Dzień dobry wszystkim!

Zanim zaczniesz pisać - przedstaw się
BIS Junior
Avatar użytkownika
Posty: 681
Dołączył(a): 12 gru 2012, o 00:12

Re: Dzień dobry wszystkim!

Postprzez ada » 14 sie 2017, o 11:43

Fajnie się tak powyżywać na kimś kto ma już problem z cierpiącym szczeniakiem :oops: :niee: :eee: , oczywiście, że źle zrobił kupując z pseudo. Jakoś nikt nie porusza tematu, jak to wiodący hodowca w Polsce tłumaczy dysplazję swoich przebadanych psów jakimiś śmiesznymi argumentami, zrzucając winę całkowicie na właściciela ( wystarczy pogadać w kuluarach, ale uwaga, bo za chwilę możesz mieć telefon z połajankami, takie to czujne środowisko) . To już by nie było poprawne politycznie i musiałby runąć idealny obrazek pieczołowicie budowany od wieeeelu lat. Pozdrawiam tych co czuja się lepsi i mądrzejsi ha ha , od tych, co mają z pseudo.

BIS Junior
Avatar użytkownika
Posty: 375
Dołączył(a): 21 lis 2016, o 19:51
Lokalizacja: Rybnik

Re: Dzień dobry wszystkim!

Postprzez HeavenlySnowball » 14 sie 2017, o 12:01

HeavenlySnowball napisał(a):Współczuję, że piesek ma dysplazje :( a rodzice szczeniaka z tej "hodowli" byli przebadani w tym kierunku?


Odniosę sie do mojej powyższej wypowiedzi bo nie chce wyjść na mądrzejszą od innych albo lepszą bo nie mam psa z pseudo. Szkoda mi pieska a pytanie o badania zadałam bo chciałam zrozumieć sytuację. Różnie bywa wiec i pseudo może mieć zrobione badania. I tak masz racje, że i w ZK po rodzicach HD:A zdąża sie dysplazja. W mojej wypowiedzi nie ma osądu ani pogardy!! Każdy pies z obojętnie jakiego miejsca pochodzi jest tak samo ważny. Odpowiedź do @ Zoja że nie kupiła bym psa bez badań to jakiś grzech? Każdy ma prawo wyboru ja nie neguje wyborów innych i proszę nie krytykować mnie za moje poglądy i wybory.
Obrazek

Administrator ds. Sporów
Avatar użytkownika
Posty: 2174
Dołączył(a): 22 paź 2013, o 13:15
Lokalizacja: Polska

Re: Dzień dobry wszystkim!

Postprzez Zoja » 14 sie 2017, o 12:32

Nikt tu sie nie wyzywa na wlascicielu, bez przesady! :x po prostu padlo pytanie czy rodzice byli przebadani, to ze hodowla jest szyldu 'burka i ogórka' chyba moze budzic pewne podejrzenia w tym kierunku?

Administrator ds. Sporów
Avatar użytkownika
Posty: 2174
Dołączył(a): 22 paź 2013, o 13:15
Lokalizacja: Polska

Re: Dzień dobry wszystkim!

Postprzez Zoja » 14 sie 2017, o 12:35

I tak ada, ja czuje sie mądrzejsza od tych co kupują z pseudo. Mamy internet, mamy tv, trzeba byc ignorantem zeby dawac zarabiac takim ludziom. Ludzie powinni miec swiadomosc za co i komu płacą, chcą miec rasowego psa a potem różne kwiatki wychodzą. Oczywiscie ze i w hodowlach Fci bywa roznie ale tam przynajmniej mozna przesledzic historie rodzicow, dziadkow. Ktos kto bierze psa z pseudo lepszego lub gorszego nie ma zadnej gwarancji co z psa wyrosnie. Juz abstrachujac od tego czy oby na pewno warunki w jakich przechowywane sa psy sa faktyczne z tym co widzimy na zdjeciach a jednak ile razy widzimy w tv jak to wyglada naprawde??

Champion
Avatar użytkownika
Posty: 2329
Dołączył(a): 14 paź 2013, o 23:41
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Dzień dobry wszystkim!

Postprzez iwa » 14 sie 2017, o 13:36

W takim razie Zoja właśnie nazwałaś mnie ignorantem.
I tak, rozumiem, że można nie mieć wiedzy na temat FCI. I tak, nie czytałam w necie o pseudohodowlach. Wrzuciłam w necie "hodowle samoyed ", a potem do części z nich zadzwoniłam. Nie interesował mnie pies na wystawy, dlatego nie czytałam o FCI. Ja miałam szczęście , że trafiłam na p. Marzenę. Ale równie dobrze mogłam trafić do pseudo. Wystarczy, że w hodowli byłoby czysto, a szczeniaki zadbane i radosne. A nawet w pseudo mogą mieć przebadane psy - więc dla laika może to być wystarczające. I myślę, że takich "ignorantów" jak ja jest więcej, tylko boją się odezwać, żeby się nie narazić.
Owszem, teraz nie zrobiłabym tak. Ale to wynika z doświadczeń jakich nabyłam. Mam też świadomość, że obecnie trudniej jest osobom szukającym samoyeda, bo hodowli jest zatrzęsienie.

BIS Junior
Avatar użytkownika
Posty: 778
Dołączył(a): 19 cze 2014, o 15:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Dzień dobry wszystkim!

Postprzez Sambribert » 15 sie 2017, o 00:43

Proponuję założyć wątek i przypiąć go gdzieś wysoko "jak nabyć psa" lub "jak nie kupić z pseudo". Zgadzam się z Iwą. Dopóki sama nie nabyłam Amber nie zagłębiałam się tak mocno w papierologię. Właściciele pseudo mają takie gadane, że każdego mogę wprowadzić w błąd a "zwykły śmiertelnik" nie ma pojęcia jak powinna wyglądać właściwa metryka, tym bardziej, że ceny mają zbliżone do psów z ZKwP. Lepiej uświadamiać niż zaraz tu krzyczeć na człowieka jaki grzech popełnił. Pomyślmy jak promować nasz związek, który sam się nie promuje wcale to chyba najlepszy sposób na walkę z pseudo
Obrazek

Junior
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 3 paź 2016, o 09:54
Lokalizacja: Bydgoszcz/Świekatowo

Re: Dzień dobry wszystkim!

Postprzez Przemek Winter Is Coming » 15 sie 2017, o 10:24

Zgadzam się z przedmówcą, aczkolwiek na forum jest taki temat, na co wrócić uwagę kupując Samoyeda.http://e-samoyed.pl/forum/viewtopic.php?f=20&t=874
Mam wrażenie, że osoby które gdzieś/kiedyś miały już do czynienia z psami, interesowały się tematem od kogo i z jakiej hodowli kupić psa, co oznacza przynależność hodowli do związku, sprawdzają to forum zanim zdecydują się na zakup. Osoby, dla których Samek jest pierwszym psem i nigdy wcześniej nie miały styczności z naszym środowiskiem "psiarzy", trafiają tutaj już po zakupie i wtedy niestety już jest za późno....
Winter Is Coming From Poland (FCI) - domowa hodowla Samoyedów :)
http://www.winteriscomingfrompoland.com
Sklep z karmami www.dognotfrog.com

Bejbik
Avatar użytkownika
Posty: 5
Dołączył(a): 7 lip 2017, o 15:58
Lokalizacja: Opole/ Kudowa- Zdrój

Re: Dzień dobry wszystkim!

Postprzez CrazyChazz » 4 wrz 2017, o 22:30

Jakiś czas mnie tu nie było a widzę, że wątek mocno się rozwinął.
Loguję się na kilku forum, ale z czymś takim jeszcze się nie spotkałem. Dziękuję dyżurnym napinaczom i szydercom za upust dany swoim emocjom... :brawa:
Szkoda, że nie byliście tak aktywni w temacie, w którym pytałem o namiary na specjalistę.

Może i pies jest z pseudo hodowli, chyba lepiej, że szukam dla niego pomocy i robię wszystko żeby go wyleczyć a nie olewam temat. Pies jest przez nas traktowany jak członek rodziny
zrobilibyśmy dla niego wszystko, podejrzewam że traktujemy go lepiej niż niektórzy z Was Wasze. Może i zrobiliśmy błąd ale zdajemy sobie sprawę z tego i to MY ponosimy tego konsekwencje.

Do szanownej społeczności: wybaczcie, że trafiliśmy na to forum z naszym kundlem, przecież to forum tylko dla samojedów.



Forumowiczom, którzy odpowiedzieli w wątku o dysplazji, ukłony. Jutro jedziemy na kolejną konsultację...

Champion
Avatar użytkownika
Posty: 2329
Dołączył(a): 14 paź 2013, o 23:41
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Dzień dobry wszystkim!

Postprzez iwa » 4 wrz 2017, o 22:57

CrazyChazz napisał(a):Jakiś czas mnie tu nie było a widzę, że wątek mocno się rozwinął.
Loguję się na kilku forum, ale z czymś takim jeszcze się nie spotkałem. Dziękuję dyżurnym napinaczom i szydercom za upust dany swoim emocjom... :brawa:
Szkoda, że nie byliście tak aktywni w temacie, w którym pytałem o namiary na specjalistę.

Może i pies jest z pseudo hodowli, chyba lepiej, że szukam dla niego pomocy i robię wszystko żeby go wyleczyć a nie olewam temat. Pies jest przez nas traktowany jak członek rodziny
zrobilibyśmy dla niego wszystko, podejrzewam że traktujemy go lepiej niż niektórzy z Was Wasze. Może i zrobiliśmy błąd ale zdajemy sobie sprawę z tego i to MY ponosimy tego konsekwencje.

Do szanownej społeczności: wybaczcie, że trafiliśmy na to forum z naszym kundlem, przecież to forum tylko dla samojedów.



Forumowiczom, którzy odpowiedzieli w wątku o dysplazji, ukłony. Jutro jedziemy na kolejną konsultację...

Powodzenia. Trzymam kciuki

Junior
Avatar użytkownika
Posty: 259
Dołączył(a): 20 kwi 2017, o 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dzień dobry wszystkim!

Postprzez Lexie » 4 wrz 2017, o 23:11

Co prawda reprezentant społeczności forumowej ze mnie żaden, ale wypowiem się choćby jako jeszcze nie tak dawno poszukiwacz hodowli.

CrazyChazz, chyba wiesz, że Twój wybór nie był najszczęśliwszy czy najlepszy - jak zwał tak zwał. I jasne, że teraz ważne jest zdrowie psa, a Twoje zaangażowanie nie jest mniejsze od zaangażowania właścicieli psów zarejestrowanych w ZKwP. Po prostu nie dziw się, że reakcja na zakup psa spoza ZKwP brzmi mniej więcej "o, znowu". Ja na pseudo byłam wyczulona dawno temu, bo się tym interesowałam od dziecka i coś w głowie zostało, ale to nadal nie jest wiedza powszechna (i jakoś mnie to nie dziwi nawet w dobie internetu). Tu nie chodzi o podziały na nas i na was, ale o tępienie pseudo, a najlepiej tępi się pseudo, bojkotując je i zwracając uwagę (po zakupie czy jeszcze przed). Jesteś na forum, więc są szanse, że ktoś kiedyś przeczyta wątek i wyciągnie z tego wnioski - członkowie forum komentują zachowania innych członków i dla korzyści teraźniejszej, i przyszłej. To nie jest chełpienie się wiedzą czy doświadczeniem dla satysfakcji (taką mam nadzieję). Jak palnę głupotę, to mi ją ktoś wytknie, o to chodzi.

Nie ma co się obrażać, forum jest fajne, a przede wszystkim jest skarbnicą wiedzy dla wszystkich.

Pozdrawiam i życzę zdrowia dla yeda :)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PRZYWITAJ SIĘ / Introductions

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość