Suczka do oddania bez oka

Do adopcji, zgubiony, poszukiwany, znaleziony!
Adoptions inc.

Moderator: Anonymous2

Administrator ds. Sporów
Avatar użytkownika
Posty: 2174
Dołączył(a): 22 paź 2013, o 13:15
Lokalizacja: Polska

Suczka do oddania bez oka

Postprzez Zoja » 11 kwi 2017, o 17:10

Dodaje tutaj link, rzecz dzieje sie w Biłgoraju:

https://www.olx.pl/i2/oferta/samoyed-na ... d4eb3fe6a1

Czy ktos sie orientuje czyj moze to byc dzieciak i co sie stalo z okiem?

P.S. Ktoś tu był z Biłgoraja?? Podpowiedzcie...moze bylaby zainteresowana? Ja będę tam dokładnie 20.07 więc jesli nie bedzie do tej pory chetnych moge sie blizej zainteresowac.

Moderator
Avatar użytkownika
Posty: 5914
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 16:52
Lokalizacja: Łaszewo / Brodnica

Re: Suczka do oddania bez oka

Postprzez Winterfield » 11 kwi 2017, o 18:37

W Biłgoraju jest pseudohodowla Samoyedów i ten szczeniak jest z ich konta ogłoszony, zresztą są to krewniacy pewnej biłgorajskiej hodowczyni z ZKwP. Licho wie, co tam się dzieje... jeśli ktoś pamięta historię Luckiego potrąconego przez pociąg po ucieczce z podwórka - to pod numerem telefonu, pod którym poszukiwany był Lucky, wrzuca ogłoszenia to pseudo. Widać, tak dbają o psy i tak psów pilnują :niee:
"Często nie polemizuję z lenistwa, gdy trzeba ubrać w ładne słowa pytanie, czy ktoś zupełnie stracił rozum." [Małokulturalna blog]
[Nasz kanał na YouTube] - ponoć pierwsze 100 tysięcy subskrybentów jest najtrudniejsze, później jest z górki... daj suba!

Obrazek

Administrator ds. Sporów
Avatar użytkownika
Posty: 2174
Dołączył(a): 22 paź 2013, o 13:15
Lokalizacja: Polska

Re: Suczka do oddania bez oka

Postprzez Zoja » 11 kwi 2017, o 18:50

Grubo :? A nie wiadomo dlaczego oddają psa? I co z tym okiem?? :? A Lucky byl zdaje sie z Marty hodowli nie?

Puppy
Posty: 79
Dołączył(a): 17 mar 2017, o 14:13

Re: Suczka do oddania bez oka

Postprzez czarodziejka » 11 kwi 2017, o 19:53

Jak spytałam na OLX to dostałam odpowiedź: "Czystej rasy samoyed. A oka nie ma nie wiem dlaczego taka się juz urodziła." Jak nazywa się ta pseudohodowla? (co by omijać)

Puppy
Posty: 78
Dołączył(a): 1 lis 2016, o 09:19
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Suczka do oddania bez oka

Postprzez MilaKamila » 11 kwi 2017, o 20:12

To chyba to: https://www.olx.pl/oferta/szczenieta-sa ... joVlv.html
Nazwa hodowli BIG-HUS
Nazwa stowarzyszenia (związku) DOMIN :ysz: :zły3:

Puppy
Posty: 78
Dołączył(a): 1 lis 2016, o 09:19
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Suczka do oddania bez oka

Postprzez MilaKamila » 11 kwi 2017, o 20:17

Ogłoszenie, które już jest nieaktualne przedstawia 4 zdrowe maluchy urodzone w grudniu. Teraz ten sam użytkownik dodaje zdjęcie suczki bez oka, również urodzoną w grudniu... Hmmm urodziła się bez oczka? :co: :zły3:

Administrator ds. Sporów
Avatar użytkownika
Posty: 2174
Dołączył(a): 22 paź 2013, o 13:15
Lokalizacja: Polska

Re: Suczka do oddania bez oka

Postprzez Zoja » 11 kwi 2017, o 20:22

wow, masakra. jasne bez oka sie urodzila a na zdjeciu slady po zacieku z krwi czy czegos ewidentnie sa :? ja nie wiem czy tego nie trzeba zglosic gdzies dalej, tym psom moze sie tam dziac krzywda :evil: bo rozumiem jakby byl jakis wypadek i wlasciciel by normalnie napisal ze co sie stalo i nie dalo sie oczka uratowac. ale jak na odwal sie pisze ze tak sie urodzila (jakos nie pamietam na tyle miotow zeby jakies sie takie urodzilo) to cos tu jest nie tak. :x poza tym raczej mieli jeden miot w grudniu a na zdjeciach z grudnia suczka miala jeszcze oko :zly2:

Puppy
Posty: 78
Dołączył(a): 1 lis 2016, o 09:19
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Suczka do oddania bez oka

Postprzez MilaKamila » 11 kwi 2017, o 20:45

Zapytałam dlaczego nie ma oczka i otrzymałam odpowiedź, że taka się urodziła, ale jest na SPRZEDAŻ ZA 1000 ZŁOTYCH. Mam nadzieję, że tym psiakom nie dzieje się krzywda. Jak można zareagować, żeby sprawdzić czy tam jest wszystko ok? Dodatkowo ta historia z potrąconym psem :cry:

Administrator ds. Sporów
Avatar użytkownika
Posty: 2174
Dołączył(a): 22 paź 2013, o 13:15
Lokalizacja: Polska

Re: Suczka do oddania bez oka

Postprzez Zoja » 11 kwi 2017, o 21:03

To jak w koncu? Za darmo czy na sprzedaz? Jesli to ta sama suczka z grudnia to ewidentnie idzie tu jakas ostra sciema, zastanawiam sie tylko po co? Nie sadze zeby ktos psu specjalnie oko wydlubal? Wiec jesli to byl wypadek to czemu nie powiedziec wprost? Jesli ktos cos kreci tzn ze ma cos na sumieniu. Nie podoba mi sie to :?

Grand Champion
Avatar użytkownika
Posty: 3446
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 16:56
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Suczka do oddania bez oka

Postprzez Royal Winter Marta » 11 kwi 2017, o 21:48

Ja próbowałam działać przeciwko działaniom ZKwP i pseudo w jednym. Sprawa dzieję się na jednym podwórku. Dostaławałam nawet wiadomości, ze Lucky żyje niestety nie jestem w stanie tego zweryfikować w żaden sposób. Sama miałam podejrzenia, że może jest w pseudo- bacznie obserwuję szczenięta rodzące się w tej pseudo, co by w razie czego dopatrzeć się swojego psa....

Posunęłam się nawet do tego by zadzwonić do organizacji, w której zrzeszone jest pseudo, ale tam dopiero mają sajgon... Pan odpowiedział mi, że nic mu nie wiadomo by te psy były hodowane również w ZKwP.

Paulina ( ZKwP) miała nawet ostatnio importowaną sukę samoyed z Serbi z zaprzyjaźnionej ze mną hodowli. Po wystawie w Poznaniu napisałam do Marko w jakim stanie psychicznym jest suka.... Suka została zwrócona do hodowcy na słowackiej wystawie w Nitrze (chwała Bogu!).

Wiem, że przeboje z nimi ma także Irena Porębska (Powiew Północy), ktora sprzedała im sukę. Tam także był cyrk, bo wymieniali sukę... ocierało się o sąd- nie wiem jak się skończyło...

Myślę, że to idealny moment na interwencję..... :zly2:
Hodowla samoyedów Royal Winter FCI
www.royalwinter.pl

Następna strona

Powrót do SAMOYEDY W POTRZEBIE / Samoyeds rescue

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości