Dzień dobry wszystkim :)

Zanim zaczniesz pisać - przedstaw się
Bejbik
Posty: 9
Dołączył(a): 12 lut 2018, o 19:58

Dzień dobry wszystkim :)

Postprzez Patrycja_01 » 7 mar 2018, o 13:57

Dzień dobry :)

Wraz z narzeczonym zdecydowaliśmy się na zakup naszego przyszlego samoyedka w okresie letnim. Wahamy się jednak cały czas nad płcią naszego psiaka. Jakie macie doświadczenia z pieskiem, a jakie z suczką ? Jak to jest gdy suczka ma cieczkę ? Zachowanie ich bardzo się różni ? Oczywiście zdaję sobie sprawę, że każdy piesek jest inny, lecz doświadczenie właścicieli na pewno coś więcej mi powie.
Pozdrawiam:)

Pośredni
Avatar użytkownika
Posty: 824
Dołączył(a): 22 wrz 2014, o 09:56
Lokalizacja: zachodniopomorskie, Świdwin

Re: Dzień dobry wszystkim :)

Postprzez colekcjonerka » 7 mar 2018, o 14:29

Witaj!!! :D

Musisz pogrzebać sobie trochę po forum bo temat różnic pomiędzy suczkami a samcami był już gdzieś poruszany :haha:

Ja mam 3 dziewczyny (w tym jedna wysterylizowana), w okresie cieczek na pewno trzeba bardzo pilnować bo pomysłowość yedów nie zna granić :devil: Do tego zawsze mamy kilku adoratorów w pobliżu, którym też pomysłów nie brakuje. Jeśli nie planujecie wystaw bardzo polecam sterylizację :D . W zasadzie problem z głowy a zachowanie suni nie zmienia się w ogóle (wbrew opiniom co niektórych). Moja jest dalej wesołą i bardzo aktywną suczką, bez nadwagi! :chytry:

Co do samców to wiem tyle, że wariują jak już dorosną i cieczki pojawią się w pobliżu :hahaha: :hahaha: Wyją, wylizują szczochy i obszczywają siebie nawzajem :devil: :devil: To wiem z opowieści znajomych. Problem poniekąd rozwiązuje również kastracja ;)

Resztę naprawdę znajdziesz gdzieś na forum, fajnie poczytać i się pośmiać :haha: :haha:

Bejbik
Posty: 9
Dołączył(a): 12 lut 2018, o 19:58

Re: Dzień dobry wszystkim :)

Postprzez Patrycja_01 » 7 mar 2018, o 14:31

Bardzo dziękuję, na pewno przeszukam jeszcze forum.
A ile miala Pani jedna suczka gdy przeszła sterylizacje ?

Pośredni
Avatar użytkownika
Posty: 824
Dołączył(a): 22 wrz 2014, o 09:56
Lokalizacja: zachodniopomorskie, Świdwin

Re: Dzień dobry wszystkim :)

Postprzez colekcjonerka » 7 mar 2018, o 14:35

Patrycja_01 napisał(a):A ile miala Pani jedna suczka gdy przeszła sterylizacje ?


10 miesięcy - dokładnie miesiąc po pierwszej cieczce :)

BIS Junior
Avatar użytkownika
Posty: 681
Dołączył(a): 12 gru 2012, o 00:12

Re: Dzień dobry wszystkim :)

Postprzez ada » 7 mar 2018, o 15:12

Witajcie. Dokładnie jest temat na forum "pies czy suczka ". Jeśli chodzi o sterylizację, to czytałam, że najlepiej zabieg wykonać po cieczce, ale powinno się doliczyć 9 tygodni ( czas ciąży) i okres na odchowanie szczeniąt. Chętnie bym swoją wysterylizowała, ale boję się ,że zacznie popuszczać mocz. Już wolę latać ze szmatą raz na jakiś czas , niż codziennie wycierać podłogi. Choć szczerze mówiąc, nie wiem, czy dotyczy to większości wysterylizowanych suczek, czy raczej zdarza się sporadycznie.

Pośredni
Avatar użytkownika
Posty: 824
Dołączył(a): 22 wrz 2014, o 09:56
Lokalizacja: zachodniopomorskie, Świdwin

Re: Dzień dobry wszystkim :)

Postprzez colekcjonerka » 7 mar 2018, o 15:19

ada napisał(a):.......ale boję się ,że zacznie popuszczać mocz.....


Myślę, że to zdarza się sporadycznie. Ja mam samoyedkę wysterylizowaną i sznaucerkę min. Jedna po operacji w wieku 10 miesięcy, druga 2 lat. U żadnej nie ma popuszczania moczu :D

Bejbik
Posty: 9
Dołączył(a): 12 lut 2018, o 19:58

Re: Dzień dobry wszystkim :)

Postprzez Patrycja_01 » 7 mar 2018, o 15:27

Dziękuję za odpowiedzi :)

BIS Junior
Avatar użytkownika
Posty: 375
Dołączył(a): 21 lis 2016, o 19:51
Lokalizacja: Rybnik

Re: Dzień dobry wszystkim :)

Postprzez HeavenlySnowball » 7 mar 2018, o 16:07

Jeżeli chodzi o sterylizacje/kastracje polecam artykuł http://www.molosy.pl/showthread.php?t=29608
Proponuję dokładnie go przeczytać zanim podejmie się decyzję o zabiegu.
Obrazek

Pośredni
Avatar użytkownika
Posty: 824
Dołączył(a): 22 wrz 2014, o 09:56
Lokalizacja: zachodniopomorskie, Świdwin

Re: Dzień dobry wszystkim :)

Postprzez colekcjonerka » 7 mar 2018, o 16:42

HeavenlySnowball napisał(a):Jeżeli chodzi o sterylizacje/kastracje polecam artykuł http://www.molosy.pl/showthread.php?t=29608
Proponuję dokładnie go przeczytać zanim podejmie się decyzję o zabiegu.


Zawsze są i byli zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy kastracji. Ja widzę po swoich dwóch sukach i jednym samcu tylko pozytywy. Samiec ma 12 lat, jedna suka 12 lat, druga 3,5 roku. U żadnego z tych psiurów nie zauważyłam skutków ubocznych. Suczka 12 letnia dalej zachowuje się jak młody szczenior, 3,5 letnia aktywnie uczestniczy w sportach i nie są upasione (fakt, ze zwiększył się apetyt i tego trzeba pilnować) i u żadnego nie ma popuszczania moczu :pp:

Także ja polecam!! Uważam że jest więcej pozytywów niż negatywów ;)

BIS Junior
Avatar użytkownika
Posty: 375
Dołączył(a): 21 lis 2016, o 19:51
Lokalizacja: Rybnik

Re: Dzień dobry wszystkim :)

Postprzez HeavenlySnowball » 7 mar 2018, o 16:59

Nie miałam na celu zniechęcać czy zachęcania kogoś do zabiegu a do zapoznania się z WADAMI i ZALETAMI. W przypadku tak ważnej decyzji bo nie jest to zabieg "kosmetyczny" i może mieć wpływ na dalsze życie psa lepiej zaznajomić się z tematem bardziej szczegółowo i samemu podjąć decyzje. Uważam również, że nie powinno się wykonywać takiego zabiegu bo "ktoś mi polecił" powinna to być decyzja indywidualna. Można owszem zapytać o opinię ale nic poza tym.
Obrazek

Następna strona

Powrót do PRZYWITAJ SIĘ / Introductions

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości