Zaniedbany samojed Nowy Sącz

Do adopcji, zgubiony, poszukiwany, znaleziony!
Adoptions inc.

Moderator: Anonymous2

BIS Junior
Avatar użytkownika
Posty: 375
Dołączył(a): 21 lis 2016, o 19:51
Lokalizacja: Rybnik

Re: Zaniedbany samojed Nowy Sącz

Postprzez HeavenlySnowball » 4 cze 2017, o 21:23

Skoro groomerowi brak podstawowej wiedzy na temat rodzajów sierści u danych grup psów (już nie mowie zeby znał każdą rase ale grupę) to powodzenia życzę w dalszej karierze zawodowej. Jak dla mnie brak profesjonalizmu i totalna anty reklama salonu. A z opisu wydaje mi się, ze właściciel chciał się pozbyć kołtunów i zaproponował strzyżenie a groomer powinien zrobić wszystko aby uratować co się da. I jeszcze ta końcówka "u nas ostrzyzesz każdego psa ;) " pffff
Obrazek

Moderator
Avatar użytkownika
Posty: 5914
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 16:52
Lokalizacja: Łaszewo / Brodnica

Re: Zaniedbany samojed Nowy Sącz

Postprzez Winterfield » 4 cze 2017, o 22:27

Fionka napisał(a):
Mhruu napisał(a):Groomer napisał, że takie strzyżenie zamówiła właścicielka, ale też mógł się na nie nie zgodzić. Sam napisał, że nikt nie chciał go ostrzyc. Ciekawe dlaczego? :x

A według mnie groomer wykonał usługę, nie majac świadomości, że może to psu zaszkodzić...Inaczej nie chwaliłby się swoim "wyczynem"na fb.
Właściciel psa tu zawinił a groomerowi który chciał zareklamować swój salonik za to się dostało :yyy: :yyy: :yyy: :yyy:


Groomer ma w doopie dobro psa - sam to pokazał, kasując komentarze - także te objeżdżające właścicieli, a nie jego. Generalnie wychodzi z założenia, że nie nasza sprawa, że on opitoli na zero wszystko co się rusza, bo klient jego pan. Mnie na fb zablokował i parę innych osób, które zwróciły mu uwagę, że nie jest to najzdrowsze rozwiązanie.
"Często nie polemizuję z lenistwa, gdy trzeba ubrać w ładne słowa pytanie, czy ktoś zupełnie stracił rozum." [Małokulturalna blog]
[Nasz kanał na YouTube] - ponoć pierwsze 100 tysięcy subskrybentów jest najtrudniejsze, później jest z górki... daj suba!

Obrazek

Junior
Avatar użytkownika
Posty: 135
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 19:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zaniedbany samojed Nowy Sącz

Postprzez Q-nik » 5 cze 2017, o 11:38

a ja mam pytanie takie - czy ktoś spotkał się z tym, że ostrzyżony samoyed sobie nie poradził z brakiem sierści? w sensie zachorował, przeziębił się czy coś?? bo ja czytałam tylko teorie, że tak może się stać.

wiem, że takie strzyżenie dla samoyeda jest no hmm lekko mówiąc nieodpowiednie, ale właścicel się ogarnął, zaprowadził psa do fryzjera, postanowił zadbać żeby więcej się to nie powtórzyło, facet dodał, że właściciel został poinstruowany co dalej z taką sierścią robić i nie jest nastawiony na dalsze golenie... ale nie, dramat musi być. Owszem, sierśc choć w złym stanie moim zdaniem nie wymagała aż takiego zabiegu.

Administrator ds. Sporów
Avatar użytkownika
Posty: 2174
Dołączył(a): 22 paź 2013, o 13:15
Lokalizacja: Polska

Re: Zaniedbany samojed Nowy Sącz

Postprzez Zoja » 5 cze 2017, o 12:09

Caly problem juz nie polega na tym nieszczesnym ogoleniu wedlug mnie. Siersc predzej czy pozniej odrosnie. Co jest rażące w tej sytuacji to conajmniej kilka rzeczy!! A: fakt dlugiego zaniedbania psa ktore doprowadzilo do takich koltunow ktore nalezalo zgolic, B: fakt ze wlascicielka sama zyczyla zgolenia psa zamiast za wszelka cene probowac to jakos inaczej rozwiazac, C: wlasciciel salonu w sposób bardzo cwaniacki i ostentacyjny wyrazil swoje idiotyczne myslenie na temat samego faktu zainteresowania sie przypadkiem oraz reklamuje sie pt. zgolimy wszystko co się da. D: profesjonalny groomer w sposob zupelnie inny powinien przedstawic wedlug mnie sytuacjie, od profesjonalisty liczylabym na wytlumaczenie ostatecznej decyzji pt "probowalem wlascicielke przekonac iz moze to nie jest najlepszy sposob, sprobujemy na kilku sesjach te koltuny usunac, rozczesac, niestety taka byla decyzja itd. Ale nie facet obraża komentujących, nasmiewa sie i zupelnie nie widzi problemu.

Moderator
Avatar użytkownika
Posty: 5914
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 16:52
Lokalizacja: Łaszewo / Brodnica

Re: Zaniedbany samojed Nowy Sącz

Postprzez Winterfield » 5 cze 2017, o 12:13

Ja znam suczkę, której sierść w niektórych miejscach nie odrastała latami - po ogoleniu część włosów odrosła, część przez kilka lat stanowiła krótkowłose kępki... innej suczce po ogoleniu odrosła gęsta, miękka wełna, koszmarna w pielęgnacji... więc na pewno golenie zmienia strukturę włosa - staje się trudniejszy w pielęgnacji. Przy osobach, które nie dbają o włos regularnie - raczej bałabym się doprowadzić włos do kondycji jeszcze trudniejszej do wypielęgnowania.
A i przeziębienie nie stanowi problemu. Znacznie większy problem stanowi narażenie na promienie słoneczne - a u białych psów dużo łatwiej o oparzenia słoneczne i przegrzanie. Długi włos okrywowy - wbrew pozorom - chroni przed gorącem i przed promieniami słonecznymi.
"Często nie polemizuję z lenistwa, gdy trzeba ubrać w ładne słowa pytanie, czy ktoś zupełnie stracił rozum." [Małokulturalna blog]
[Nasz kanał na YouTube] - ponoć pierwsze 100 tysięcy subskrybentów jest najtrudniejsze, później jest z górki... daj suba!

Obrazek

BIS Junior
Avatar użytkownika
Posty: 681
Dołączył(a): 12 gru 2012, o 00:12

Re: Zaniedbany samojed Nowy Sącz

Postprzez ada » 5 cze 2017, o 15:15

Pozbawienie sierści samoyeda i innych ras, których się nie strzyże jest dla nich niezdrowe i wręcz niebezpieczne. Też nie mam za bardzo czasu na czesanie, ale nigdy nie doprowadziłabym świadomie do sytuacji, że tylko golenie uratuje psa. Moim zdaniem najbardziej zawiniła tu osoba odpowiedzialna za psa, czyli właściciel.

BIS Junior
Avatar użytkownika
Posty: 375
Dołączył(a): 21 lis 2016, o 19:51
Lokalizacja: Rybnik

Re: Zaniedbany samojed Nowy Sącz

Postprzez HeavenlySnowball » 5 cze 2017, o 18:18

ada napisał(a):Pozbawienie sierści samoyeda i innych ras, których się nie strzyże jest dla nich niezdrowe i wręcz niebezpieczne. Też nie mam za bardzo czasu na czesanie, ale nigdy nie doprowadziłabym świadomie do sytuacji, że tylko golenie uratuje psa. Moim zdaniem najbardziej zawiniła tu osoba odpowiedzialna za psa, czyli właściciel.


Ja akurat jestem wzrokowcem i nie wierzę w to co pisze w poście pana groomera. Sądząc po zdjęciach psiaka siedzącego w tym zmywaku :P (nie wiem jak to sie fachowo nazywa) widzę że pies nie ma kołtunów!! Mój pies kiedyś miał na kryzie i to sie odznacza jak pies jest mokry. A na fotkach jak pies jest suchy widać ze kryza faktycznie jest fatalna ale reszta jest ok. Wiec tu chyba chodziło o ogolenie pieska na lato.
Obrazek

Administrator ds. Sporów
Avatar użytkownika
Posty: 2174
Dołączył(a): 22 paź 2013, o 13:15
Lokalizacja: Polska

Re: Zaniedbany samojed Nowy Sącz

Postprzez Zoja » 5 cze 2017, o 19:26

Dokładnie jestem tego samego zdania. Ogolili bo mi gorąco było... :x

Poprzednia strona

Powrót do SAMOYEDY W POTRZEBIE / Samoyeds rescue

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość