Pomoc dla Buffki

Do adopcji, zgubiony, poszukiwany, znaleziony!
Adoptions inc.

Moderator: Anonymous2

BIS Junior
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 01:19
Lokalizacja: Kraków.

Re: Pomoc dla Buffki

Postprzez Mhruu » 14 mar 2018, o 22:46

Dziękujemy :love:

Junior
Avatar użytkownika
Posty: 210
Dołączył(a): 29 wrz 2014, o 20:31

Re: Pomoc dla Buffki

Postprzez elvi » 15 mar 2018, o 01:18

Bardzo mocno trzymamy kciuki. Wiemy jak to jest patrzeć w te smutne oczy wołające o pomoc. Dacie radę dziewczyny! Przed Wami jeszcze setki wspólnych spacerów i radosnych dni. Najważniejsze to się nie poddawać, wierzyć i działać ! :) Pozdrawiamy

BIS Junior
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 01:19
Lokalizacja: Kraków.

Re: Pomoc dla Buffki

Postprzez Mhruu » 15 mar 2018, o 02:28

Tak, smutne oczy są najgorsze :( Człowiek chętnie wziąłby ten ból na siebie. Jakoś się trzymamy. Byleby do przodu! Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze i już za niedługo będzie po wszystkim, a Buffka zapomni o bólu. Także pozdrawiamy i dziękujemy za wszystko :*

BIS Junior
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 01:19
Lokalizacja: Kraków.

Re: Pomoc dla Buffki

Postprzez Mhruu » 15 mar 2018, o 16:51

Dziękujemy wszystkim za tak duże wsparcie, pomoc i miłe słowa :serducho: W bardzo szybkim udało się nam uzbierać całą kwotę. Jestem naprawdę wzruszona. Nawet sobie trochę popłakałam z tego wszystkiego :oops: Ale to łzy szczęścia! Dzięki tak cudownym ludziom wiem, że mogę bez obaw pojechać na wizytę kontrolną, kupić zastrzyki, zrobić operację i opłacić kolejne wizyty kontrolne. Bez żadnych obaw, że nie będzie mnie na to stać. Ileż ja się od grudnia namyślałam, namartwiłam :roll: Teraz dzięki wszystkim cudownym sercom wiem, że będzie dobrze. Jeszcze raz bardzo dziękuję! Razem z Buffką :)
Obrazek

BIS Junior
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 01:19
Lokalizacja: Kraków.

Re: Pomoc dla Buffki

Postprzez Mhruu » 21 mar 2018, o 22:57

Jesteśmy po kolejnej wizycie kontrolnej u dr Novaka. Doktor powiedział, że Buffka za mało obciąża nogę, za bardzo ją oszczędza - powinna już normalnie chodzić. Ogólnie wszystko z tą nogą jest w porządku. Zagoiła się, kość się dobrze zrasta. Nic fizycznie nie przeszkadza jej w chodzeniu. Buffka po prostu się jeszcze boi na niej w pełni stawać, bo pamięta ból. Dr Novak zalecił trzy tygodnie (10 zabiegów) fizjoterapii na bieżni wodnej i po tych trzech tygodniach mamy przyjechać i on zadecyduje co dalej. Nie mógł na tej wizycie ustalić drugiej operacji, ponieważ aby ją wykonać, zrobiona już noga musi być w pełni sprawna. A Buffka wolała się wywrócić, niż na niej stanąć, gdy podniósł jej lewą łapę. Cały ciężar przenosi na lewą stronę, co nie pomaga chorej nóżce. Taki głupol z tej Buffki :roll:
Powiedział, że nie potrzebuje specjalnej diety. Normalnie ma jeść karmę tą, co do tej pory. Ruszać się swobodnie, bez zrywów. Zapytałam o przyczynę choroby 0 powiedział, że pies jest dorosły i po jednym zabiegu przez co trudno mu jednoznacznie stwierdzić przyczynę, ale najprawdopodobniej jest to wada genetyczna/wrodzona. Nie może być na tyle pewny, by stwierdzić to np. na piśmie.
Ogólnie na wizycie dr Novak robił wszystko, by nakłonić Buffkę do obciążenia łapy - podnosił łapy z lewej strony; przykleił jej nawet coś do opuszek lewej łapy, ale zupełnie jej to nie przeszkadzało :P Buffy po prostu nie jest przekonana do tego, że ta noga działa. Hydroterapia ma jej pomóc to zrozumieć :3 Zostały wykonane też zdjęcia rtg w celu sprawdzenia, czy aby na pewno wszystko jest w porządku.

Administrator ds. Sporów
Avatar użytkownika
Posty: 2174
Dołączył(a): 22 paź 2013, o 13:15
Lokalizacja: Polska

Re: Pomoc dla Buffki

Postprzez Zoja » 23 mar 2018, o 21:10

A tak z ciekawosci....czy hodowca powiadomił pozostałych właścicieli psiaków z tego miotu iż w związku z podejrzeniem wady genetycznej dobrze by było i u pozostałych psiaków wykonać badania konktrolne? Jeśli problem pojawiłby się nie tylko u Buffki może warto by było przebadać rodziców i przemyśleć sprawę używania tych reproduktorów w dalszej hodowli... :roll:

BIS Junior
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 01:19
Lokalizacja: Kraków.

Re: Pomoc dla Buffki

Postprzez Mhruu » 23 mar 2018, o 23:40

Nie rozmawiam z hodowcą. W miocie była jeszcze tylko Bisha, ale z tego co wiem to całkowicie zdrowa suczka :) Co do innych psiaków z tego skojarzenia - nie wiem, więc się nie wypowiadam.

BIS Junior
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 01:19
Lokalizacja: Kraków.

Re: Pomoc dla Buffki

Postprzez Mhruu » 30 mar 2018, o 15:47

Zdecydowaliśmy się na zwiększenie kwoty w zbiórce. Rehabilitacja jest kosztowna, a bez niej nie możemy ruszyć dalej. Dlatego ponownie muszę zwrócić się z prośbą o udostępnienie naszej zbiórki. Każda pomoc jest na wagę złota.
https://www.ratujemyzwierzaki.pl/potrze ... e-pomozcie

BIS Junior
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 01:19
Lokalizacja: Kraków.

Re: Pomoc dla Buffki

Postprzez Mhruu » 14 kwi 2018, o 17:25

Buffka dzielnie uczestniczy w rehabilitacji. Raz idzie jej lepiej, a raz bardzo kombinuje :wywraca: Była dopiero 3 razy, ale wydaje mi się, że jest troszkę lepiej!

https://youtu.be/9O0AQUZtKdo

Cały czas zbieramy pieniążki, które będą przeznaczone na rehabilitację, zabieg, ponowną rehabilitację oraz zastrzyki na odbudowę chrząstki.
ratujemyzwierzaki.pl/potrzebna-droga-operacja-prosze-pomozcie

Pośredni
Avatar użytkownika
Posty: 882
Dołączył(a): 30 lis 2012, o 14:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomoc dla Buffki

Postprzez Arctic Challenge » 25 lip 2018, o 18:44

Mam nadzieję ze dziewczynka lepiej się miewa .

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do SAMOYEDY W POTRZEBIE / Samoyeds rescue

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość