Poszukiwacze

Zanim zaczniesz pisać - przedstaw się
Junior
Avatar użytkownika
Posty: 259
Dołączył(a): 20 kwi 2017, o 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Poszukiwacze

Postprzez Lexie » 5 maja 2017, o 22:36

Nadal czekam na moje pierwsze spotkanie z samoyedem, ale jestem pewna, że macie rację :)


Może podpowiecie, gdzie jeszcze w internecie warto spędzić trochę czasu? Mam listę książek, jedną już zaczęłam, ale może jakieś konkretne strony? Po angielsku oczywiście też ;)

Junior
Avatar użytkownika
Posty: 259
Dołączył(a): 20 kwi 2017, o 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Poszukiwacze

Postprzez Lexie » 16 sie 2017, o 12:46

Trochę niusów :) My już odliczamy do przyjazdu Lexie!*

Kontaktowaliśmy się z różnymi hodowcami (i wbrew temu, co piszecie o kłótliwości środowiska, nie spotkaliśmy się z żadnymi negatywnymi uwagami :D , było za to mnóstwo ostrzeżeń - za co bardzo dziękujemy), zebraliśmy mnóstwo rad, czytam drugą książkę, wybraliśmy psie przedszkole, ogarnęłam polecanych wetów w okolicy, wiem, gdzie jest fajny groomer, no i został wybrany miot z inowrocławskiej hodowli Qi Dogs, od p. Agnieszki. Dziewczyna może być u nas najwcześniej w połowie września (a naiwnie szukaliśmy na początku na początek września), ale remont raczej skończy się w trzecim tygodniu września, a pies musi mieć gotowe królestwo, więc prawdopodobnie padnie na weekend 24 września. Staram się jeszcze nie szykować wyprawki :sciana: Niestety naczytałam się właśnie o truciu psów we Wrocławiu, ale staram się nie wariować. Poza tym nadal zastanawiam się, jak będzie wyglądała socjalizacja psa, bo pod blokiem to są burki, a kwarantannę jakoś trzeba przejść. Więc pewnie Lexie poogląda świat z wysokości naszych rąk (wysoko nie będzie :ppp: ).

We wrześniu jest wystawa we Wrocławiu, bardzo chciałabym się wybrać, ale nie do końca wiem, z czym to się je - będę mogła podejść, żeby zobaczyć psy z bliska? :lol: Pytanie brzmi głupio, ale nie wiem, jak wygląda to od strony oglądających wystawę.







*Wydaje mi się, że imię widziałam już na tym forum - mam nadzieję, że nie będzie to źle odebrane, ale imię jest wybrane od dawna. Z narzeczonym ustaliliśmy, że każde z nas będzie miało prawo nazwania każdego ze zwierząt po swojemu - jestem pierwsza w kolejce, a takie imię mam wybrane od dawna. Był ewentualny Kokos, no ale płeć średnio pasuje ;) Ciekawe, czy zostanie prawnicza rodzinka. Znajomy (branża IT) zrobił tak: miał kotkę, którą nazwał Motherboard, a dzieciaki, które zostawił, to Transitor & Resistor :lol: Stąd chęć nazywania zwierząt "po branżowemu" ;)

PS: forum to naprawdę nieoceniona kopalnia wiedzy, bardzo Wam dziękuję, że macie zapał, żeby tutaj pisać!

Junior
Avatar użytkownika
Posty: 294
Dołączył(a): 29 lip 2015, o 23:27

Re: Poszukiwacze

Postprzez Raising Fluffy » 16 sie 2017, o 15:31

Wiesz, co do obecności szczeniaka na wystawie we Wrocławiu to ja bym nie ryzykowała...

Junior
Avatar użytkownika
Posty: 259
Dołączył(a): 20 kwi 2017, o 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Poszukiwacze

Postprzez Lexie » 16 sie 2017, o 15:41

Ależ oczywiście, że na wystawie będę tylko ja, przecież takie dziecko będzie miało wystarczająco dużo stresu :lol: Mogłam się jaśniej wyrazić ;)

edit 2: po prostu poluję na wystawę, a ta zbiega się z przyjazdem psa (chociaż średnio wierzę, że ten remont naprawdę skończy się do 24 września :yyy: )

Junior
Avatar użytkownika
Posty: 259
Dołączył(a): 20 kwi 2017, o 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Poszukiwacze

Postprzez Lexie » 16 sie 2017, o 15:59

PS: żeby nie było wątpliwości - nowy członek rodziny na tym nie ucierpi - pytam na zaś, gdyby była możliwość pójścia na tę wystawę, to nie chciałabym palnąć gafy i nie móc się przyznać tutaj, że byłam i coś napsociłam :devil: ale dziękuję za czujność, pewnie ludzie mają różne szalone pomysły ;)

Moderator
Avatar użytkownika
Posty: 5914
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 16:52
Lokalizacja: Łaszewo / Brodnica

Re: Poszukiwacze

Postprzez Winterfield » 16 sie 2017, o 16:21

Wielu hodowców jeździ na wystawy mając jednocześnie szczenięta w domu :P nikt im głowy nie urywa ;)
Natomiast jeśli jeżdżą - to na własne ryzyko, wiadomo :)
"Często nie polemizuję z lenistwa, gdy trzeba ubrać w ładne słowa pytanie, czy ktoś zupełnie stracił rozum." [Małokulturalna blog]
[Nasz kanał na YouTube] - ponoć pierwsze 100 tysięcy subskrybentów jest najtrudniejsze, później jest z górki... daj suba!

Obrazek

BIS Junior
Avatar użytkownika
Posty: 681
Dołączył(a): 12 gru 2012, o 00:12

Re: Poszukiwacze

Postprzez ada » 16 sie 2017, o 17:54

Wiem, że bywają uprzejmi hodowcy :spoko: , którzy są w stanie przetrzymać troszkę dłużej szczenię w hodowli przed odbiorem. A z tym remontem...Znam kilka osób, które generalny remont BYŁY ZMUSZONE wykonać po odrośnięciu szczeniaka, bo dekoracje zaproponowane przez nowego domownika nie bardzo im odpowiadały :lol:

Junior
Avatar użytkownika
Posty: 259
Dołączył(a): 20 kwi 2017, o 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Poszukiwacze

Postprzez Lexie » 16 sie 2017, o 18:01

Remont ma się skończyć za miesiąc, więc zakładamy, że przedłuży się jeszcze o tydzień, a w hodowli mamy dogadane, że możemy odebrać małą nawet później - przezorny zawsze ubezpieczony :D

A co do remontu - no trudno, musieliśmy go teraz zrobić i obiecaliśmy sobie, że nie będziemy płakać nad stratami (aż tak :ppp: ). Bardziej śmiejemy się z tego, że jak hałas remontowy się skończy - a mamy taki porządny remont, który wymaga kucia płytek i ścian itd, to jeśli pies będzie z tych gadatliwych, będziemy mieli odwiedziny sąsiadów dzień w dzień :D

Puppy
Posty: 33
Dołączył(a): 13 sie 2017, o 23:54
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Poszukiwacze

Postprzez Ewia » 17 sie 2017, o 17:39

Witam
Ja się też przyznam że z mężem jesteśmy na etapie planowania odwiedzenia hodowli w woj. Pomorskim znalezilismy w Gdyni, Gdańsku i Chojnicach.
Macie może jakieś opinie o powyższych hodowlach? Oczywiście zakładamy nawet podróż do hodowli w dalsze rejony ale narazie szukamy bliżej nas.
I mam jeszcze jedno pytanie może nie koniecznie super mądre ;p ale podobno każde pytanie jest dobre ;). Jak to jest ze spacerami w deszczu? Mąż się zastanawia czy w deszczu śmiersc mocno nasiaka woda ;p?? Może mało fachowo to opisałam ale mam nadzieję że wiadomo o co chodzi ;). Będę wdzięczna za wszelkie informacje ;).

Junior
Avatar użytkownika
Posty: 259
Dołączył(a): 20 kwi 2017, o 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Poszukiwacze

Postprzez Lexie » 17 sie 2017, o 19:39

Ewa, pytanie nie jest głupie, padło już zresztą na forum, bo ktoś pytał o płaszcz dla samoyeda - przy ulewach pies może się przeziębić, bo faktycznie wody dużo zostaje, poszukam tego wątku.

A co do szukania... Biorąc pod uwagę to, że najpierw zastanawialiśmy się nad innymi rasami, to w przypadku samoyedów jest łatwo i trudno jednocześnie: trudno, bo jest relatywnie mało hodowli (np. w porównaniu do beagli czy goldenów) i trudno zgrać np. czasowo - jak u nas, bo musiało być po remoncie, ale przed zimą, ale i łatwo - znajdziesz hodowlę i później wstukujesz w wyszukiwarkę na forum i coś już wiesz, zwłaszcza jak jesteś biernym słuchaczem jak ja - są osoby, których opinie bardzo cenię i jeśli o kimś wypowiadają się dobrze - no cóż, czymś trzeba się kierować i ja właśnie tak się kierowałam. Wierzę, że będę zadowolona. Poza tym na fejsie jest grupa ZKwP - tam ludzie też pytają o mioty, a o czymś te odpowiedzi też będą świadczyły (może o koleżeństwie też). A skoro masz możliwość pojechania i zobaczenia, to super. I eksterier rodziców też robi swoje :ppp:

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PRZYWITAJ SIĘ / Introductions

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości