Obdarujemy swą miłością Samoyeda!!

Do adopcji, zgubiony, poszukiwany, znaleziony!
Adoptions inc.

Moderator: Anonymous2

Avatar użytkownika
Posty: 1
Dołączył(a): 31 mar 2015, o 18:52

Obdarujemy swą miłością Samoyeda!!

Postprzez lechu2006 » 31 mar 2015, o 19:20

Witam,
Przygarniemy i obdarujemy swą opieką, czasem a przede wszystkim miłością szczeniaczka rasy Samoyed, niekoniecznie z rodowodem. Psiaki tej rasy są przecudowne a po zaznajomieniu się z ich opisami i stronami im poświęconymi stwierdziliśmy, że znakomicie do nas pasują. Niestety kwota jaką możemy przeznaczyć na "zakup" to maks. 400-500 zł. Gdyby jednak znalazł się ktoś, kto chciałby znaleźć wspaniały dom i oddanych przyjaciół dla swojego maleństwa, to bardzo prosimy o kontakt pod adresem e-mail: lechu2006@vp.pl
Serdecznie pozdrawiamy wszystkich entuzjastów i hodowców tej wspaniałej rasy psiaków :)

Małgorzata i Grzegorz

Administrator ds. Sporów
Avatar użytkownika
Posty: 2174
Dołączył(a): 22 paź 2013, o 13:15
Lokalizacja: Polska

Re: Obdarujemy swą miłością Samoyeda!!

Postprzez Zoja » 31 mar 2015, o 20:38

Hm 400-500 zl to jeszcze za szczeniaka samoyeda nigdzie nie widziałam (stety lub niestety). Kupowanie bez rodowodu to nic innego jak dawanie zarobić pseudohodowlom (które w nosie mają zdrowie matki czy szczeniąt a jedyne piękne co jest to zdjęcie), czy to definicja miłości do zwierząt?Jeśli Państwa wymarzoną rasą jest właśnie ta- to poczekajcie, uzbierajcie metodą ziarnko do ziarnka, rodowodowe samoyedy można już znaleźć za 1500zl. Jeśli kogoś na drogiego psa nie stać to jak będzie stać na jego leczenie, jeśli będzie potrzebne? Na zniszczenia, które spowoduje? Na wymagania, jakie postawi wobec właścicieli? (dobra karma, osprzęt). 400-500zł to każdy chciałby dać za ślicznego szczeniaczka, ale nie pomyśli o tym, że prawdziwy hodowca który wiele włożył serca i czasu nie sprzeda swojego 'dziecka' jak za parę butów.
Od czasu do czasu pojawiają się dorosłe samoyedy do adopcji. Jeśli nie stać Państwa na zakup szczeniaka za 3000zł może adopcja biedaka naprawde potrzebującego domu i miłości będzie czymś dla Was?
Pozdrawiam

BIS Junior
Avatar użytkownika
Posty: 681
Dołączył(a): 12 gru 2012, o 00:12

Re: Obdarujemy swą miłością Samoyeda!!

Postprzez ada » 31 mar 2015, o 21:30

lechu2006 napisał(a):Witam,
niekoniecznie z rodowodem.

Witajcie kochani :D Nie chcę, żebyście poczuli się niekomfortowo, ale niestety powyższym stwierdzeniem ( które zawsze podnosi mi ciśnienie)udowadniacie, że może jeszcze warto pogłębić wiedzę na temat tego, jaką krzywdą dla psa jest kupowanie bez rodowodu, a tym samym wspieranie bezdusznego procederu uprawianego przez pseudohodowle. Kupienie psa bez udokumentowanego pochodzenia, jest równoznaczne z wydaniem fortuny na leczenie jego częstych wad rozwojowych i związanych z tym problemów zdrowotnych. Koszty miesięcznego leczenia potrafią wtedy przekroczyć nawet kilkaset złotych. Pozdrawiam :) i życzę przemyślanych decyzji.
Ostatnio edytowano 31 mar 2015, o 22:22 przez ada, łącznie edytowano 2 razy

Administrator ds. Sporów
Avatar użytkownika
Posty: 2174
Dołączył(a): 22 paź 2013, o 13:15
Lokalizacja: Polska

Re: Obdarujemy swą miłością Samoyeda!!

Postprzez Zoja » 31 mar 2015, o 21:41

Dokładnie, Ada.

BIS Junior
Posty: 695
Dołączył(a): 9 cze 2014, o 00:46
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: Obdarujemy swą miłością Samoyeda!!

Postprzez goloszka » 31 mar 2015, o 22:29

Posiadanie samoyeda to nie jest posiadanie kundelka,koszty utrzymania sa uwazam wieksze,karma nie byle jaka,bo żoladeczki maja krolewskie,szampony ,dobre szczotki do czesania,ochrona na kleszcze,bo ciezko znalezc,szkolenia itp dluga lista,ale to tylko moje zdanie,kojec na czas nieobecnosci,nowy ogrod he he

Administrator ds. Sporów
Avatar użytkownika
Posty: 2174
Dołączył(a): 22 paź 2013, o 13:15
Lokalizacja: Polska

Re: Obdarujemy swą miłością Samoyeda!!

Postprzez Zoja » 31 mar 2015, o 22:46

Jeśli kogoś nie stać na takiego psa to jakim cudem będzie co stać na te wszystkie rzeczy pozostałe?? Ludzie chcą ślicznego białego szczeniaczka bez rodowodu a potem nagle w ogłoszeniach widzimy kwiatki typu: sprzedam z powodu alergii/wyjazdu/braku lub potrzeby hajsu....Bo pies choruje albo demoluje albo kołtuny się robią

BIS Junior
Posty: 695
Dołączył(a): 9 cze 2014, o 00:46
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: Obdarujemy swą miłością Samoyeda!!

Postprzez goloszka » 31 mar 2015, o 22:59

Mysle,ze kazdy z nas wie ile juz zainwestowal w te biale miśki,ja np drugi raz teraz musialam kupic karme ,bo benek nie je tamtej,kolejny wydatek,w piatek gromer,kojec,pluskwa na kleszcze,szkolenie,uf uzbieralo sie ,aaa i ogrod naprawa od podstaw:@

BIS Junior
Avatar użytkownika
Posty: 778
Dołączył(a): 19 cze 2014, o 15:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Obdarujemy swą miłością Samoyeda!!

Postprzez Sambribert » 31 mar 2015, o 23:04

Zoja, Ada i goloszka popieram!!! Proponuję znaleźć wątek nowej forumowiczki (tej od podhalana) dziewczyna też jest zauroczona samoyedem ale poczeka z kupnem za rok czy aby jej się nie odwidzi. Odkąd mam samki codziennie słyszę że każdy chce takiego samego ale nikt sobie sprawy nie zdaje z potrzeb takiego psa a zarazem kosztów. Szczepienia, groomer kilka stówek w roku lub zakup dmuchawy też kilka stówek, karma, szkolenia... taki pies to skarbonka bez dna. Warto przemyśleć decyzję.
Obrazek

Administrator ds. Sporów
Avatar użytkownika
Posty: 2174
Dołączył(a): 22 paź 2013, o 13:15
Lokalizacja: Polska

Re: Obdarujemy swą miłością Samoyeda!!

Postprzez Zoja » 31 mar 2015, o 23:18

Ja nie korzystam ani z groomera ani nie mam dmuchawy, myślę też że nie trzeba kupować jakiś kosmetyków och ach jeśli ktoś chce psa wyłącznie do kochania a nie wystawiania i innych spraw ACZKOLWIEK pies z wrażliwym żołądkiem byle czego nie zje, preparaty na kleszcze, weterynarz, szczotki dla tego typu sierści...plus zniszczenia które chyba wynoszą najwięcej plus ewentualne szkolenia.... Tego się zbiera kupa kasy, 500zl miesiecznie czasem jest na styk, a jak ktoś nie jest w stanie uzbierać na sprawdzonego psa z prawdziwej hodowli to o czym tu mowa... :|

Junior
Posty: 196
Dołączył(a): 18 kwi 2014, o 22:17

Re: Obdarujemy swą miłością Samoyeda!!

Postprzez AMsied » 31 mar 2015, o 23:55

Małgorzato i Grzegorzu, nie odbierajcie tego osobiście! wszystkie dotychczasowe posty nie są przeciwko Wam...tylko osoby szczerze kochające i posiadające psiaki pragną dobra przede wszystkim piesków! Uwierzcie, że wszystko przed czym ostrzegają to prawda. Sama łudziłam się kupując Yeda, że nasz będzie inny(grzeczny), ale niestety jest :devil: Zniszczenia, które już zrobił (8miesięcy) to spokojnie dwu-trzykrotność ceny, którą chcecie zapłacić za psa. Już 3 razy zmienialiśmy karmę (zostając z ledwo rozpoczętym worem 12kg). Naprawdę radzę przeliczyć miesięczne wydatki na TAKIEGO psa. Pomijam fryzjera, ale dobre karmy, weterynarz, klatka (żeby zaoszczędzić na zniszczeniach), szkolenie, smycze(nam zrywa Flexi) smakołyki do szkolenia, zabawki żeby się wyżył...w sklepie zoologicznym zostawia się regularnie majątek i tego się nie uniknie :cry:
popieram przedmówców: kupując z pseudohodowli wspiera się ten proceder...a druga sprawa na pewno odbije się to na wydatkach na leczenie- psy za 500 zł ( zamiast 2-3 tys) chorują, mają alergie itp.
Samoyedy niestety są drogą rasą ale nawet na liście najdroższych psów świata widnieją http://psy-pies.com/artykul/lista-najdr ... a,913.html

Następna strona

Powrót do SAMOYEDY W POTRZEBIE / Samoyeds rescue

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość