Witam

Zanim zaczniesz pisać - przedstaw się
Avatar użytkownika
Posty: 1
Dołączył(a): 23 kwi 2021, o 15:58

Witam

Postprzez Rena71 » 23 kwi 2021, o 16:11

Witam , na razie szukamy fachowych informacji szczególnie gdzie kupimy my mieć pewność że piesek będzie ze szczęsliwego domu.
Mieszkamy na ŚLąsku

BIS Junior
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 01:19
Lokalizacja: Kraków.

Re: Witam

Postprzez Mhruu » 26 kwi 2021, o 22:37

Hej!
Najważniejsze jest sprawdzenie, czy hodowla zarejestrowana jest w Związku Kynologicznym w Polsce (ZKwP) zrzeszonym w międzynarodowym FCI. Jest to jedyny związek, który daje gwarancję, że pies którego kupicie to czystej rasy samoyed. Tylko tam otrzymacie metrykę, na której podstawie możecie wyrobić prawdziwy rodowód dla psa. Wszelkie inne organizacje i stowarzyszenia powstały w celu obejścia prawa, czyli ustawy z 2012 roku, która zakazała handlu zwierzętami poza hodowlą. W tych stowarzyszeniach nie zwracają uwagę na to, czy samoyed faktycznie jest samoyedem lub czy nie ma problemów zdrowotnych, które dyskwalifikowałyby go z hodowli. Ogólnie istnieją tylko po to, by obejść prawo.
Kolejną rzeczą na którą warto zwrócić uwagę to badania rodziców w hodowli. Warto by miały zrobione badania bioder oraz oczu. Jeśli hodowca nie ma nic do ukrycia to nie będzie miał problemu, gdy o badania zapytacie, a nawet chętnie się niemi pochwali ;)
Myślę, że dodatkowo można też zapisać się do grup na fb (Samoyed Fans Polska, Samoyed in Poland) i w lupce wpisać nazwę hodowli. Jeśli coś jest w hodowli nie tak to jest duża szansa, że ktoś o tym pisał.
No i przede wszystkim porozmawiać z hodowcą i zobaczyć, czy nadajecie na tych samych falach i czy złapiecie dobry kontakt. Według mnie pomoc hodowcy jest nieoceniona, więc warto mieć takiego, z którym dobrze się będziecie dogadywać :)

Tutaj znajdziecie listę legalnych hodowli. Warto jednak sprawdzić samemu wybranego hodowcę (wyszukać na fb informacje oraz porozmawiać z hodowcą, jak już wcześniej wspominałam :) )
http://e-samoyed.pl/hodowle

Powrót do PRZYWITAJ SIĘ / Introductions

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości