Dzień dobry wszystkim!

Zanim zaczniesz pisać - przedstaw się
BIS Junior
Avatar użytkownika
Posty: 681
Dołączył(a): 12 gru 2012, o 00:12

Re: Dzień dobry wszystkim!

Postprzez ada » 5 wrz 2017, o 00:35

CrazyChazz napisał(a):Cześć!
Jestem Rafał:) od 5 miesięcy tata puchatej kulki o imieniu Sami. Miło być z Wami!
Pozdrawiam!

Obrazek


Przykre, że tak się to skończyło. Myślę, że zdecydowanej większości, która ma po prostu elementarny szacunek do człowieka, też było miło, i byłoby miło gdybyście zostali. Trzymamy kciuki za Twojego psiaczka.

BIS Junior
Avatar użytkownika
Posty: 375
Dołączył(a): 21 lis 2016, o 19:51
Lokalizacja: Rybnik

Re: Dzień dobry wszystkim!

Postprzez HeavenlySnowball » 5 wrz 2017, o 13:35

lex napisał(a):Co prawda reprezentant społeczności forumowej ze mnie żaden, ale wypowiem się choćby jako jeszcze nie tak dawno poszukiwacz hodowli.

CrazyChazz, chyba wiesz, że Twój wybór nie był najszczęśliwszy czy najlepszy - jak zwał tak zwał. I jasne, że teraz ważne jest zdrowie psa, a Twoje zaangażowanie nie jest mniejsze od zaangażowania właścicieli psów zarejestrowanych w ZKwP. Po prostu nie dziw się, że reakcja na zakup psa spoza ZKwP brzmi mniej więcej "o, znowu". Ja na pseudo byłam wyczulona dawno temu, bo się tym interesowałam od dziecka i coś w głowie zostało, ale to nadal nie jest wiedza powszechna (i jakoś mnie to nie dziwi nawet w dobie internetu). Tu nie chodzi o podziały na nas i na was, ale o tępienie pseudo, a najlepiej tępi się pseudo, bojkotując je i zwracając uwagę (po zakupie czy jeszcze przed). Jesteś na forum, więc są szanse, że ktoś kiedyś przeczyta wątek i wyciągnie z tego wnioski - członkowie forum komentują zachowania innych członków i dla korzyści teraźniejszej, i przyszłej. To nie jest chełpienie się wiedzą czy doświadczeniem dla satysfakcji (taką mam nadzieję). Jak palnę głupotę, to mi ją ktoś wytknie, o to chodzi.

Nie ma co się obrażać, forum jest fajne, a przede wszystkim jest skarbnicą wiedzy dla wszystkich.

Pozdrawiam i życzę zdrowia dla yeda :)

Podpisuje się pod tą wypowiedzią też uważam, że tu nie o ludzi chodzi tylko o tempienie pseudo i uswiadamianie innych. Dzięki tej wymianie zdań i poglądów powstał nowy artykuł "Gdzie kupić samoyeda?" uważam, że jest świetny i trafi do sporej liczby potencjalnych nabywców. Trzymam kciuki za twojego pieska.
Obrazek

BIS Junior
Avatar użytkownika
Posty: 681
Dołączył(a): 12 gru 2012, o 00:12

Re: Dzień dobry wszystkim!

Postprzez ada » 5 wrz 2017, o 18:35

Cel nie powinien uświęcać środków, o wiele lepsze efekty edukacyjne osiąga się poprzez pozytywny przekaz, a nie połajanki. Naprawdę nie trzeba być wysokiej klasy specjalistą , psychologiem, żeby o tym wiedzieć. Swoją mądrość można przekazać w kulturalny i rzeczowy sposób. Was to bezpośrednio nie dotknęło, ale Rafała już tak, może jakieś przepraszam? W co ja wierzę? :wywraca:

BIS Junior
Avatar użytkownika
Posty: 375
Dołączył(a): 21 lis 2016, o 19:51
Lokalizacja: Rybnik

Re: Dzień dobry wszystkim!

Postprzez HeavenlySnowball » 5 wrz 2017, o 19:03

ada napisał(a):Cel nie powinien uświęcać środków, o wiele lepsze efekty edukacyjne osiąga się poprzez pozytywny przekaz, a nie połajanki. Naprawdę nie trzeba być wysokiej klasy specjalistą , psychologiem, żeby o tym wiedzieć. Swoją mądrość można przekazać w kulturalny i rzeczowy sposób. Was to bezpośrednio nie dotknęło, ale Rafała już tak, może jakieś przepraszam? W co ja wierzę? :wywraca:

Też jestem tego zdania. Kiedyś pisałam w innym wątku, że nie miałam pojęcia o rodzajach rodowodów jak kupowałam pierwszego psa i moja historia jest podobna do tej którą opisywana @ iwa we wcześniejszym poście . Miałam porostu szczęście, że nie było ofert pseudo jak szukałam psa. Od podjęcia decyzji o samoyedzie do zakupu minął ponad rok w tym 6 ostatnich miesięcy to było dzwonienie po hodowlach czy mają dostępne szczeniaki i w większości wszystkie były już zarezerwowane. W związku z powyższym miałam dużo czasu na lekturę o rodowodach.
Obrazek

Junior
Avatar użytkownika
Posty: 259
Dołączył(a): 20 kwi 2017, o 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dzień dobry wszystkim!

Postprzez Lexie » 5 wrz 2017, o 21:35

ada napisał(a):Cel nie powinien uświęcać środków, o wiele lepsze efekty edukacyjne osiąga się poprzez pozytywny przekaz, a nie połajanki. Naprawdę nie trzeba być wysokiej klasy specjalistą , psychologiem, żeby o tym wiedzieć. Swoją mądrość można przekazać w kulturalny i rzeczowy sposób. Was to bezpośrednio nie dotknęło, ale Rafała już tak, może jakieś przepraszam? W co ja wierzę? :wywraca:


Nie chciałam dolewać oliwy do ognia (tj. uświęcać środków poprzez wytłumaczenie celu ww. wypowiedzi), a wręcz przeciwnie, jedynie wytłumaczyć, o co, moim zdaniem, to halo. A o co halo wytłumaczyła Winterfield w ostatnim artykule.
Nie dziwię się, że w takiej sytuacji niektóre wypowiedzi mogły dotknąć Rafała, ale przyznaję, że nie zwróciłam uwagi na formę wypowiedzi, które usprawiedliwiałam, a na treść - bo nie byłam adresatką wypowiedzi, więc zabrakło mi empatii.

Jeśli uraziłam - przepraszam, chciałam jedynie dać znać, że nie warto się obrażać, ale warto tutaj zostać ;)

BIS Junior
Avatar użytkownika
Posty: 681
Dołączył(a): 12 gru 2012, o 00:12

Re: Dzień dobry wszystkim!

Postprzez ada » 5 wrz 2017, o 22:37

Lex ani przez chwilę nie pomyślałam, że powinnaś za coś kogoś przeprosić. :kwiatek: Musisz być bardzo fajną osobą, że tak posłodzę.

Junior
Avatar użytkownika
Posty: 259
Dołączył(a): 20 kwi 2017, o 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dzień dobry wszystkim!

Postprzez Lexie » 6 wrz 2017, o 21:28

ada napisał(a):Lex ani przez chwilę nie pomyślałam, że powinnaś za coś kogoś przeprosić. :kwiatek: Musisz być bardzo fajną osobą, że tak posłodzę.


A tam, pokornieję z wiekiem :mrgreen: Pomijając to, że jak mam na tapecie zdjecie swojego papisia (przepraszam, jeśli kogoś żenuje to określenie, ale jak pisała Faust w jednym poście - jestem jak matka czekająca na dziecko), to naprawdę sama siebie nie poznaję :hahaha:
Pozdrawiam

Poprzednia strona

Powrót do PRZYWITAJ SIĘ / Introductions

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości