Czarek okolice Krakowa

Do adopcji, zgubiony, poszukiwany, znaleziony!
Adoptions inc.

Moderator: Anonymous2

BIS Junior
Avatar użytkownika
Posty: 681
Dołączył(a): 12 gru 2012, o 00:12

Re: Czarek okolice Krakowa

Postprzez ada » 23 lut 2015, o 23:15

Gdyby sprawa była czysta, od razu schronisko podałoby adres, pod który wydało psa, żeby potwierdzić, iż odebrał go prawowity właściciel. Dlaczego robią z tego tajemnicę? :x Domyślam się, że właścicielka rozpoznała Czarka ze zdjęć? Mam nadzieję , że interwencja policji wystarczy, jeśli nie to chyba pozostaje sąd.

Puppy
Posty: 43
Dołączył(a): 9 lut 2014, o 10:09
Lokalizacja: Kraków

Re: Czarek okolice Krakowa

Postprzez lisia115 » 23 lut 2015, o 23:17

ada napisał(a):Gdyby sprawa była czysta, od razu schronisko podałoby adres, pod który wydało psa, żeby potwierdzić, iż odebrał go prawowity właściciel. Dlaczego robią z tego tajemnicę? :x Domyślam się, że właścicielka rozpoznała Czarka ze zdjęć? Mam nadzieję , że interwencja policji wystarczy, jeśli nie to chyba pozostaje sąd.


Na zdjęciach ze schroniska właścicielka rozpoznała swoją zgubę, stąd mamy pewność, że piesek ze schroniska jest poszukiwanym Czarusiem

BIS Junior
Avatar użytkownika
Posty: 681
Dołączył(a): 12 gru 2012, o 00:12

Re: Czarek okolice Krakowa

Postprzez ada » 24 lut 2015, o 00:11

Przyjrzałam się tym zdjęciom, musiał się bidulek przedzierać przez jakieś błotniste chaszcze, pysio wystraszone :( . Całe szczęście, że wstawili te fotki, dzięki temu Czarek został namierzony. Może ktoś z forum współpracuje z jakimś zaprzyjaźnionym schroniskiem i mógłby zadzwonić i dowiedzieć się co w takiej sytuacji można zrobić? Postaram się jutro dryndnąć do schroniska w mojej okolicy i podpytam kierowniczkę. Może coś podpowie.
Ostatnio edytowano 24 lut 2015, o 01:05 przez ada, łącznie edytowano 1 raz

Pośredni
Avatar użytkownika
Posty: 1131
Dołączył(a): 20 lip 2013, o 23:30
Lokalizacja: Kielce

Re: Czarek okolice Krakowa

Postprzez Kesi » 24 lut 2015, o 00:33

włascicielka ma rodowód i wszystko co potwierdza własnośc psa, niech z dokumentami i screenem zdjęcia ze strony schroniska na którym rozpoznała swojego psa idzie na Policje i to zgłosi.
Obrazek

Pośredni
Avatar użytkownika
Posty: 915
Dołączył(a): 2 sty 2013, o 10:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czarek okolice Krakowa

Postprzez Anonymous2 » 24 lut 2015, o 01:01

ada napisał(a):Gdyby sprawa była czysta, od razu schronisko podałoby adres, pod który wydało psa, żeby potwierdzić, iż odebrał go prawowity właściciel. Dlaczego robią z tego tajemnicę?

Z tego co wiem schroniska takich informacji nie mogą udzielać w przypadku adopcji ze względu na ochronę danych, ale tutaj pracownicy popełnili błąd i sami powinni sytuację wyjaśnić.
Jeśli policja była w schronisku to chyba mogli podać im dane osoby, która psa zabrała.
Wiadomo w jaki sposób pies trafił do schroniska? Może policja/straż miejska go zawiozla i widzieli tatuaż? Psiak miał jakąś obrożę?

BIS Junior
Avatar użytkownika
Posty: 681
Dołączył(a): 12 gru 2012, o 00:12

Re: Czarek okolice Krakowa

Postprzez ada » 24 lut 2015, o 11:39

Telefonowałam do "mojego" schroniska, rzeczywiście nie mogą podać danych osobowych, ale schronisko może umówić spotkanie w celu skonfrontownia do kogo rzeczywiście należy pies. Osoby, które zgłosiły się po psa powinny mieć ze sobą numer tatuażu, krótko mówiąc papiery na psa. Schronisko może też za zgodą tych pierwszych podać ich numer telefonu właścicielom Czarka w celu umówienia się na spotkanie. Wiemy już , że na razie na skutek braku dobrej woli te rozwiązania są niestety nierealne. Padło również hasło policja i prawnik, a więc potwierdzenie tego o czym już tu pisaliśmy.

Puppy
Posty: 43
Dołączył(a): 9 lut 2014, o 10:09
Lokalizacja: Kraków

Re: Czarek okolice Krakowa

Postprzez lisia115 » 24 lut 2015, o 12:17

Czy miał obrożę nie wiem, ale wydaje mi się, że nie miał gdyż przesiadywał na ogrodzie. Nic nowego w tej sprawie nie wiem, ale dziękuję za wszystkie podpowiedzi, oczywiście przekażę je właścicielce.

Junior
Posty: 183
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 17:29
Lokalizacja: Łódz

Re: Czarek okolice Krakowa

Postprzez Yukibana » 24 lut 2015, o 12:55

Wygląda na to że właścicielka albo ma pecha albo jest nie odpowiedzialna.Rok temu też była taka sytuacja tylko z innym samoyedem .Na szczęście chłopak szybko się znalazł i oby tym razem tak było.

Pośredni
Avatar użytkownika
Posty: 1131
Dołączył(a): 20 lip 2013, o 23:30
Lokalizacja: Kielce

Re: Czarek okolice Krakowa

Postprzez Kesi » 24 lut 2015, o 13:51

a co nieodpowiedzialnego jest po stronie właściciela że schronisko tak postąpiło ?????
Obrazek

BIS Junior
Posty: 695
Dołączył(a): 9 cze 2014, o 00:46
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: Czarek okolice Krakowa

Postprzez goloszka » 24 lut 2015, o 14:01

Mocno trzymam kciuki,zeby jak najszybciej wrócil do włascieli

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do SAMOYEDY W POTRZEBIE / Samoyeds rescue

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości