Witam Wszystkich

Zanim zaczniesz pisać - przedstaw się
Bejbik
Posty: 7
Dołączył(a): 9 maja 2014, o 21:00
Lokalizacja: Wrocław/Leszno

Witam Wszystkich

Postprzez Madzik » 9 maja 2014, o 21:08

Witam mam na imię Magda :) W niedalekiej przyszłości chciałabym mieć samoyeda.
Bardzo podobają mi się te psiaki ale ma w domu trójkę małych dzieciaków i nie wiem czy ta rasa nadaje się dla nich.
Mam nadzieję że rozwiejecie moje wątpliwości :)
Pozdrawiam

BIS Junior
Avatar użytkownika
Posty: 681
Dołączył(a): 12 gru 2012, o 00:12

Re: Witam Wszystkich

Postprzez ada » 9 maja 2014, o 22:08

Witaj Magda wśród miłośników psów rasy samoyed! :) Samoyedy są bardzo łagodne i nadają się dla rodzin z dziećmi. Jednak ze względu na ilość czasu, jaką trzeba poświęcić posiadanemu psu i dodatkowych obowiązków z tym związanych, odradzam wychowującym małe dzieci zakup samoyeda. W którymś z wątków, na pewno ktoś będzie pamiętał tytuł ,forumowicze bardzo szczegółowo motywowali dlaczego lepiej zaczekać aż dzieci podrosną z zakupem samoyeda . Sama, jak trochę poserfujesz, z pewnością znajdziesz wiele cennych info. :)

Grand Champion
Avatar użytkownika
Posty: 3037
Dołączył(a): 1 lut 2013, o 21:21
Lokalizacja: Rosiny Zachodniopomorskie

Re: Witam Wszystkich

Postprzez Achaja » 9 maja 2014, o 22:50

Witaj, Magda :D To prawda można stracić dla samoyedów głowę a gwarantuję, że ta piękna powierzchowność skrywa fascynujące wnętrze. Trzeba mieć tylko czas na jego odkrycie :) Nikt CI tutaj samoyeda nie będzie odradzał ;) To ty we własnym sumieniu musisz postanowić czy faktycznie masz czas i predyspozycje na właściciela samoyeda :)

Polecam Twojej uwadze kilka wątków i artykułów:

Po pierwsze- genialny artykuł "zanim kupisz samoyeda": http://e-samoyed.pl/o-rasie/informacje- ... z-samoyeda

Po drugie- "Niszczenie i demolowanie domu": viewtopic.php?f=9&t=531

I po trzecie (wątek o którym pisała Ada)- dziecko i samoyed: viewtopic.php?f=9&t=855

Ja Ci życzę miłego forumowania i by Twoje marzenie o samoyedzie, wcześniej czy później (bo przecież dzieci w końcu wyrastają z pieluszek) się spełniło :)
Obrazek

Bejbik
Posty: 7
Dołączył(a): 9 maja 2014, o 21:00
Lokalizacja: Wrocław/Leszno

Re: Witam Wszystkich

Postprzez Madzik » 9 maja 2014, o 23:21

Ślicznie dziękuję Achajo:)
Ewentualny zakup planuję nie szybciej niż za 3 lata wtedy najmłodsza córcia będzie miała 3,5roku a najstarsza 9lat, synuś 8lat. W moim rodzinnym domu psy były zawsze, nie były to wprawdzie samoyedy ale mieliśmy domową hodowlę bernardynów, mopsów plus nierasowa bokserka:)

Powrót do PRZYWITAJ SIĘ / Introductions

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości