Przywitanie

Zanim zaczniesz pisać - przedstaw się
Junior
Posty: 199
Dołączył(a): 31 gru 2012, o 16:31
Lokalizacja: Szczecin

Re: Przywitanie

Postprzez magda1 » 27 lut 2013, o 22:04

I my też witamy na forum :D to co napisały dziewczyny nic dodać nic ująć, też życzę aby czas oczekiwania szybko minął :D i aby się dobrze wyspać :twisted:

Posty: 2
Dołączył(a): 27 mar 2013, o 15:57

Re: Przywitanie

Postprzez julia » 27 mar 2013, o 16:17

Witam wszystkich:) Nie jestem jeszcze właścicielką samoyeda, ale zastanawiam się nad zakupem tego ślicznego psiaka. Chciałabym się dowiedzieć czegoś więcej o tej rasie. Możecie mi powiedzieć jak ta rasa radzi sobie z innymi psami w domu? Mam już 8-letniego beaucerona, który jest z natury bardzo przyjazny dla innych psów.

Grand Champion
Avatar użytkownika
Posty: 3037
Dołączył(a): 1 lut 2013, o 21:21
Lokalizacja: Rosiny Zachodniopomorskie

Re: Przywitanie

Postprzez Achaja » 27 mar 2013, o 16:57

Cześć Julia. Myślę, że jesteś w odpowiednim miejscu to forum, dzięki pracy kilku osób, jest na prawdę wspaniałym kompendium wiedzy :) Ja nieustannie czytam je z zaciekawieniem...

Co do tego czy samoyedy odnajdują się w innym czterołapim towarzystwie to... myślę, że nie ma przeciwskazań. Rzecz w tym, że to nie jest raczej domena rasy a cecha jednostkowa. W jednym miocie występują pieski towarzystwie, nietowarzyskie, z wyraźnym dominacyjnym zapędem lub leż z natury uległe. Najważniejsze jest dobre określenie charakteru Twojego beaucerona i dopasowanie szczeniaczka również do niego. Chodzi mi tu głównie by nie spotkały się dwa dominatory ;) Dobry hodowca na pewno Ci pomoże w wyborze odpowiedniego dla Was psiaka.
Obrazek

Posty: 4
Dołączył(a): 12 mar 2013, o 18:43
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przywitanie

Postprzez Mała_Mi » 27 mar 2013, o 20:58

No to w końcu i jak się przywitam. Podobnie jak julia nie mam samoyeda ale rozważam kupno szczeniaka. Na razie dużo o rasie czytam i co raz bardziej dochodzę do tego, że to pies dla mnie. Nie wiem tylko jak mój kot zareaguje na nowego towarzysza. Zazdrosna z niego bestia :)

Grand Champion
Avatar użytkownika
Posty: 3037
Dołączył(a): 1 lut 2013, o 21:21
Lokalizacja: Rosiny Zachodniopomorskie

Re: Przywitanie

Postprzez Achaja » 28 mar 2013, o 09:44

Witaj, Mała Mi :)

U nas z kotami bywa różnie ;) Ale nasza Achajka to mały dominant powoli zaczyna trzymać tutaj wszystkich za pyszczki :)
Obrazek

Posty: 4
Dołączył(a): 12 mar 2013, o 18:43
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przywitanie

Postprzez Mała_Mi » 28 mar 2013, o 11:05

Obawiam się, że mój kot śmiertelnie się na mnie obrazi-jestem jego ukochaną pańcią :)

Grand Champion
Avatar użytkownika
Posty: 3037
Dołączył(a): 1 lut 2013, o 21:21
Lokalizacja: Rosiny Zachodniopomorskie

Re: Przywitanie

Postprzez Achaja » 28 mar 2013, o 12:46

Spróbujcie najpierw z innym psiakiem. Zróbcie test. Zaproś koleżankę lub kolegę, która ma spokojnego psa (nie pragnącego urządzić sobie z twojej kici uczty ;) ) I zobacz co się będzie działo.

A że będzie obraza majestatu? Moje nadal są głęboko obrażone z powodu Achajki :twisted: A dopiero co zdąrzyły odżałować Casi.
Obrazek

BIS Junior
Avatar użytkownika
Posty: 681
Dołączył(a): 12 gru 2012, o 00:12

Re: Przywitanie

Postprzez ada » 28 mar 2013, o 15:49

Szczeniaczka z miotu można wybrać samemu. Nie trzeba być behawiorystą, który za taką usługę skasuje od 300 - 400 zł. Należy tylko w odpowiednim czasie odwiedzić hodowlę najlepiej jako pierwszy kupujący, żeby szczeniaczki nie były jeszcze przyporządkowane, gdyż bardzo ważną rolę odgrywa wiek pieska. Poczytaj w necie,a na pewno znajdziesz odpowiedni test, którego przeprowadzenie nie jest wielką filozofią a wręcz ogromną przyjemnością.Pamiętam jaka byłam dumna z siebie, że wybrałam sama szczeniaczka biorąc pod uwagę głównie jego reakcje na określone sytuacje, a nie wygląd pyszczka (oczywiście nie neguję w tym momencie wyboru ze względu na eksterier, bo każdy ma prawo mieć swoje priorytety ;) ). Pewien behawiorysta, który miał kontakt z dorosłą moją milusińską stwierdził, że jeszcze tak zrównoważonego samoyeda nie widział :D . Powodzenia. Jeszcze tylko dodam, że w miocie na 5 badanych tylko dwa szczeniaczki " zdały" test.

Grand Champion
Avatar użytkownika
Posty: 3037
Dołączył(a): 1 lut 2013, o 21:21
Lokalizacja: Rosiny Zachodniopomorskie

Re: Przywitanie

Postprzez Achaja » 28 mar 2013, o 16:58

Test, o którym mówi Ada jest w książce naszego weta- Andrzeja Lisowskiego, dostępnej w formie elektronicznej całkiem za darmo pod tym adresem:

http://www.ta-bajka.pl/Moj_pierwszy_pies.doc
Obrazek

Pośredni
Avatar użytkownika
Posty: 915
Dołączył(a): 2 sty 2013, o 10:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przywitanie

Postprzez Anonymous2 » 28 mar 2013, o 23:06

Achaja, bardzo ciekawy i dla wielu pewnie przydatny link zamieściłaś. Zachęcam, żeby zajrzeć. :D

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PRZYWITAJ SIĘ / Introductions

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 59 gości