Miot L w hodowli Give me a Paw WIOSNA 2018

Mioty przeszłe / Past litters
Grand Champion
Avatar użytkownika
Posty: 3037
Dołączył(a): 1 lut 2013, o 21:21
Lokalizacja: Rosiny Zachodniopomorskie

Miot L w hodowli Give me a Paw WIOSNA 2018

Postprzez Achaja » 19 wrz 2017, o 16:09

No i stało się. Ojciec ostatniego miotu naszej Achaji wybrany :) Warunki krycia dobrane. Pozostaje tylko czekać, przebierając nóżkami, na styczeń :D

Przedstawiam nasze plany hodowlane na wczesną wiosnę 2018!

Ojcem miotu zostanie:
Interchampion, Multichampion, Europajugendsieger ’14, Młodzieżowy Zwycięzca Niemiec ‘14, Młodzieżowy Zwycięzca Klubu ‘14
Xenox Kronos Akasha of Smiling Snow Star

Obrazek

Kashi pochodzi z bardzo poważanej niemieckiej hodowli: Smiling Snow Star. Można go oglądać na każdej liczącej się wystawie w całej Europie. W lipcu tego roku skończył 4 lata. Na swoim koncie zgromadził, godną podziwu, ilość tytułów: Interchampion, Europajugendsiege ’14, Młodzieżowy Zwycięzca Niemiec ’14, Champion Niemiec, Champion Klubu Niemiec, Młodzieżowy Zwycięzca Klubu ’14, Champion Danii, Champion Luxemburgu, Champion Belgii, Champion Holandii i wiele, wiele innych pomniejszych.

Obrazek

Jest to spokojny i bardzo przyjazny pies o efektownym wyglądzie i ekspresji. Kashi ma poprawny prostokątny format ciała, silną strukturę kości z wyraźną muskulaturą. Jedną z jego największych zalet jest samcza głowa o delikatnym wyrazie, migdałowych oczach, małych, trójkątnych uszach i pięknym uśmiechu. Jest to pies o lekkim, eleganckim ruchu. Ma bardzo dobrej jakości biały włos z niewielkimi biszkoptowymi znaczeniami.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Warto też zwrócić uwagę na jego doskonały amerykański rodowód. Ojciec Kashiego pochodzi z amerykańskiej hodowli Moonlighter, z ponad 40 letnim stażem. http://www.pedigreedatabase.com/samoyed ... -snow-star
Więcej zdjęć Kashiego oraz jego potomstwa, a także filmy z wystaw można znaleźć na funpagu Kashiego na FB: https://www.facebook.com/xenox.akasha/

Mamą miotu zostanie ponownie nasza gwiazda:
Mł.ChPL, ChPL, Champion of the Champions ‘14
ANDROMEDA Lumikello

Obrazek




Achaja jest proporcjonalną suczką, o pięknym wyrazie głowy, doskonałych uszach i bardzo dobrym pigmencie. Ma bardzo dobre proporcje i mocny kościec. Do jej największych zalet należy lekki i płynny ruch, który z wielką gracją prezentuje. Wielokrotnie zdobywała 1 miejsce w swojej klasie już od klasy szczeniąt. Aktualnie od dwóch lat, na wystawach, na których się zjawia nie oddaje tytułu Zwycięzcy Rasy. Achaja jest Młodzieżową Championką Polski, Championką Polski oraz laureatką tytułu Champion of the Champions ’14.

Obrazek

Achaja jest bardzo mądrą, wytrwałą i kochaną suczką. Jest bardzo opiekuńcza w stosunku do dzieci.

Obrazek

Wspaniała towarzyszka życia, z równym zapałem pomaga przy pracach w ogrodzie jak i wybiera się na długie spacery. Uwielbia pracę z człowiekiem przez co zarówno wystawy jak i dogtrekking czy canicross są jej żywiołem. Udowodniła również, przy poprzednich dwóch miotach, jak wspaniałą jest matką. Swój odważny i pewny charakter przekazała swojemu potomstwu. Jej dzieci z powodzeniem pracują w dogoterapii, są bardzo doceniane na ringach wystawowych, a kilka z nich zasiliło inne polskie hodowle.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Więcej zdjęć naszej Achaji można znaleźć na naszej stronie internetowej: http://samoyedkennel.pl/htm/galeria-pl


Oczywiście oboje rodziców są przebadani na choroby występujące w rasie z satysfakcjonującymi wynikami (HD:A, eyes: clear). Skany badań naszych suczek są do wglądu na naszej stronie internetowej (oryginały na miejscu w hodowli), natomiast ojców (ze względu na obecność danych osobowych ich właścicieli) udostępniam na priv (mail, fb).
Po tym miocie spodziewamy się szczeniąt efektownych, wpisujących się w typ show. Z obfitą szatą o dobrych proporcjach, pięknych głowach i mocnej psychice.

Hodowla Give me a Paw to młoda hodowla, zarejestrowana w 2014 roku. W prowadzeniu jej pomaga mi zootechniczne wykształcenie. Psy, zagadnienia związane z ich rozrodem oraz hodowlą są moją ogromną pasją. Od 2017 roku pełnię funkcję Kierownika Sekcji Szpiców i Psów w Typie Pierwotnym w Szczecińskim oddziale ZKwP.

Obrazek

Szczenięta będą poddawane wczesnej stymulacji neurologicznej, odchowywane w warunkach domowych, przy małym dziecku, innych psach oraz kotach. Zajmę się również wstępną socjalizacją z wykorzystaniem autorskiego programu odwrażliwiania na dźwięki oraz zapachy zwierzyny. Maluchy poddane będą obserwacji behawiorysty. Możliwe jest również przebadanie ich pod kątem predyspozycji do dogoterapii. Z hodowli maluchy będą wychodziły zaszczepione i odrobaczone (stosownie do wieku), zachipowane, zaopatrzone w książeczki zdrowia (lub jeżeli przyszły właściciel zgłosi to odpowiednio wcześniej, również w paszport), metryki ZKwP uprawniające do wyrobienia rodowodu oraz obfitą wyprawkę (która pozwoli na aklimatyzację w nowych domach) z Poradnikiem Właściciela Samoyeda, w którym zawarłam wszystkie moje lifehaki na życie z samoyedem.
Obrazek

Junior
Avatar użytkownika
Posty: 259
Dołączył(a): 20 kwi 2017, o 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Miot L w hodowli Give me a Paw WIOSNA 2018

Postprzez Lexie » 19 wrz 2017, o 17:21

OMG, dużego rozeznania nie mam, ale jak zobaczyłam przyszłego tatę, to mi szczęka opadła :loveu: :shock: Gratulacje i powodzenia :)

PS: a są tacy, co to twierdzą, że decyzję o skojarzeniu podejmuje się w tydzień, prawda? :sciana:

BIS Junior
Avatar użytkownika
Posty: 375
Dołączył(a): 21 lis 2016, o 19:51
Lokalizacja: Rybnik

Re: Miot L w hodowli Give me a Paw WIOSNA 2018

Postprzez HeavenlySnowball » 19 wrz 2017, o 17:23

Piękny samiec :serce: powodzenia :)
Obrazek

Champion
Avatar użytkownika
Posty: 2329
Dołączył(a): 14 paź 2013, o 23:41
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Miot L w hodowli Give me a Paw WIOSNA 2018

Postprzez iwa » 19 wrz 2017, o 17:58

Powodzenia. Niechaj Królowa urodzi piękne szczeniorki :)

Grand Champion
Avatar użytkownika
Posty: 3037
Dołączył(a): 1 lut 2013, o 21:21
Lokalizacja: Rosiny Zachodniopomorskie

Re: Miot L w hodowli Give me a Paw WIOSNA 2018

Postprzez Achaja » 19 wrz 2017, o 21:17

Lexie no! Chwila moment i klamka zapadła. Mówię Ci, właściciele repów, pół dnia w oknach wystają w oczekiwaniu na to czy przypadkiem ktoś się w tej sekundzie nie zdecydował na krycie. Zwłaszcza Ci z zagranicy. I zwłaszcza na nas Polaków. Jak czytam takie bzdury to nie wiem czy się śmiać czy płakać :mrgreen:

To już nawet nie chodzi o czas potrzebny na selekcję. Są, w PL również, hodowcy świetnie obeznani w liniach i rodowodach i wystarczy chwila by wiedzieli czy z danego skojarzenia coś będzie czy nie. Ale nawet oni nie załatwiają wszystkiego na tydzień przed. Z szacunku do właścicieli reproduktora i z szacunku do przyszłych właścicieli szczeniąt.

Tak czy inaczej do tego krycia by nie doszło gdybym napisała do Jessici na tydzień przed. Kashi ma bardzo ostrą selekcję partnerek. Jednym z obostrzeń jest profil DNA suki ;) Achaja takiego profilu nie ma a potrzeba czasu na jego zrobienie.

Dzięki dziewczyny za dobre słowa :serducho: W odpowiednim czasie będę żebrać o kciuki :D
Obrazek

Puppy
Avatar użytkownika
Posty: 62
Dołączył(a): 19 sty 2017, o 10:48
Lokalizacja: Kąty Wrocławskie

Re: Miot L w hodowli Give me a Paw WIOSNA 2018

Postprzez Kanapix » 19 wrz 2017, o 21:29

Piękny tatuś ;D Trzeba przyznać, że Achaji trafiają się same wyjątkowe przystojniaki ;D

Jako szczęśliwi choć chwilami niewyspani właściciele synka Achaji mogę z pełną odpowiedzialnością potwierdzić słowa Uli :)
Shiro jest piękny, pigment ma czarny jak moja dusza :twisted: , jest energiczny, żywiołowy, wesoły, bardzo przywiązany do człowieka i jest "zadziorny" - mamy go dopiero pół roku ale już wiem, że będzie wspaniałym towarzyszem życia ;) No i jest boski w stosunku do dzieci. Może być w samym środku zabawy, rozrabiać, przeżywać stres, szczekać, skakać - jak widzi dzieci czy to małe czy duże to sie uspokaja, daje się miziać głaskać targać i liże je cieszy sie i opiekuje :loveu:
Nie ufam ludziom, którzy nie lubią psów, ale ufam psu, który nie lubi jakiegoś człowieka.

BIS Puppy
Avatar użytkownika
Posty: 110
Dołączył(a): 23 lip 2017, o 13:35
Lokalizacja: Wrocław

Re: Miot L w hodowli Give me a Paw WIOSNA 2018

Postprzez Faust » 19 wrz 2017, o 22:02

Chłopak jest cudowny :shock:
Trzymam kciuki i nie mogę się doczekać zdjęć przyszłych szczeniaków, bo połączenie robi wrażenie. :love:

Grand Champion
Avatar użytkownika
Posty: 3037
Dołączył(a): 1 lut 2013, o 21:21
Lokalizacja: Rosiny Zachodniopomorskie

Re: Miot L w hodowli Give me a Paw WIOSNA 2018

Postprzez Achaja » 20 wrz 2017, o 13:17

Kanapix :serducho: Nawet nie wiesz jak wspaniale się to czyta :)

Faust dzięki :* Powiem szczerze, że ja też. A to jeszcze tyyyle czasu :D

Stwierdziliśmy, że trzeba Achaji odświeżyć fotki bo część z tych powyżej już się nieco zdeaktualizowała :) Nasza cesarzowa w wieku niespełna 5 lat :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Bejbik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 2 lut 2017, o 12:19

Re: Miot L w hodowli Give me a Paw WIOSNA 2018

Postprzez upss18 » 20 wrz 2017, o 15:06

Ja oczywiście obiema rękami podpisuję się pod wszystkim co napisał mój mąż Kanapix:D dodam tylko od siebie, że nasz Shiro to synuś mamusi:) i wiele cech, które opisują Achajkę widać w zachowaniu syneczka:) między innymi piękny chód. Wprawdzie nie ćwiczymy chodzenia wystawowego, ale maluch wyssał to z mlekiem matki, bo jak niesie zabawkę to idzie z pełną gracją dumny jak paw. Ma wrodzoną naturalną lekkość w sposobie chodzenia:) I urodę odziedziczył po Achajce:) Właściwie to mam wrażenie, że jest on małą kopią Achajki:) Cudowny, wspaniały, kochany, energetyczny, zadziorny, ale w pozytywny sposób. Ma swój wspaniały charakter, uwielbia dyskutować, ale w tym wszystkim jest tak potwornie inteligentny. Do tego, co myślę jest bardzo istotne Shiro jest zdrowym psiakiem. Rozwija się pięknie, przybiera na wadze prawidłowo, rośnie prawidłowo, bez żadnych deformacji czy dysfunkcji. Co jedynie potwierdza fakt jak Ula profesjonalnie podchodzi do doboru reproduktora. Bez obaw i z czystym sumieniem polecam cudowne szczeniaczki z hodowli Give me a Paw:)

Grand Champion
Avatar użytkownika
Posty: 3037
Dołączył(a): 1 lut 2013, o 21:21
Lokalizacja: Rosiny Zachodniopomorskie

Re: Miot L w hodowli Give me a Paw WIOSNA 2018

Postprzez Achaja » 21 wrz 2017, o 10:11

:serducho: Dziękuję :tulimy: Szczęśliwy właściciel to szczęśliwy pies :D Ogromnie się cieszę, że Shiro trafił właśnie do Was :loveu: Zwłaszcza on potrzebował świadomych właścicieli i peeeełno miłości :serducho:
Obrazek

Następna strona

Powrót do MIOTY / Litters

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości