Przygarnę samoyeda lub kupie do 500 zł

Do adopcji, zgubiony, poszukiwany, znaleziony!
Adoptions inc.

Moderator: Anonymous2

Bejbik
Posty: 8
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 14:59

Przygarnę samoyeda lub kupie do 500 zł

Postprzez KlaudiaLipinska » 29 gru 2016, o 15:26

Witam od dłuższego czasu czytam o rasie psów Samoyed, zakochałam sie nie tylko w wyglądzie tego psa ale także ze jest taki rodzinny, posiadam już pieska (skundlony owczarek ) kota , mamy duży dom i ogródek wokół piękne lasy idealne na długie spacery. Zdaje sobie sprawę ze jest to pies dla którego trzeba poświecić więcej czasu zawsze u nas jest ktoś w domu pies by nie zostawał sam na dłużej . Zależy mi na szczeniaczku suczce , żeby nauczyć go wszystkiego po swojemu, żeby przyzwyczaił sie do domowników Mam córkę 3 letnia która tez uwielbia zwierzęta mieszkamy w Warszawie . Nie chce na piesku zarabiać dlatego suczka byłaby wysterylizowana . Pozdrawiam serdecznie :macha:

Administrator ds. Sporów
Avatar użytkownika
Posty: 2174
Dołączył(a): 22 paź 2013, o 13:15
Lokalizacja: Polska

Re: Przygarnę samoyeda lub kupie do 500 zł

Postprzez Zoja » 29 gru 2016, o 16:03

:cojest:

Administrator ds. Sporów
Avatar użytkownika
Posty: 2174
Dołączył(a): 22 paź 2013, o 13:15
Lokalizacja: Polska

Re: Przygarnę samoyeda lub kupie do 500 zł

Postprzez Zoja » 29 gru 2016, o 16:10

Skąd się biorą tacy ludzie? :roll:
A przeglądałaś chociaż internet? Bo gdybyś chociaż trochę poszukała to byś się dowiedziała, że nie kupisz samojeda i to szczeniaka do 500zeta...Zresztą skoro Cię nie stać na droższego psa to w jaki sposób będzie Cię stać na koszty z nim związane??
Owszem, czasem zdarzają się okazje gdzie ktoś oddaje samojeda, ale to są zawsze dorosłe psy. Szczeniaki z normalnej hodowi stoją obecnie po 5000-6000zl. A nawet z pseudo nie kupisz taniej niz 2000. Więc skąd to u licha 'do 500' wymyslilas naprawde nie wiem.
Nie gniewaj sie, ale takie są realia.

Moderator
Avatar użytkownika
Posty: 5914
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 16:52
Lokalizacja: Łaszewo / Brodnica

Re: Przygarnę samoyeda lub kupie do 500 zł

Postprzez Winterfield » 29 gru 2016, o 16:13

Niemożliwym jest, by ktoś oddawał szczeniaka samoyeda lub sprzedawał za taką kwotę. Radziłabym więc odkładać stopniowo pieniążki na zakup wymarzonego psiaka albo adopcję dorosłego psa - czasami trafiają się samoyedy w potrzebie, szukające nowego domu. W obu przypadkach nie da się załatwić sprawy "od ręki", trzeba iść na kompromis i poczekać. Albo za darmo - dorosły, albo szczeniak - za większe pieniądze.
W międzyczasie warto o rasie poczytać - choć to piękne psy, z sercem na dłoni - nie są to psy dla każdego.
"Często nie polemizuję z lenistwa, gdy trzeba ubrać w ładne słowa pytanie, czy ktoś zupełnie stracił rozum." [Małokulturalna blog]
[Nasz kanał na YouTube] - ponoć pierwsze 100 tysięcy subskrybentów jest najtrudniejsze, później jest z górki... daj suba!

Obrazek

Junior
Avatar użytkownika
Posty: 189
Dołączył(a): 2 lis 2016, o 20:47
Lokalizacja: Śląsk

Re: Przygarnę samoyeda lub kupie do 500 zł

Postprzez PatPat » 29 gru 2016, o 17:58

Generalnie zgadzam się, że autorka mocno się pomyliła - może słyszała o tańszych psiakach lub coś w tym stylu i stąd takie pytanie (bo gdzie indziej niż na forum smoyedowym?). Nie uważam jednak, że ''nie masz na szczeniaka to jak będzie cię stać na utrzymanie psa?'' - jednak łatwiej wydać miesięcznie te 200-400 zł na utrzymanie niż jednorazowo 3 000 zł na samego pieska.

Wydaje mi się, że może być możliwe dostanie takiego tańszego pieska - może nie 8 tygodniowego, ale takiego poniżej 12 miesięcy. Na wielu forach/grupach FB można czasami znaleźć informację, że ktoś chce oddać/tanio sprzedać rasowego piska. Różne są sytuacje losowe i czasami ktoś jest zmuszony oddać.

Trochę też przesadzacie z tymi cenami - 6 000 zł to chyba super szczeniaki po interchampionach, do dalszej hodowli :) Jak szukałem szczeniaków to mniej więcej 3 000 - 4 000 zł.

Moderator
Avatar użytkownika
Posty: 5914
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 16:52
Lokalizacja: Łaszewo / Brodnica

Re: Przygarnę samoyeda lub kupie do 500 zł

Postprzez Winterfield » 29 gru 2016, o 18:26

PatPat napisał(a):Wydaje mi się, że może być możliwe dostanie takiego tańszego pieska - może nie 8 tygodniowego, ale takiego poniżej 12 miesięcy. Na wielu forach/grupach FB można czasami znaleźć informację, że ktoś chce oddać/tanio sprzedać rasowego piska. Różne są sytuacje losowe i czasami ktoś jest zmuszony oddać.


W innych rasach - a i owszem, ale w samoyedach - ile lat w tej rasie siedzę - jeszcze się nie spotkałam... roczne psy sprzedają powyżej 2000zł, do adopcji zwykle trafiają się kilkuletnie - młodsze ludzie wolą sprzedać niż oddać.
"Często nie polemizuję z lenistwa, gdy trzeba ubrać w ładne słowa pytanie, czy ktoś zupełnie stracił rozum." [Małokulturalna blog]
[Nasz kanał na YouTube] - ponoć pierwsze 100 tysięcy subskrybentów jest najtrudniejsze, później jest z górki... daj suba!

Obrazek

Bejbik
Posty: 8
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 14:59

Re: Przygarnę samoyeda lub kupie do 500 zł

Postprzez KlaudiaLipinska » 29 gru 2016, o 19:20

Zaglądam tutaj dlatego ze można dowiedzieć sie o tej rasie bardzo dużo :) dużo dajecie informacje na temat tej rasy i czytam wszystko co sie da aby tylko powiększyć swoją wiedzę . Z tymi cenami przesadzacie bo nie raz widziałam mniej niż za 2 tysiące , odpowiedziałam już na dwa ogłoszenia ze ktoś za symboliczne pieniądze chciał sie niestety pozbyć pieska tej rasy bo nie dawał sobie rady ale niestety były nie aktualne . Właśnie jednorazowo cieżko wydać taka kwotę dlatego zapytałam tutaj czy to mój błąd nie wiem . Widziałam ogłoszenia co do samoyedow za darmo z za granicy ale niestety takiego nie wezmę ponieważ co piesek by przeżył przez ta podróż to tylko on by to wiedział . Wydaje mi sie ze kto pyta nie błądzi . Pozdrawiam

BIS Junior
Avatar użytkownika
Posty: 609
Dołączył(a): 1 cze 2015, o 20:31
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Re: Przygarnę samoyeda lub kupie do 500 zł

Postprzez Monmar » 29 gru 2016, o 19:26

PatPat napisał(a):Nie uważam jednak, że ''nie masz na szczeniaka to jak będzie cię stać na utrzymanie psa?'' - jednak łatwiej wydać miesięcznie te 200-400 zł na utrzymanie niż jednorazowo 3 000 zł na samego pieska.


Tutaj ja się z kolei z Tobą nie zgodzę. Od rezerwacji do odbioru i płatności za szczeniaka zwykle mija tyle czasu, że można spokojnie odkładając kwoty zbliżone miesięcznym wydatkom na psa uzbierać tę sumę. My zaklepaliśmy Bułeczkę jak jeszcze nawet ciąża nie była potwierdzona, a odbieraliśmy jak miała 10 tygodni.
Co do tak niskiej kwoty zaproponowanej przez Panią... hodowcy nawet za szczenięta "na kolanka" chcą znacznie więcej i raczej nie jest to ich fanaberia tylko zwrot kosztów.

Te podejrzane ogłoszenia to często oszustwa, próby wyłudzenia pieniędzy. Była już o tym mowa na forum.

Bejbik
Posty: 8
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 14:59

Re: Przygarnę samoyeda lub kupie do 500 zł

Postprzez KlaudiaLipinska » 29 gru 2016, o 19:32

Rozumiem ze moge wielu hodowców tutaj urazić ale tak moja znajoma samoyeda z rodowodem kupiła za mniej niż tysiąc pod Warszawa wiec da sie , nie potrzebuje czemiopna po nie wiadomo jakich rodzicach uważam jednak ze jest możliwe kupienia pieska w takiej cenie i spotkałam sie nie raz z cena czy 500 zł czy 700 zł ale niestety były nie aktualne . Jeżeli znajduje takie oferty to moze ktoś mi powie czemu jedni sprzedają nie czapiomy np za 4 tysiące a inni po np właśnie te małe kwoty ? Czym sie to różni ? Akurat o tych oszustwach tutaj sie nie doczytałam jeszcze

Moderator
Avatar użytkownika
Posty: 5914
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 16:52
Lokalizacja: Łaszewo / Brodnica

Re: Przygarnę samoyeda lub kupie do 500 zł

Postprzez Winterfield » 29 gru 2016, o 19:39

Od czego zależy cena Samoyeda: viewtopic.php?f=69&t=795

Ja z tak niskimi cenami się nie spotykam jak "do 500zł" w kwestii młodego psa... a od 7 lat dzień w dzień przeglądam ogłoszenia samoyedów przy porannej kawie...
A jeśli chodzi o oszustwa, to na forum pisali już nabrani ludzie na ogłoszenia tanich szczeniąt (za kilkaset złotych) - sprzedawca każe wpłacić zaliczkę i kontakt się urywa.
"Często nie polemizuję z lenistwa, gdy trzeba ubrać w ładne słowa pytanie, czy ktoś zupełnie stracił rozum." [Małokulturalna blog]
[Nasz kanał na YouTube] - ponoć pierwsze 100 tysięcy subskrybentów jest najtrudniejsze, później jest z górki... daj suba!

Obrazek

Następna strona

Powrót do SAMOYEDY W POTRZEBIE / Samoyeds rescue

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość