Samojedzi senior szuka domu - Trąbki (Mazowieckie)

Do adopcji, zgubiony, poszukiwany, znaleziony!
Adoptions inc.

Moderator: Anonymous2

Pośredni
Avatar użytkownika
Posty: 915
Dołączył(a): 2 sty 2013, o 10:24
Lokalizacja: Warszawa

Samojedzi senior szuka domu - Trąbki (Mazowieckie)

Postprzez Anonymous2 » 3 cze 2016, o 20:49

Zakładam psiakowi nowy wątek, żeby nie był podpięty do innego.
Monmar wstawiła post z informacją o starszym samoyedzie, który szuka nowego domu, przeklejam go tutaj:


http://olx.pl/oferta/pies-samoyed-za-da ... 47f429aea0

Treść ogłoszenia:
"Mam do oddania psa rasy samoyed posiada rodowód pies bardzo spokojny i wychowany w mieszkaniu. Więcej informacji Pod telefonem"

Numer kontaktowy:
693 511 211


Dzwoniłam do obecnych właścicieli, żeby dowiedzieć się więcej o psie i całej sytuacji.
Właściciele są to starsi ludzie. Myślę, że wiele rzeczy mogło mieć wpływ na decyzję odnośnie wystawienia ogłoszenia - piesek z tego co zrozumiałam nie czuje się najlepiej w bloku, nie bardzo może wychodzić na balkon, bo szczeka, właściciele ze względu na wiek nie mają już tyle siły, żeby się nim zajmować i pewnie są jakieś jeszcze mniejsze lub większe powody.

To co jest dla mnie najistotniejsze to fakt, że absolutnie nie zamierzają psiaka oddawać do schroniska ani pierwszej lepszej osobie.
Jeśli znajdzie się odpowiedzialna, dobra osoba zainteresowana adopcją i będzie mogła psu zapewnić lepsze warunki to wtedy właściciele będą decydować o oddaniu psa. Chcieliby, żeby psiak trafił do domu z ogrodem i mógł spokojnie sobie żyć.
Powiedziałam właścicielce, że niewiele samojedów dożywa 12 lat i nieraz nawet psom 6-letnim ciężko jest znaleźć dom, ale Pani powiedziała, że zdaje sobie z tego sprawę i pies ma u nich zapewnioną opiekę "dożywotnią".

Poprosiłam Panią, żeby w razie zmiany sytuacji albo jakichś problemów z psiakiem skontaktowała się ze mną to spróbuję pomóc.


Pies pochodzi z hodowli z okolic Warszawy, ponoć zrzeszonej w ZKwP. Dostałam imię i nazwisko hodowcy, ale w internecie nie ma o takiej osobie żadnej wzmianki związanej z samojedami. Podejrzewam, że hodowla już od dawna nie istnieje.


Więcej informacji odnośnie psa:
W październiku będzie miał 12 lat.
Spokojny, ułożony.
Nigdy nie wykazywał agresji.
Nie miał większych problemów zdrowotnych (kilka razy kleszcze).
Łapy nie są wygolone tylko pies je wylizuje.
Szczepiony, odrobaczany.
Wychowany w mieszkaniu, ale właściciele sądzą, że lepiej czułby się w domu z ogródkiem.

Puppy
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 1 mar 2013, o 14:04

Re: Samojedzi senior szuka domu - Trąbki (Mazowieckie)

Postprzez KingsizeSamoyeds » 4 cze 2016, o 22:55

Dziadzio :(
12 lat to za mojej kadencji jeszcze, możesz podać nazwisko hodowcy, moze byc na pw?

Powrót do SAMOYEDY W POTRZEBIE / Samoyeds rescue

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości