Czarek okolice Krakowa

Do adopcji, zgubiony, poszukiwany, znaleziony!
Adoptions inc.

Moderator: Anonymous2

Pośredni
Avatar użytkownika
Posty: 1131
Dołączył(a): 20 lip 2013, o 23:30
Lokalizacja: Kielce

Re: Czarek okolice Krakowa

Postprzez Kesi » 25 lut 2015, o 13:43

uważam że bardzo prawdopodobne ze ten znaleziony i ten ze schronu to jest jeden i ten sam pies. I że pies ze schroniska to nie jest Czarek.
Obrazek

BIS Junior
Avatar użytkownika
Posty: 681
Dołączył(a): 12 gru 2012, o 00:12

Re: Czarek okolice Krakowa

Postprzez ada » 25 lut 2015, o 13:55

Też wydaje mi się ,że ten ze schronu ( znaleziony w Chrzanowie) to nie Czarek, który ma bardzo charakterystyczne oczy, chyba że temu znalezionemu zmienił się kształt pod wpływem stresu. Skoro policja miała to sprawdzić wczoraj, to chyba już dziś będzie wiadomo, czy Czarek się odnalazł.

Pośredni
Avatar użytkownika
Posty: 915
Dołączył(a): 2 sty 2013, o 10:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czarek okolice Krakowa

Postprzez Anonymous2 » 25 lut 2015, o 14:07

ada napisał(a):Też wydaje mi się ,że ten ze schronu ( znaleziony w Chrzanowie) to nie Czarek, który ma bardzo charakterystyczne oczy, chyba że temu znalezionemu zmienił się kształt pod wpływem stresu. Skoro policja miała to sprawdzić wczoraj, to chyba już dziś będzie wiadomo, czy Czarek się odnalazł.


Dostałam odpowiedź od właścicieli. Policja ustaliła, iż samoyed ze schroniska to nie jest Czarek.

To tyle, jeśli chodzi o rozpoznawanie swojego pupila ze zdjęć...
Mam nadzieję, że właścicielka Czarka napisze sprostowanie w utworzonym przez siebie wydarzeniu, ponieważ w tym momencie to schronisko i jego pracownicy zostali niesłusznie oskarżeni.

Puppy
Posty: 43
Dołączył(a): 9 lut 2014, o 10:09
Lokalizacja: Kraków

Re: Czarek okolice Krakowa

Postprzez lisia115 » 25 lut 2015, o 14:16

Szczerze to już sama nie mam pojęcia, pytałam właścicielki czy na pewno pies ze zdjęcia ze strony schroniska to Czarek odpowiedziała, że tak....

Administrator ds. Sporów
Avatar użytkownika
Posty: 2174
Dołączył(a): 22 paź 2013, o 13:15
Lokalizacja: Polska

Re: Czarek okolice Krakowa

Postprzez Zoja » 25 lut 2015, o 17:33

z tych dwoch zdjec na moje oko to ten sam pies. Lewa lapke ma dokladnie tak samo ubrudzona na jednym i drugim zdjeciu.

Champion
Avatar użytkownika
Posty: 2329
Dołączył(a): 14 paź 2013, o 23:41
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Czarek okolice Krakowa

Postprzez iwa » 25 lut 2015, o 20:55

Uszy wyglądają tak samo na obu zdjęciach...są dosyć duże. A kształt oczu trudno ocenić, bo zdjęcia pod innym kątem pokazują pysk.
Mam nadzieję, że to nie jakaś chora akcja, jaką już niedawno zrobiła jedną panienka :niee:

Pośredni
Avatar użytkownika
Posty: 915
Dołączył(a): 2 sty 2013, o 10:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czarek okolice Krakowa

Postprzez Anonymous2 » 25 lut 2015, o 22:20

Anonymous2 napisał(a):Dostałam odpowiedź od właścicieli. Policja ustaliła, iż samoyed ze schroniska to nie jest Czarek.


Pies w schronisku to ten sam pies co w Chrzanowie i nie jest to Czarek. Podejrzewam, że Czarek nadal jest poszukiwany.

BIS Junior
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 01:19
Lokalizacja: Kraków.

Re: Czarek okolice Krakowa

Postprzez Mhruu » 26 lut 2015, o 20:30

Słowa właścicielki "Pies ze schroniska to nie Czarek ale mozliwe i najprawdopodobniej pies był podstawiony." :?
Ostatnio edytowano 26 lut 2015, o 21:15 przez Mhruu, łącznie edytowano 1 raz

Pośredni
Avatar użytkownika
Posty: 915
Dołączył(a): 2 sty 2013, o 10:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czarek okolice Krakowa

Postprzez Anonymous2 » 26 lut 2015, o 20:53

Mhruu napisał(a):Słowa właścicielki "Pies ze schroniska to nie Czarek ale mozliwe i najprawdopodobniej pies był podstawiony." :?


Przepraszam bardzo, ale nie wytrzymam. W całej sytuacji najbardziej pokrzywdzony jest pies i to jego mi strasznie szkoda. Mam głęboką nadzieję, że przez nieodpowiedzialność swoich właścicieli nie skończył pod kołami samochodu albo w inny tragiczny sposób.

Według mnie właścicielka Czarka jest skrajnie nieodpowiedzialną osobą. Jej obowiązkiem było dopilnować, żeby pies nie uciekał, jeśli zdarzały się sytuacje, że pies potrafił wydostać się z ogrodu to powinno się go zabezpieczyć tak, żeby nie mógł. Jeśli zdarzały się ucieczki pomimo dodatkowych zabezpieczeń to pies nie powinien być puszczany do ogrodu bez nadzoru, a już takim kompletnym minimum, całkowitą podstawą powinna być obroża z dobrze widoczną adresówką na stałe albo chociaż na czas pobytu w ogrodzie.

Inną kwestią jest fakt, że właścicielka z całą pewnością mówiła, że przecież jest w stanie rozpoznać swojego pupila na zdjęciu, a przy tym samym psie na dwóch różnych zdjęciach mówi, że jeden jest jej, a drugi nie.
Podejrzewam, że o psie z Chrzanowa dowiedziała się jako jedna z pierwszych (sama do właścicieli dzwoniłam), mogła zadzwonić na policje dowiedzieć się gdzie pies jest i sprawdzić czy to na pewno nie jej Czarek. Zamiast tego na podstawie jednego zdjęcia, na którym psa nie widać w całej okazałości stwierdziła, że to nie jest ich pies.
Pies ten pojechał do schroniska, pracownicy wstawili nowe zdjęcia i okazuje się, że teraz z całą pewnością jest to Czarek. Przy czym właścicielka cały czas upierała się, że pies z Chrzanowa i pies ze schroniska to dwa różne psy, a jest to ten sam pies.

Właścicielka narobiła szumu, że schronisko sprzedało psa i kręci w tej sprawie, nie chcą podać adresu osób, które psa odebrały, a prawda jest taka, że schronisko złamałoby przepisy, gdyby takie dane podało.
Policja pojechała, sprawdziła czy pies zabrany ze schroniska to był Czarek, okazuje się, że nie był. A właścicielka twierdzi, że pies został podmieniony. W naprawdę banalny sposób można było taką podmianę wykluczyć, wystarczyłoby, żeby właścicielka skontaktowała się z osobą, która psa znalazła w Chrzanowie.
Ostatnio edytowano 26 lut 2015, o 21:48 przez Anonymous2, łącznie edytowano 1 raz

Administrator ds. Sporów
Avatar użytkownika
Posty: 2174
Dołączył(a): 22 paź 2013, o 13:15
Lokalizacja: Polska

Re: Czarek okolice Krakowa

Postprzez Zoja » 26 lut 2015, o 21:08

:?

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do SAMOYEDY W POTRZEBIE / Samoyeds rescue

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości