Czarek okolice Krakowa

Do adopcji, zgubiony, poszukiwany, znaleziony!
Adoptions inc.

Moderator: Anonymous2

Junior
Posty: 183
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 17:29
Lokalizacja: Łódz

Re: Czarek okolice Krakowa

Postprzez Yukibana » 24 lut 2015, o 14:03

Kesi napisał(a):a co nieodpowiedzialnego jest po stronie właściciela że schronisko tak postąpiło ?????

Nie miałam na myśli schroniska tylko właścicielkę której co jakiś czas giną psy.

BIS Junior
Avatar użytkownika
Posty: 681
Dołączył(a): 12 gru 2012, o 00:12

Re: Czarek okolice Krakowa

Postprzez ada » 24 lut 2015, o 14:04

Może powstrzymajmy się od osobistych refleksji do czasu zakończenia sprawy, po co dobijać leżącego? Teraz jest czas, żeby zrobić wszystko , aby pomóc pozytywnie zakończyć tę traumatyczną historię a nie dolewać oliwy do ognia. Co taki komentarz wnosi konstruktywnego do istoty sprawy :co:

Puppy
Posty: 43
Dołączył(a): 9 lut 2014, o 10:09
Lokalizacja: Kraków

Re: Czarek okolice Krakowa

Postprzez lisia115 » 24 lut 2015, o 20:35

Dzis policja miała pojechać i sprawdzić do osoby, która odebrała pieska czy numer tatuażu w uchu się zgadza, jak to się skończyło pojęcia nie mam :smutas:

BIS Junior
Posty: 695
Dołączył(a): 9 cze 2014, o 00:46
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: Czarek okolice Krakowa

Postprzez goloszka » 24 lut 2015, o 21:56

Oby sie dobrze skończyło

Pośredni
Avatar użytkownika
Posty: 915
Dołączył(a): 2 sty 2013, o 10:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czarek okolice Krakowa

Postprzez Anonymous2 » 24 lut 2015, o 22:01

lisia115 napisał(a):Dzis policja miała pojechać i sprawdzić do osoby, która odebrała pieska czy numer tatuażu w uchu się zgadza, jak to się skończyło pojęcia nie mam :smutas:

Myślę, że wszyscy czekamy na informację co z psiakiem. W końcu to on jest w tej sytuacji najbardziej poszkodowany.

Pośredni
Avatar użytkownika
Posty: 915
Dołączył(a): 2 sty 2013, o 10:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czarek okolice Krakowa

Postprzez Anonymous2 » 25 lut 2015, o 11:50

Według mnie sytuacja z Czarkiem jest co najmniej bardzo dziwna i zagmatwana.

Osoba związana ze schroniskiem napisała, że samoyed, który trafił do schroniska został zabrany z okolic Chrzanowa, czyli twierdzi, że jest to ten pies:
10991082_903019483082698_4243847869200371154_n.jpg

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... 684&type=1

Może ma rację, bo przecież pies z okolic Chrzanowa został tego samego dnia zabrany przez policję, czyli raczej trafił do schroniska.
Czarek zaginął w sobotę i ten psiak został znaleziony w sobotę, pies zaginiony i znaleziony to samce samoyeda, oba psy z podobnych okolic, więc być może naprawdę jest to ten sam pies.
Dodatkowo w tym samym czasie okazało się, że pies ze schroniska trafił do właścicieli i pies z Chrzanowa trafił do właścicieli.

No i nawet nazwa zdjęcia ze schroniska sugeruje, że jest to pies z Chrzanowa:
https://schroniskopsiepole.files.wordpr ... 3b3w-1.jpg
W linku jest podany tytuł zdjęcia: "samojed-chrzanc3b3w-1.jpg" ==> c3b3 to pewnie po prostu "ó", którego nie może być w linku, więc automatycznie zostało zastąpione.
Nie wydaje mi się, żeby pracownicy celowo zmienili nazwę pliku, żeby wprowadzić wszystkich w błąd.

Byłby to bardzo duży zbieg okoliczności, gdyby tego samego dnia znalazły się dwa różne samojedy, które jakby nie było wydają się być podobne. Co myślicie?
Z drugiej strony dziwne, że właścicielka Czarka na zdjęciu ze schroniska psa rozpoznała, ale na zdjęciu psa z Chrzanowa nie.


Nie twierdzę, że pies jest u swoich prawowitych właścicieli, ale właścicielka Czarka mówi, że to jest jej pies:

Obrazek

a to nie jest jej pies:

10991082_903019483082698_4243847869200371154_n.jpg


a na obu zdjęciach z dużym prawdopodobieństwem widzimy tego samego samoyeda. Może warto by było się dowiedzieć, gdzie trafił pies z Chrzanowa skoro właścicielka Czarka mówi, że pies ze schroniska to nie jest pies zabrany z Chrzanowa. Skoro policja go zabrała to chyba nie będzie trudno dowiedzieć się dokąd go przetransportowali.

Puppy
Posty: 43
Dołączył(a): 9 lut 2014, o 10:09
Lokalizacja: Kraków

Re: Czarek okolice Krakowa

Postprzez lisia115 » 25 lut 2015, o 12:42

Skoro policja zabrała psa z Chrzanowa to nie rozumiem czemu oddali go do schroniska w Racławicach, gdzie odległość wynosi 80km, a nie zawiezli do schroniska w Katowicach, gdzie mieli 30km.... Dlatego nie sądzę, żeby był to ten sam pies...

Pośredni
Avatar użytkownika
Posty: 915
Dołączył(a): 2 sty 2013, o 10:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czarek okolice Krakowa

Postprzez Anonymous2 » 25 lut 2015, o 12:49

Policja zawozi psa tam, gdzie gmina ma podpisaną umowę. To nie działa tak, że schronisko w Katowicach jest bliżej no to im podrzucimy psa. Jeśli gmina ma umowę ze schroniskiem w Racławicach pomimo odległości to właśnie tam pies musi pojechać.

Z Chrzanowa psy trafiają do schroniska w Racławicach, tutaj na przykład inny pies przywieziony do tego schroniska z Chrzanowa:
https://schroniskopsiepole.wordpress.co ... diamencik/
Widocznie gmina ma z nimi umowę podpisaną.

Właścicielka Czarka otrzymała zdjęcie psa z Chrzanowa zaraz po tym jak się pojawiło w internecie, czyli niedługo po znalezieniu psa. Gdyby rozpoznała na nim swojego psa albo chociaż zainteresowała się gdzie pies trafił i pojechała sprawdzić, żeby wiedzieć na 100% czy to nie Czarek to sytuacji można by było uniknąć. Moim zdaniem pies ze schroniska to pies znaleziony w Chrzanowie. Jeśli właścicielka z całą pewnością twierdzi, że pies z Chrzanowa nie jest jej, a ten ze schroniska jest upierając się, że rozpoznałaby swojego psa na zdjęciu no to coś jest zdecydowanie nie tak.

Rozmowa z ogólnodostępnego wydarzenia założonego przez właścicielkę na fb:
Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2015-02-25 110611.bmp.jpg

Pośredni
Avatar użytkownika
Posty: 1131
Dołączył(a): 20 lip 2013, o 23:30
Lokalizacja: Kielce

Re: Czarek okolice Krakowa

Postprzez Kesi » 25 lut 2015, o 13:38

Fakt cała sprawa jest dziwna....albo może my jestesmy juz zbyt podejrzliwi, ale mnie się wydaje po dokładnym przyjrzeniu sie zdjęciom ze to sa dwa rózne psy. Pies na zdjęciu właścicielki ma czarny nos ( oczywiście zdjęcie może być sporo nieaktualne, choć patrząc w profil nie sądze ) , ze schroniska ma jasny... nosek może jasniec, ciemnieć....ale raczej nie do tego stopnia.....sama nie wiem....:(
Obrazek

Pośredni
Avatar użytkownika
Posty: 915
Dołączył(a): 2 sty 2013, o 10:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czarek okolice Krakowa

Postprzez Anonymous2 » 25 lut 2015, o 13:42

Kesi napisał(a):Fakt cała sprawa jest dziwna....albo może my jestesmy juz zbyt podejrzliwi, ale mnie się wydaje po dokładnym przyjrzeniu sie zdjęciom ze to sa dwa rózne psy. Pies na zdjęciu właścicielki ma czarny nos ( oczywiście zdjęcie może być sporo nieaktualne, choć patrząc w profil nie sądze ) , ze schroniska ma jasny... nosek może jasniec, ciemnieć....ale raczej nie do tego stopnia.....sama nie wiem....:(


Uważasz, że nie jest to Czarek czy że pies w schronisku i pies w Chrzanowie to dwa inne psy? ;)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do SAMOYEDY W POTRZEBIE / Samoyeds rescue

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości