Pozwólcie, że się przedstawimy...

Zanim zaczniesz pisać - przedstaw się
Bejbik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 31 mar 2017, o 12:12
Lokalizacja: Ruitz, France

Pozwólcie, że się przedstawimy...

Postprzez Mirana » 31 lip 2017, o 09:33

Cześć. Nazywam się Mirana, a na awatarze widzicie mojego małego diabełka Nufiego :) Mam go od tygodnia, a zdążyłam już wiele z nim przejść, łącznie z pchłami :zly2: Najgorsze to jest piszczenie o 5 rano i budzenie wszystkich sąsiadów dookoła. Nie zdziwię się jak któregoś dnia zapuka do mnie policja. Zdecydowanie jest to osobnik dominujący i próbuje nami rządzić. Ale jak na niego tak patrzę, to od razu wybaczam mu wszystkie jego wybryki :serce:
Będę czytać regularnie forum, bo to moje pierwsze doświadczenie z jakimkolwiek psem, więc mam duuuuużo do nauki.
Pozdrawiam serdecznie!

Champion
Avatar użytkownika
Posty: 2329
Dołączył(a): 14 paź 2013, o 23:41
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Pozwólcie, że się przedstawimy...

Postprzez iwa » 31 lip 2017, o 11:29

Witaj. Diabełek jest słodki :serducho: A Ty masz piękne imię :)

Moderator
Avatar użytkownika
Posty: 5914
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 16:52
Lokalizacja: Łaszewo / Brodnica

Re: Pozwólcie, że się przedstawimy...

Postprzez Winterfield » 31 lip 2017, o 11:30

Witam serdecznie...
O matko, pchły?? :O ale że przywiózł je z hodowli, czy zdążył już złapać gdzieś na spacerze?
W jakim wieku jest Nufi? Z Jakiej hodowli pochodzi? :)
miłej lektury forum :)
"Często nie polemizuję z lenistwa, gdy trzeba ubrać w ładne słowa pytanie, czy ktoś zupełnie stracił rozum." [Małokulturalna blog]
[Nasz kanał na YouTube] - ponoć pierwsze 100 tysięcy subskrybentów jest najtrudniejsze, później jest z górki... daj suba!

Obrazek

Bejbik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 31 mar 2017, o 12:12
Lokalizacja: Ruitz, France

Re: Pozwólcie, że się przedstawimy...

Postprzez Mirana » 31 lip 2017, o 17:31

Przywiózł niestety z hodowli. Spryskiwano szczeniaki środkiem Frontline, ale jak wyjaśnił mi weterynarz, środek działa tylko na co drugą pchłę. Nie miał ich aż tak dużo, ale miałam trochę roboty. Po tabletce problem zniknął. Szczeniak kupiony w hodowli Elevage de l'Obskaia we Francji i obecnie ma 9 tygodni.

BIS Puppy
Avatar użytkownika
Posty: 102
Dołączył(a): 16 sty 2013, o 11:10

Re: Pozwólcie, że się przedstawimy...

Postprzez Royal Winter » 1 sie 2017, o 12:35

hmmmm ..... to ciekawe , ze hodowca wydał szczeniaka "zapchlonego" , czy to nie wbudzilo Panstwa podejrzen ? Rozumiem , ze rozne rzeczy w hodowli sie zdarzaja jednak obowiązkiem hodowcy jest wydac szczenie zdrowe i mnie by bylo wstyd , jesli moj maluch pojechalby do nowego domu z towarzyszami na grzbiecie :/ nie mniej jednak życzę aby udalo sie Panstwu pozbyć tego problemu i duzo radosci z nowego towarzysza rodziny :)
Obrazek

Bejbik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 31 mar 2017, o 12:12
Lokalizacja: Ruitz, France

Re: Pozwólcie, że się przedstawimy...

Postprzez Mirana » 1 sie 2017, o 13:27

Ma Pani absolutną rację. Mi też by było wstyd wydać takiego szczeniaka, gdybym była hodowcą. Zaufaliśmy tej kobiecie, miała bardzo dobre opinie w Internecie, psy wygrywały różne konkursy, były przepiękne. Porównaliśmy kilka hodowli i akurat ta hodowla wzbudziła nasze największe zaufanie, zresztą hodowca też, bo kobieta miała bardzo dużą wiedzę, umiała odpowiedzieć na każde pytanie, poza tym psy nie śmierdziały, było czysto. Szczerze mówiąc, nawet mi nie przyszło do głowy, żeby sprawdzić psu sierść. Zresztą do tej pory nie miałam pojęcia jak wygląda pchła i jej odchody.
Poza tym pies dostał zabawki, miski, smycze, karmę... . Poinformowaliśmy ją o problemie, ale brak odpowiedzi. Na telefony nie odpowiada. Wczoraj wieczorem przeprowadziłam dezynsekcję domu i miejsca gdzie śpi, bo odkryłam, że problem znowu wrócił. Czasami naprawdę chce mi się płakać.
Natomiast sam szczeniak jest cudowny, kochany, zabawny, ma dużo radości energii i gracji. Naprawdę jest naszą radością, mimo że kocha psocić. :zly2:

Junior
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 3 paź 2016, o 09:54
Lokalizacja: Bydgoszcz/Świekatowo

Re: Pozwólcie, że się przedstawimy...

Postprzez Przemek Winter Is Coming » 1 sie 2017, o 15:05

Witajcie! Miejmy nadzieję, że to tylko trudne miłego początki. Nufi to wszystko wynagrodzi w przyszłości.
Wytrwałości w czytaniu ;)
Winter Is Coming From Poland (FCI) - domowa hodowla Samoyedów :)
http://www.winteriscomingfrompoland.com
Sklep z karmami www.dognotfrog.com

Powrót do PRZYWITAJ SIĘ / Introductions

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości