Miot C Give me a Paw (ZIMA 2016/17)

Mioty przeszłe / Past litters
BIS Junior
Avatar użytkownika
Posty: 482
Dołączył(a): 15 mar 2014, o 23:32
Lokalizacja: Wrocław

Re: Miot C Give me a Paw (ZIMA 2016/17)

Postprzez jj » 14 sty 2017, o 16:54

Super sesja, pomarańczka podbiła moje serce :-)

Grand Champion
Avatar użytkownika
Posty: 3037
Dołączył(a): 1 lut 2013, o 21:21
Lokalizacja: Rosiny Zachodniopomorskie

Re: Miot C Give me a Paw (ZIMA 2016/17)

Postprzez Achaja » 15 sty 2017, o 00:38

jj napisał(a):Super sesja, pomarańczka podbiła moje serce :-)


Chyba będzie temperamentna dziewucha. Jeden z najbardziej rozkrzyczanych papisiów. Zaczynam uwielbiać je wszystkie. Każdy powoli zaczyna być "jakiś". Bo do teraz były grzeczne głodomory i jeden, zielony Sombrero, z dzikim pędem do autodestrukcji w trakcie zwiedzania świata.

Od 3 dnia życia maluchy przechodzą wczesną stymulację neurologiczną :) To wspaniałe obserwować jak stają się w trakcie niej ufne. Pierwszego dnia to była szarpanina: na plecy "Nie", głową w dół "Zdecydowanie nie!". "A co to? Zimne? Mamoooo, zabierz mnie stąd!"!

Wstawiam też kilka zdjęć z naszych ćwiczeń :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I jeszcze jedno zdjęcie mamusi z maluszkami :)

Obrazek
Obrazek

Bejbik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 25 sty 2014, o 22:57
Lokalizacja: Gdynia

Re: Miot C Give me a Paw (ZIMA 2016/17)

Postprzez Asia » 15 sty 2017, o 02:11

Jakie one są cudne!!! :serducho: Aż żałuję, że żaden nie trafi do mnie :lol: Super, jeszcze raz gratuluję maluchów!

Champion
Avatar użytkownika
Posty: 2329
Dołączył(a): 14 paź 2013, o 23:41
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Miot C Give me a Paw (ZIMA 2016/17)

Postprzez iwa » 15 sty 2017, o 13:08

Słodkie :serducho: Na czym poleg stymulacja neurologiczna?

Grand Champion
Avatar użytkownika
Posty: 3037
Dołączył(a): 1 lut 2013, o 21:21
Lokalizacja: Rosiny Zachodniopomorskie

Re: Miot C Give me a Paw (ZIMA 2016/17)

Postprzez Achaja » 15 sty 2017, o 13:56

iwa napisał(a):Słodkie :serducho: Na czym poleg stymulacja neurologiczna?


Gdzieś tu na forum Pan Roman o tym pisał. Generalnie teraz jest okres kiedy szczeniaki mają jeszcze zaklejone uszy i oczy, teoretycznie nie widzą i nie słyszą. Piszę teoretycznie bo głośne ostre dźwięki słyszą, reagują też na ostre światło. Ale pozostałe zmysły są świetnie rozwinięte. Dlatego stymuluje się układ nerwowy za ich pomocą. Sama stymulacja neurologiczna to zestaw ćwiczeń polegający na kilku sekundowych zmianach położenia szczenięcia (pionowo głową w górę, pionowo głową w dół, poziomo na grzbiecie). Ponad to miejsca bardzo wrażliwe takie jak miejsca między opuszkami, na uszach i na mordę poddaje się różnym rodzajom nacisku od najsłabsze go (patyczkiem do uszu) do najmocniejsze go (lekkie uciski palcami). No i oczywiście ciepło, zimno. Kładzie się maluchy na nawilżanej, schłodzonej sciereczce i na termoforze.

Jest to taki pierwszy krok w socjalizacji szczeniaka :)
Obrazek

Grand Champion
Avatar użytkownika
Posty: 3037
Dołączył(a): 1 lut 2013, o 21:21
Lokalizacja: Rosiny Zachodniopomorskie

Re: Miot C Give me a Paw (ZIMA 2016/17)

Postprzez Achaja » 15 sty 2017, o 14:03

Asia napisał(a):Jakie one są cudne!!! :serducho: Aż żałuję, że żaden nie trafi do mnie :lol: Super, jeszcze raz gratuluję maluchów!


Asiu przecież wiesz, że będę zachwycona jeśli kiedyś jeszcze jakiś papiś ode mnie trafi do Was :) Aya ma super kolorowe życie :serducho: Z resztą jakby co jesteśmy zawsze w kontakcie :)
Obrazek

BIS Junior
Avatar użytkownika
Posty: 681
Dołączył(a): 12 gru 2012, o 00:12

Re: Miot C Give me a Paw (ZIMA 2016/17)

Postprzez ada » 16 sty 2017, o 13:36

Rozbrajające maluchy, no i rzeczywiście prześliczne. A Kornelek nie próbuje " stymulować" maluszków po swojemu? Achaja ślicznie wygląda, to pewnie przez te poporodowe hormony. :) Gratulacje.

Grand Champion
Avatar użytkownika
Posty: 3037
Dołączył(a): 1 lut 2013, o 21:21
Lokalizacja: Rosiny Zachodniopomorskie

Re: Miot C Give me a Paw (ZIMA 2016/17)

Postprzez Achaja » 16 sty 2017, o 14:41

ada napisał(a):Rozbrajające maluchy, no i rzeczywiście prześliczne. A Kornelek nie próbuje " stymulować" maluszków po swojemu? Achaja ślicznie wygląda, to pewnie przez te poporodowe hormony. :) Gratulacje.

Może i by próbował ale nadzorujemy sytuację. Mój synek to bardzo delikatne i rozumne dziecko ale nie brak mu tej dziecięcej nieporadności, przez którą może zrobić krzywdę takim bąblom. Pozwalam mu dawać buziaki i robić "cacy cacy". Kilka razy dałam mu też na kolanka szczeniaka ale wszystko pod ścisłym nadzorem. Oprócz tego pomaga mi w robocie przy szczeniakach np. Myć podłogę w kojcu, wymieniać, prześcieradła etc.

Hihi Ada Achaja zawsze pięknie wygląda bez względu na hormony :) Gorzej będzie jak wylinieje do zera jak w poprzednim miocie.
Obrazek

Grand Champion
Avatar użytkownika
Posty: 3037
Dołączył(a): 1 lut 2013, o 21:21
Lokalizacja: Rosiny Zachodniopomorskie

Re: Miot C Give me a Paw (ZIMA 2016/17)

Postprzez Achaja » 24 sty 2017, o 16:51

Maluchy w niedzielę skończyły 2 tygodnie :) Otworzyły swoje piękne oczka jak paciorki :) Bardzo dobrze siedzą a i chodzenie wychodzi już coraz lepiej :) Wyłążą powoli kiełki. Odkrywają rodzeństwo: ciumkają sobie nawzajem uszy i podgryzają mordki. Jednym zdaniem: Rozwijają sie już nie tylko fizycznie ale również społecznie :)

Kilka zdjęć maluchów:
Rusek:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wulkan:
Obrazek
Obrazek

Sombrero
Obrazek
Obrazek

Litchie
Obrazek
Obrazek

Cocoa vel Klucha
Obrazek
Obrazek

Na wszystkie maluchy już czekają nowe domki :)
Obrazek

Puppy
Avatar użytkownika
Posty: 62
Dołączył(a): 19 sty 2017, o 10:48
Lokalizacja: Kąty Wrocławskie

Re: Miot C Give me a Paw (ZIMA 2016/17)

Postprzez Kanapix » 24 sty 2017, o 17:21

Przepiękne maluszki :D rosną jak na drożdżach ;)
Nie ufam ludziom, którzy nie lubią psów, ale ufam psu, który nie lubi jakiegoś człowieka.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do MIOTY / Litters

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości