrabiają ;D



:loveu:

Bejbik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 2 lut 2017, o 12:19

Re: Poszukiwacze

Postprzez upss18 » 2 maja 2017, o 16:50

Kanapix napisał(a):Cześć :mrgreen:

Tak naprawde jeśli już się tutaj zarejestrowałaś i przywitałaś to 95% Ciebie jest już "przepadnięte" :D

Samojedów nie da się nie uwielbać :D Nawet jak rozrabiają ;D


O tak:D zgadzam się z moim mężem:) Samojedki to przeurocze i przekochane stworzenia:)

Następna strona

Powrót do PRZYWITAJ SIĘ / Introductions

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości